Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tuning automobila

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248699 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujke
Ivan Vujić
Network administrator
Astra Telekom
Mladenovac

Član broj: 366
Poruke: 249
*.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 01:47 - pre 253 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
E pa ventuira nisi u pravu, evo ja cu dati samo jedan primer gde je moguce nazujati kola preko chipa. Recimo uzmimo za primer lambda sondu( deo na benzincima koji meri koliko goriva treba da ubrizga u motor koliko sam ja shvatio mehanicare to je valjda odnos vazduha i goriva ) e sada svi proizvodjaci kola gledaju da naprave ekoloski auto i ubacuju vise vazduha u odnosu na gorivo, e sada ako pogledas stepen iskoriscenja vozila videces da je najbolji kada dodas nesto malo vise goriva tj kada u zavrsenom procesu dobijes oko 5% ugljen monoksida )). E sada svi znamo da je ugljen monoksid stetan po okolinu i zato ne rade prozvodjaci to sa kolima ), ali ti mozes ) ako umes i znas ). Ovo je bio samo jedan od primera ima ovoga jos ). E sada koliko se tacno KS dobija opet ne znam da kazem jer meni motori nisu specijalnost .


Ja samo znam da kad ostanem bez goriva, skinem sondu i auto odmah 'povuče'. A ako vozim tako ide kao lud, ali i troši... ((

Meni su na vectri u autoprometu (opel-ovo zastupništvo i servis u BG-u) uradili korigovanje smeše preko računara, ne znam da li je došlo do povećanja snage ali znam da je auto postao mnogooo startniji
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 02:02 - pre 253 meseci
Sto se tice dejanovog primera za lambda sondu do nekle je u pravu.Lambda sonda samo vrsi korekciju smese.To jest lamda = 1 znaci 14.7 delova vazduha i jedan deo benzina.Lambada sonda to meri i salje informacije ECU i on na osnovu toga regulise ostale parametre (duzinu ubrizgavanja, vreme paljenja, rad EGR i AGR ventila itd).
Inace kolicinu goriva koja se ubrizgava odredjuje ECU na osnovu nekoliko parametara(polozaja leptira gasa, kolicine vazduha, temperature motora a kod novijih motora ima jos par parametara).Znaci lambda sonda kotolise kolicinu CO, ali u krajnjem slucaju moze a i ne mora da se iskoristi za tuning automobila (samo za finese tuninga (rad motora i td).
Niko ne kaze da se dobija vise snage cihptuningom nego tuningom motora(ventili, kompresioni prostor, klipnjace, turbine itd) ali nije ni netacno da mozes pojacati motor do 35% chipom.Mozda nije 35% kod svakog ali moze dosta u zavisnosti koji je auto u pitanju.
Razlika je u tome sto chip manje kosta i ne skodi motoru, a tuning motora vise kosta i vece je habanje motora.
Sto se dizela tice tu je jos izraenija snaga sa chipom.Dizel posle chipa ne ide na sirovu snagu vec pocinje da ide na osnovu obrtnog momenta, zbog toga i smanjuje potrosnju na otvorenom.Ne mnogo, ali 1l za onog ko prelazi po 300-400km dnevno i nije mala stvar.
Kao sto ddanijel rece pogledajte reno 2.2dci ili PEZO 2.2 HDI koji je ugradjen u vozilo za rely.
Sto se tice blokade broja obrtaja, kod dizela je normalno da na manjem broju obrtaja razvija punu snagu, a dok kod benzinca je normalno na vecem.
Sto se tice finalne brzine to nije ni cilj svega toga.
Na finalnu brzinu uticu mnogi faktori od motora , menjaca pa do velicine guma.
Elektronski ograniceni na 250km/h su mahom automobili koji imaju izrazito veliku snagu (ccm i ks).
Sto se corse tice 190km je cak sta vise i previse za nju.Ako se uzme u obzir da svi pokazivaci brzine pokazuju vecu brzinu za 3-5% to je opet veoma velik brzina.
Sa box tuningom , firme za koju radim , navise sto mze da se izvuce je na Porsheu 944 TURBO Limited 2.5ccm 244ks i 330Nm dobija se 444KS i 439Nm ili Bently Continental 6.8ccm 389ks 750Nm posle tuninga 510ks 890Nm.

Sve ostalo je ispod toga.Samo sto kada dodas i 10ks se oseti drasticno a da ne pricamo o 20ks i vise.

Ventura , ti si u Beogradu ili ne?
Uopste nije problem da se skupi narod i odrzi prezentacija ili proba na autu.Sto vise razliciti auta to ce biti vidljiviji rezultati.
Stavis na crtu Dizela sa boxom i Benzinca bez boxa, ili dizela i dizela sa boxom, ili benzinca......................
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 02:12 - pre 253 meseci
Citat:
vujke:

Ja samo znam da kad ostanem bez goriva, skinem sondu i auto odmah 'povuče'. A ako vozim tako ide kao lud, ali i troši... ((

Meni su na vectri u autoprometu (opel-ovo zastupništvo i servis u BG-u) uradili korigovanje smeše preko računara, ne znam da li je došlo do povećanja snage ali znam da je auto postao mnogooo startniji




Uopse nema logike skidati sondu kad ti nestane goriva da bi brze povukao gorivo.
Kako ide to je stvar za razgovor, a da trosi trosi,
Koja je VECTRA u pitanju (odiste, snaga, kubikaza)?To korigovanje smese mi je malo mutna stvar.Jedino, u zavisnisti od modela VECTRE su mogli da ti koriguju preko racunara ler gas.Korigovanje smeze je moguce reprogramiranjem cele ECU,ali kod nas koliko ja znamm za reprogramiranje ECu preko OBD-a jos uvek niko nema uredjaj.Kosta nekih 18000 eura, tako da cisto sumnjam da ga i oni imaju.
A auto posle dijagnostike na racunaru moze da postane veoma stratan.Dosta da ti je neki davac crko i auto uci vrednosti i po njima radi (adaptivne i multiplikativne).Posle zamene davaca jednostvano resetuju vrednosti na default i zbog toga ti auto ide ko lud, a u stvari ti je opet sve na svom mestu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 04:00 - pre 253 meseci
Citat:
wintesla:
Sa box tuningom , firme za koju radim , navise sto mze da se izvuce je na Porsheu 944 TURBO Limited 2.5ccm 244ks i 330Nm dobija se 444KS i 439Nm ili Bently Continental 6.8ccm 389ks 750Nm posle tuninga 510ks 890Nm.


Molim te, nemoj da se blamiras...


Citat:
wintesla:
Ventura , ti si u Beogradu ili ne?
Uopste nije problem da se skupi narod i odrzi prezentacija ili proba na autu.Sto vise razliciti auta to ce biti vidljiviji rezultati.
Stavis na crtu Dizela sa boxom i Benzinca bez boxa, ili dizela i dizela sa boxom, ili benzinca......................


Auta se ne testiraju tako sto ih stavis na 'crtu' ... Vec ih stavis na dyno, pa izmeris sve tacno u najsitnije detalje...
Mozemo da stavimo prvo na dyno (jedan test od 5 probi kosta 50eura), pa onda mozemo na 'crtu' da stavimo auta... Samo ne znam u cemu je poenta toga..
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 09:21 - pre 253 meseci
Sa Porsheom sam tu naveo najveci moguci tuning.
A poenta toga da li staviti auto na crtu ili dyno je nebitna.Bitno je da to radi u praksi i da daje velike rezultate (i na crti i na dynu).

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 11:33 - pre 253 meseci
Wintesla...

Ti si sa porseom naveo 80% povecanje snage!

Pa da li si ti svestan sta znaci 80% snage?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 13:56 - pre 253 meseci
Posto vidim da ovde ima znalaca da pitam ja nesto.

Imam Ford Fiestu XR2i, 1600ccm, decembar '92. Nema lambda sondu i cak na auspuhu i nema mesto gde bi se onda mogla montirati (sto je servisere malo iznenadilo jer valjda ovaj auto treba da ima lambda sondu).

Jedno vreme sam imao problem sa dotokom goriva, bio je neravnomeran nrocito na malom gasu tako da mi se motor cesto gasio, a desavalo se da u toku voznje odjednom motor pocne da "koci".

Ustanovili su da je crkao senzor za automatski saug a posto nema lambda sonde koja valjda utice na ovaj senzor, oni su senzor jednostavno otkacili i rekli mi da necu imati problema ssa gasom a da inace neu primetiti nikakvu drugu razliku u ponasanju motora.

Sto jes jes, problemi sa saugom su nestali a ja zaista nisam primeti neku drugu promenu, mada to i nije neobicno posto se u automobile i inace mnogo ne razumem.

E sads to ja vama ovo pricam. Interesuje me, da li ima smisla da stavljam lambda sondu i da zamenim ovaj senzor. Kako ce to da utice na motor? Pitam posto su mi rekli da je ta intervencijaprilicno skupa.

Druga stvar, auto mi trosi izmedju 8.5 i 10 litara sa tendencijom na 9 do 10 l. Da li je to za ovaj auto nromalno i moze li se nekako smanjiti?

Odvojen problem od ovoga mi je sto mi cesto brzinomer (a izgleda i kilometar sat) ne pokazuje tacne vrednosti. Toocenjumem zato sto znamda na primer u IV brzini na 3000 obrtaja auto treba daide 80 na sat a brzinomer pokazuje 60-65-70 kako kad. Tako se desava i u drugim brzinama. E sad, to se desava ovremeno, znaci nekad mi brzinomer pokazuej tacnu brzinu a nekad ne. Gde bih ovo mogao da namestim?
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.07.2003. u 17:44 - pre 253 meseci
Citat:
broker:
Posto vidim da ovde ima znalaca da pitam ja nesto.

Imam Ford Fiestu XR2i, 1600ccm, decembar '92. Nema lambda sondu i cak na auspuhu i nema mesto gde bi se onda mogla montirati (sto je servisere malo iznenadilo jer valjda ovaj auto treba da ima lambda sondu).

Jedno vreme sam imao problem sa dotokom goriva, bio je neravnomeran nrocito na malom gasu tako da mi se motor cesto gasio, a desavalo se da u toku voznje odjednom motor pocne da "koci".

Ustanovili su da je crkao senzor za automatski saug a posto nema lambda sonde koja valjda utice na ovaj senzor, oni su senzor jednostavno otkacili i rekli mi da necu imati problema ssa gasom a da inace neu primetiti nikakvu drugu razliku u ponasanju motora.

Sto jes jes, problemi sa saugom su nestali a ja zaista nisam primeti neku drugu promenu, mada to i nije neobicno posto se u automobile i inace mnogo ne razumem.

E sads to ja vama ovo pricam. Interesuje me, da li ima smisla da stavljam lambda sondu i da zamenim ovaj senzor. Kako ce to da utice na motor? Pitam posto su mi rekli da je ta intervencijaprilicno skupa.

Druga stvar, auto mi trosi izmedju 8.5 i 10 litara sa tendencijom na 9 do 10 l. Da li je to za ovaj auto nromalno i moze li se nekako smanjiti?

Odvojen problem od ovoga mi je sto mi cesto brzinomer (a izgleda i kilometar sat) ne pokazuje tacne vrednosti. Toocenjumem zato sto znamda na primer u IV brzini na 3000 obrtaja auto treba daide 80 na sat a brzinomer pokazuje 60-65-70 kako kad. Tako se desava i u drugim brzinama. E sad, to se desava ovremeno, znaci nekad mi brzinomer pokazuej tacnu brzinu a nekad ne. Gde bih ovo mogao da namestim?



Senzor za automatski sauh ti je davac temperature motora.
A sto se tice tog senzora koji ti je otkacen,ako imas protokomer (airmass sensor ili tako nesto)onda ti je to davac temperatur vazduha koji je otkacen.
Da zanm koji je motor u pitanju, rekao bih ti vise .
(na plocici na prednjem delu pise typ i tu imas dva slova ili NG ili LF ili......)

 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila03.07.2003. u 10:06 - pre 253 meseci
Da li neko radi immobilajzere???

Malo sam otisao od teme, ali sta da radim kad moderator ne dozvoljava zasebnu temu, sa konkretnim pitanjima, na forumu vezanu za IMMO.
 
Odgovor na temu

vujke
Ivan Vujić
Network administrator
Astra Telekom
Mladenovac

Član broj: 366
Poruke: 249
*.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila05.07.2003. u 01:05 - pre 253 meseci
Citat:
cybertel:
ALI ZATO SE KOD INJECTION(ANJSPRIC)MODELA RADI NA POJACAVANJU PRITISKA GORIVA(STAVLJANJEM JACE PUMPE,ILI DVE PUMPE,MENJA SE REGULATOR PRITISKA),MENJAJU SE DIZNE(TROMLAZNE),MENJAJU SE BREGASTE OSOVINE(SA SIRIM BREGOM,ILI TI DA DUZE DRZE VENTILE OTVORENE),MENJA SE USISNA GRANA(POGLEDAJ WWW.LEXMAUL.COM),FILTERI VAZDUHA,....I MNOSTVO DRUGIH STVARI DA BI SE IZVUKLE TE SILNE KONJSKE SNAGE.
A AKO PITATE STA JE NAJBOLJE RESENJE,ONDA JE TO OPEL VECTRA 2.0 I 16V,4X4 C20XE MOTOR SFI INJECTION(SEQUENCIJAL FUEL INJECTION)110KW+TUNING=206KS,LICNO JE POSEDUJEM!



Koliko sam ja pratio, baš kod opela se bregasta obrađuje pod 298 stepeni, da bi ventile držala što kraće otvorenim, znači šilji se. Ovo je proverena stvar! Ja sam jurio ovu vectru ali sam odustao i uzeo 1.6i, nijedan majstor kog sam pitao nije čuo da je 4x4 na opel-u prešao više od 150-180 000km. Kad ne jurcaš predlažem da skineš osigurač od 4x4. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Tuning automobila05.07.2003. u 02:03 - pre 253 meseci
Citat:
wintesla:
Da li neko radi immobilajzere???

Malo sam otisao od teme, ali sta da radim kad moderator ne dozvoljava zasebnu temu, sa konkretnim pitanjima, na forumu vezanu za IMMO.


Moderator dozvoljava temu, samo bez preterane upotrebe upitnika koji extremno mnogo koristis i pored opomena ....
 
Odgovor na temu

cybertel
Sale Ciric
mobile phone&computer servis
Beograd

Član broj: 9866
Poruke: 61
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila05.07.2003. u 02:51 - pre 253 meseci
ne nego sto duzeotvoren ventil,a sto se tice tih nabedjenih majstora za 4x4,neka dodju kod mene na malo predavanja u vezi 4x4 visco-kuplung sistema, jer se na 4x4 pogonu kod opel vectra-e(kalibre)na svakih 6godina,odnosno 90000km menja hidro akumulator ili ti tzv bomba,takodje na svakih 45000km zamena ulja u distributoru vuce(reduktoru), i nema nikakvih problema
ovo s pravom tvrdim jer sam imao kvar na 4x4 pogonu koji se ne bi desio nikad da samove stvari radio na vreme,a s obzirom da nasi servisi to ne znaju(a i namerno to ne rade da bi ti uzeli pare),onda to kosta(mene je to zadovoljstvo i znanje pre 2 godine kostalo 2000 dm)
a sto se tice osiguraca br 19,znamo za to
napomena:ako neko ima ovakav problem neka mi se obrati


[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 05.07.2003. u 11:20 GMT]
cybertel
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila11.07.2003. u 14:35 - pre 252 meseci
Ovde smo poceli da pricamo o chiptuningu, a mi dosli do tuninga sa rastavljanjem motora i problemi oko diferencijala.


Jaka stvr.Nema sta
 
Odgovor na temu

cybertel
Sale Ciric
mobile phone&computer servis
Beograd

Član broj: 9866
Poruke: 61
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila13.07.2003. u 01:23 - pre 252 meseci
Citat:
wintesla:
Ovde smo poceli da pricamo o chiptuningu, a mi dosli do tuninga sa rastavljanjem motora i problemi oko diferencijala.


Jaka stvr.Nema sta



Slazem se potpuno,svako ima pravo da veruje ili ne veruje u ove tuning trikove,ono sto je kljucno,jesteto da je ovo forum i da se treba drzati teme,a posto smo se svi dotakli price o automehanici(bez obzira sto to jesmo ili nismo po struci),mozda nebi bilo lose da se napravi tema:MEHANIKA!
cybertel
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Tuning automobila27.07.2003. u 14:24 - pre 252 meseci
Na nekoliko Nemackih sajtova ima ponuda za tuning nekim uredjajem koji se dodaje uz motor ( ne znam gde), bez diranja motora, i to sve kosta 700E - dobija se veca snaga za oko 20%, nesto manja potrosnja bolji odnos broja obrtaja motora (Nm).
http://www.tachoprofi.de/PBoxPreiseFL.htm
hir100
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila27.07.2003. u 17:18 - pre 252 meseci
da kod njih je 700eura i u Nemackoj
A kod mene kosta manje (u zavisnosti od tipa auta) i u Srbiji je
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
*.jagodina.beotel.yu



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila30.08.2003. u 14:05 - pre 251 meseci
Potrebni distributeri za prodaju i ugradnju box tuninga na teritoriji Crne Gore i Republike Srpske.

Informacije na private [email protected]
ili 064/19-27-030
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
195.252.118.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila02.09.2003. u 22:01 - pre 251 meseci
Slike pojedinih boxova za tuning automobila
http://www.geocities.com/sinelyu/tuning/index.html

Zahvaljujem se Sinisi koji je ustupio meso na svom sajtu
 
Odgovor na temu

imandic
Ivan Mandic
Marketing agencija "SPOT"
Kragujevac

Član broj: 6179
Poruke: 45
*.231.EUnet.yu

ICQ: 46891084
Sajt: www.spotkg.com


+8 Profil

icon Re: Tuning automobila08.09.2003. u 13:00 - pre 250 meseci
Ima li neki info koji standard za komunikaciju izmedju ECU i racunara koristi FIAT TIPO 2.0ie (MARELLI IAW 4U3 ECU)? I koja je przina prenosa?
Ako imate neki sajt sa informacijama, bio bi jako zahvalan i voljan da menjam za informaciju o nekom drugom automobilu (imam brdo linkova)...


Hvala unapred
Ivan Mandic
Pozdrav,
Ivan Mandic
www.spotkg.com
 
Odgovor na temu

Sale_mf
Mlad,kreativan,HIV negativan
NBg

Član broj: 13354
Poruke: 7
*.verat.net



Profil

icon Re: Tuning automobila11.09.2003. u 17:15 - pre 250 meseci
Pozdrav ekspertima,imam pitanje za Vas, da li je neko od Vas zavrsio Masinski Fakultet?
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248699 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.