Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa

[es] :: Access :: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MisterBig
BiH

Član broj: 130919
Poruke: 4
*.PPPoE-2149.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 07:53 - pre 208 meseci
Cao raja,

evo pokusavam da rijesim ovaj problem vec 20 dana al ne ide stoga vam se obracam za pomoc.
Kako da napravim veze izmedju slijedecih tabela:

tblNalozi za nabavku
Broj nalogaID
Datum

tbl Podaci o nalozima
Proizvod = lookup tbl Proizvodi
Kolicina
Broj nalogaID

Izmedju ove dvije gore navedene tabele je veza jedan prema vise.
Imam takodje tabelu narudzbe:

tbl Narudzbe
Broj narudzbeID
Datum
Dobavljac = lookup tbl Dobavljaci

Kako da povezem tabelu naloga za nabavku i narudzbi jer jedna narudzba moze biti izvrsena na osnovu vise naloga za nabavku a osim toga i jedan nalog za nabavku moze biti realizovan kroz vise narudzbi.

Pokusavao sam preko junction tabele al nekako mi je nejasno..ne radi kad napravim forme i subforme. Pokusavao sam i da napravim tabelu dobavljaca a da su tabele naloga za nabavku i narudzbi child tabele u odnosu na nju ali nisam uspio naci kvalitetno rjesenje.

Svaka pomoc u rjesenju ovog problema mi je dobro dosla.
Hvala vam mnogo !!!
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 09:06 - pre 208 meseci

Predpostavljam da imaš i Child tabelu Narudžbe-stavke ili Podaci o narudžbama. Tu tabelu bi mogao da povežeš sa tabelom Podaci o nalozima. Stavke Narudžbe na strani više, a Podaci o nalozima na strani jedan. To bi bilo dovoljno da pomoću upita imaš pregled realizovanih i nerealizovanih naloga.
 
Odgovor na temu

MisterBig
BiH

Član broj: 130919
Poruke: 4
*.PPPoE-4287.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 09:30 - pre 208 meseci
Hvala na javljanju,

Kad bih povezao podaci o narudzbama sa podacima o nalozima tada bi mi access rekao da ne mogu unositi nikakve podatke jer je tabela vezana za tabelu naloga.

Meni ne treba samo pregled realizovanih ili nerealizovanih naloga vec isto tako i narudzbi odnosno mogucnost njihovog azuriranja.

Ono sto ti govoris vec sam pokusavao al ne ide na zalost.

hvala stari u svakom slucaju ;)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 10:00 - pre 208 meseci
Citat:
MisterBig:

Kad bih povezao podaci o narudzbama sa podacima o nalozima tada bi mi access rekao da ne mogu unositi nikakve podatke jer je tabela vezana za tabelu naloga.



Nema razloga da ne možeš da unosiš nikakve podatke. Ne možeš da unosiš podatak koji ne postoji u tabeli Podaci o nalozima, a samim tim i tabeli Nalozi.
Moguće je da neke druge veze prave problem, predpostavljam da pored polja koje si naveo u prvom postu, u tabelama imaš i druge podatke.
 
Odgovor na temu

MisterBig
BiH

Član broj: 130919
Poruke: 4
*.PPPoE-4287.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 10:51 - pre 208 meseci
Evo gore sam prikacio primjer onoga sto ja pokusavam...
Posto ne kontam kako mislis da to izvedem, molim te da mi pokusas prakticno pokazati putem nekog querija ili forme.

Jedino sto sam mozda zaboravio je da dodam polje dobavljac u tabelu podaci o nalozima ili nalozi jer cilj mi je kad izaberem dobavljaca u tabeli ili formi narudzbi da imam izbor samo njegovih naloga odnosno podataka iz tih njegovih naloga. Mozda se to moze rijesiti putem querija al na zalost ja nisam uspio..

Hvala
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa21.02.2007. u 12:05 - pre 208 meseci


Evo, malo prerađen primer.
Bitno, veza Podaci o nalozima i Podaci Narudžbi. Naravno primer je "grub", verovatno to treba odraditi elegantnije.
Polazim od toga da Narudžbe ne mogu da se rade bez Naloga.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Upomoc! Glava mi puca od many to many odnosa

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.