Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mini DV kamkorder

[es] :: Digitalne kamere :: mini DV kamkorder

[ Pregleda: 6245 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zozon2001
Miodrag Bozic
Beograd

Član broj: 11617
Poruke: 46
*.rts.co.yu

Sajt: www.dvdstudio.co.yu


Profil

icon mini DV kamkorder25.06.2003. u 17:21 - pre 252 meseci
Potrebne su mi informacije o mini dv kamkorderima,konkretno radi se o modelima
samsung vp-d85i i jvc gr-d70.Oba imaju analogne ulaze ali mene interesuje da li je moguce da u relanom vremenu urade d/a i a/d konverziju ,odnosno ako na analogni ulaz vezem VCR da li automatski na dv(fire wire) izlazu dobijem digitalni signal koji mogu da capturisem na PC-u i obrnuto ako na dv ulaz kamere dovedem signal iz PC-a da li na analogni izlaz mogu da vezem TV ili VCR i da to snimim bez potrebe da sve to prethodno snimam na mini DV kasetu.
Zna li neko koliko je ovo resenje za digitalizaciju signala bolje ili losije od hardwerskih capture kartica tipa matrox ili canopsus?
Hvala
 
Odgovor na temu

Tolja
Podgorica

Član broj: 11513
Poruke: 80
*.crnagora.net



Profil

icon Re: mini DV kamkorder25.06.2003. u 18:49 - pre 252 meseci
vidio sam da Samsung VPD85i
ima dv in i dv out tako da mozes sa kablom firewire da prebacijes na pc i sa dv na dv kamere i obratno...

 
Odgovor na temu

VladaPUB
Vladimir Sijacic
Novi Sad

Član broj: 614
Poruke: 337
195.252.100.*

ICQ: 59835304
Sajt: www.sincom.info


Profil

icon Re: mini DV kamkorder25.06.2003. u 19:24 - pre 252 meseci
Vecina novijih DV kamera (od 2000 pa na ovamo) ima DV i IN i OUT. Jednostavno vezes FW na PC a u kameru utaknes stereo jack sa tri RCA konektora (dobijes uz kameru obicno) i imas a\d konverter. Ako ti treba samo konverter, proizvodi ga Canopus i kosta oko 200 eura, a ima i neko cudo koje ima RCA i S-VHS konektore a vezuje se na USB ! Ako te interesuje potrazicu !
 
Odgovor na temu

scele
Milenko Đurišić

Član broj: 3070
Poruke: 277



+1 Profil

icon Re: mini DV kamkorder26.06.2003. u 12:16 - pre 252 meseci
Pozdrav
Nećeš dobiti ništa kvalitetniji niti lošiji video fajl na taj način, nego sa nekom od capture kartica, jer sve one u principu koriste neku kompresiju da bi smjestile neki od fajlova. Jedino što će ti možda smetati to što je firewire "spor" za video signal, tj. signalu iz video-rekordera (u tvom slučaju kamere) treba skoro sekund da bi "doputovao" do računara, tj. overlay-a na monitoru.

Za kombinaciju d/a, što se camcordera tiče, znam da radi, (ako kamera ima DV-IN, pogledaj temu http://www.elitesecurity.org/tema/24044 , i ako ima analogne video-audio izlaze, što bi trebala svaka kamera da ima), jer sam tu kombinaciju probao sa SONY kamerom (ne znam tačno model) i sve je radilo perfektno.
Pomenuta kamera nema analogne video-audio ulaze, ali kad prebacim na "camera mode", na računaru mogu da vidim sliku sa optike, tako da vjerujem da bi i ta kombinacija radila ( da ima te ulaze).
Nadam se da nisam previše zakomplikovao :)
 
Odgovor na temu

zozon2001
Miodrag Bozic
Beograd

Član broj: 11617
Poruke: 46
*.rts.co.yu

Sajt: www.dvdstudio.co.yu


Profil

icon Re: mini DV kamkorder26.06.2003. u 14:42 - pre 252 meseci
Hvala na savetima
Znam da sa mini dv-a mogu da dobijem sliku na PC-u kako sa trake tako i sa optike,ali jednom prilikom sam sa sony-eve digitalne 8-ice perebacivao film na PC i sve to radi OK dok ne prikljucim nesto na analogni ulaz (da bi nesto dosnimio sa VCR-a),u tom trenutku se iskljucuje DV aut i nista ne salje na PC,odnosno moguce je snimati samo na mini DV kasetu.Znam da postoje kamkorderi koji mogu da rade pass true i omoguce direktnu vezu VCR-PC(npr. canon MV630i),mene interesuje da li neko zna da li samsung i jvc mogu to isto da urade jer mogu da se nabave pod povoljnijim uslovima
Hvala.
 
Odgovor na temu

tatizosa
Serbia

Član broj: 37302
Poruke: 10
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: mini DV kamkorder07.01.2005. u 21:34 - pre 233 meseci
Prati li neko jos uvek ovaj forum?

...

Koliko puta se jedna mini DV kaseta moze presnimavati, a da snimak bude kvalitetan?

Sve najbolje u Novoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: mini DV kamkorder

[ Pregleda: 6245 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.