Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sijalica

elitemadzone.org :: TechZone :: Pitanje u vezi sijalica

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46071 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 10:50 - pre 208 meseci
Zdravo ekipa,
Gledao sam po forumu ima nesto ali nema ono konkretno sto me zanima pa zato otvaram temu novu...
Zanima me u vezi ovih sijalica novih nedavno sam gledao kratko jednu emisiju i sada su me uvjerili da ove stare sijalice nisu ok. Puno trose toplotna energija itd i morao sam da idem i nisam nazalost vidio sta preporucuju za zamjenu pa bi vas molio ko ima iskustva sa tim sijalicama da mi malo pojasni i da neki prijedlog....
Trazim sijalicu koja ne trosi puno a da osvjetljenje je max tako reci. moze i luster neki :)
hvala puno...
ludilo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 10:54 - pre 208 meseci
hm...ne treba ti luster

Kod klasicnih sijalica sa uzarenim vlaknom 95% energije se koristi za proizvodnju toplote a samo 5% daje svetlost, kao zamene se preporucuju fluo cevi i/ili stedljive sijalice...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 12:28 - pre 208 meseci
eh sada gledoa sam one stedljive neke sijalice nesto su mi tamne nemam pojma, ima ih more u prodaji koje su sada bas efikasne... koje bas se daju u svijetlost a ne u toplotu...

hvala

ludilo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 18:49 - pre 208 meseci
Kako to mislis tamne?

Ako mislis na kolicinu svetlosti koju daju, ne mogu se porediti sa klasicnim sijalicama, jednostavno sijaju mnogo bolje.

Moj savet ti je da kupis proverene philipsove sijalice i nista drugo osim toga.
Sto se tice same svetlosti, mozes birati izmedju bele i zute (kao klasicne sijalice).
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 19:18 - pre 208 meseci
Tzv shtedljive sijalice troshe oko 5 puta manje el. energije od obichnih,i testirane su na 6000 sati(Osram,Philips).
Jeftinija varijanta su Turci i Kinezi-kol'ko para...............
.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 19:33 - pre 208 meseci
Citat:
braker
Jeftinija varijanta su Turci i Kinezi-kol'ko para...............

Da, upravo sam na turke i kineze mislio kada sam napisao da gleda samo philips...
Te jeftine sijalice od 100-150 din su cisto bacanje pare jer su potpuno ne upotrebljive, iskreno one stvarno sijaju ali je njihov intenzitet svetlosti blago receno smesan (kao svetlost nekog fenjera), mozda one i stede energiju (mada bi se pre reklo da stede svetlo) ali bolje od njih sijaju klasicne sijalice.

Druga stvar vezana za no name sijalice je da su obicno suvise velike i da ih tesko mozete spakovati na mesto na koje ste mislili staviti sijalicu...a jos kad vidite da ne svetli nikako, a kupili te jedno 3-4kom kod kineza....osecaj bacenih para je potpun, bolje da ste kupili jednu philips sijalicu

Philips i/ili osram stedljive sijalice mozete kupiti u raznim oblicima, tako da mogu stati na skoro svako mesto, preporucujem kupovinu onih sa spiralnim telom, nekako mi se cine kompaktnije i manje nego one sa duguljastim telom.
Mozda nije losa ideja da ako kupujete te sijalice prvi put kupite one sa zutom svetloscu, jednostavno lakse ce te se navici na njihovu svetlost, one sto daju belu svetlost sijaju kao fluo cevi, i nekima jedostavno ne prija takva svetlost.

Jedina mana stedljivih sijalica je da ne svetle punim intenzitetom odmah po paljenju vec im treba malo vremena...mada to je zanemarljivo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 20:03 - pre 208 meseci
Definitivno kompakt fluo sijalice koje su ti preporučili ostali članovi. Recimo ovakva sijalica potrošnje 20W daje istu svetlost kao obična sijalica od 100W. Na buvljaku na NBG mogu da se kupe za 350 din. inače su u prodavici oko 550 din., ovo se odnosi na Philips modele. Trajanje im je oko 6 godina. Ranije su pravili sijalice koje su imale garanciju 10 god. ali su bile neuporedivo skuplje, dok su relativno skoro izbacili ove jeftinije modele do 6 god. Kod mene rade već više od godinu dana bez problema-da, Philips sa buvljaka na NBG.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
212.200.52.*



+292 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 20:16 - pre 208 meseci
Ove svetiljke imaju 1 VELIKU manu. Moraju biti na~250C
U protivnom samo plavičasto tinjaju, neprijatno za oči

[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.03.2007. u 21:26 GMT+1]
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 20:31 - pre 208 meseci
Pa ovo je delimicno tacno....
Ja sam sve sijalice u dvoristu zamenio stedljivim (imam 8 komada) zato sto mi svetlo radi celu noc i osvetljavaju mi dvoriste..
Kada je napolju niska temperatura sijaju slabo mozda nekih minut (onda lice na one kineske ) dok se malo ne zagreju, posle toga sijaju punim intenzitetom.

Ja sam prvo zamenio sijalice u dvoristu posto njih najvise koristim a i najcesce pregorevaju, vrlo skupo je sve sijalice promeniti odjednom, menjam kako koja pregori menjam je sa stedljivom...a pregorevaju brzo (kupovao sam sijalice na paket)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 21:48 - pre 208 meseci
Ja bas volim te fluo-kompakt sijalice, i kupio sam vec nekoliko, sa bojom svetlosti sam prezadovoljan, ali sa jacinom nikako nisam, sve svetle SLABIJE od klasicnih sijalica. Uvek mislim da sam kupio neku losu (mislim na losu marku), ali imam i Osram i General Electric i nije to to, ne znam u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 21:48 - pre 208 meseci
Ima i LED sijalice. Hladne, stedljive, male, lagane i - za sada, samo sa vrlo malim uglom svetlosti, 10 stepeni i slicno. Kako i zasto - ne znam. O tome smo pricali u jednoj drugoj temi, ono - za na glavu, bateriske, ali postoje i za 220 V. U zadnje vreme su se pojavile i neke loptaste, nalik na normalne sijalice, ali jos nisam stigao da nabavim i kod nas mislim da nema. Pitao sam , nemaju.



Ne mogu jos nista precizno da kazem, ali je njihova potrosnaj jos manja, ova na slici je 0,8 vati, prakticno hladna, moci ce sijalnica grla da se prave od najobicnije platike uskoro. Koliko svetli, isto ne znam. Imam za sada samo dve reflektorske.

Inace, mislim da su vec poceli da prave lampe "za po dvoristu" bez napajanja - ove sijalice imaju tako malu potrosnju da je (verovatno) dovoljno ono struje sto preko dana napravi suncana celija i smesti u akumulator, pa to nocu lepo svetli i tako u krug, dok ne crkne akumulator. Ne treba razvlaciti zice, struja ne moze nikoga da ubije, milina, samo dok se jos omasove.

"Sorgen Sie für eine gemütliche Atmosphäre in Ihrem Garten. Dank modernster LED-Technik und eingebautem Reflektor sorgen diese Kunststoff-Gartenleuchten für dezente Lichtspiele. Der eingebaute Akku wird am Tag über die integrierte Solarzelle geladen und versorgt bei Dunkelheit die Leuchte mit dem notwendigen Strom."



[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 01.03.2007. u 23:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 02.03.2007. u 00:16 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 21:59 - pre 208 meseci
Citat:
miljan nis: Ja bas volim te fluo-kompakt sijalice, i kupio sam vec nekoliko, sa bojom svetlosti sam prezadovoljan, ali sa jacinom nikako nisam, sve svetle SLABIJE od klasicnih sijalica. Uvek mislim da sam kupio neku losu (mislim na losu marku), ali imam i Osram i General Electric i nije to to, ne znam u cemu je problem.

Pa meni to deluje kao ono gore o cemu sam pricao...svakako probaj sa philipsom, ja sa sijalicama od 14w osvetljavam celo dvoriste...

Citat:
tdjokic: Ima i LED sijalice. Hladne, stedljive, male, lagane i - za sada, samo sa vrlo malim uglom svetlosti, 10 stepeni i slicno. Kako i zasto - ne znam.


LED sijalice su buducnost, nije mi poznato da se mogu kupiti kod nas, a verujem da ce im i cena biti "dobra"...kod njih ce najbolja stvar biti duzina trajanja
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 22:04 - pre 208 meseci
Citat:
bakara: LED sijalice su buducnost, nije mi poznato da se mogu kupiti kod nas, a verujem da ce im i cena biti "dobra"...kod njih ce najbolja stvar biti duzina trajanja :)
Imaju reflektorske, ali te su meni bez veze.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica01.03.2007. u 22:09 - pre 208 meseci
Citat:
netman: Na buvljaku na NBG mogu da se kupe za 350 din. inače su u prodavici oko 550 din., ovo se odnosi na Philips modele.
ja u prodavnici kupio za 402din + organizuju nagradnu igru (tako pise na ambalazi...mogao bih da posaljem vec jednom tu kutiju, mozda mi stvarno poklone nesto k'o sto pise)

uzgred, ove kompaktne sijalice daju plavo svetlo ali ih prefarbaju da daju belo
i jos jedna stvar: sadrze tezak metal pa pazite da se ne polome
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
87.250.111.*



+40 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 08:22 - pre 208 meseci
Kupio sam dvije General Electric, mađarske i obje su ispustile dušu nakon par mjeseci. O godinama i hiljadama sati ni govora :-(



[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.03.2007. u 09:37 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 08:40 - pre 208 meseci
Znaci da bi mogli da izvucemo zakljucak da GE nije bas dobra sijalica....
Ja sam koristio do sada philips i VICO sijalice, VICO je jako lose sijao i pregorelavali su za manje od meseca dana, philips mi radi vec oko godinu dana, nije crkla do sad ni jedna...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 10:20 - pre 208 meseci
Jel` ima neko preporuku za neku sa zutom svetlosti?

[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 03.03.2007. u 02:01 GMT+1]
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 10:30 - pre 208 meseci
@Fuzz

Imas philips da biras sa belom (kao neonska) ili zutom (kao klasicno) svetloscu, samo mi nije jasno zasto prodavci cesto to propuste da vas pitaju...
Ja sam sve kupovao sa zutom svetlosti, bela svetlost je bila preveliki sok za sve, pa smo menjali sa zutim...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 15:39 - pre 208 meseci
Ja sam kupio dosta tih fluosijalica, dok nisam skontao neke stvari.
Kao prvo, one jeftine, kineske...sijalice se ne trebaju kupovati, ma koliko im cijena bila primamljiva, jer svijetle kao neki upaljac, a brzo crknu.
E onda nisam znao da imaju fluosijalice koje isijavaju bijelu i zutu svjetlost. Prije par godina sam kupio philipsove zute sijalice, i sve jos uvijek traju i normalno rade. Posto su one bijele Osramove,Philipsove dosta skupe (vise od dva puta skuplje od zutih)...onda sam kupio fluosijalice koje emituju bijelu svjetlost od www.eurolamp.gr i odlicno svjetle. Ona od 20w, sto emituje bijelu svjetlost, kostala je 4 eura.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 16:35 - pre 208 meseci
Zuta svetlost mi mnogo vise odgovara, nekako je toplija...
Pod belom se osecam...ne znam...bolesno...

[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 03.03.2007. u 02:00 GMT+1]
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pitanje u vezi sijalica

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46071 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.