Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.exe koji kreira .exe fajl...

[es] :: Visual Basic 6 :: .exe koji kreira .exe fajl...

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon .exe koji kreira .exe fajl...16.02.2007. u 15:04 - pre 209 meseci
Dakle zanima me da li ovakvo nesto moze da se napravi u VB-u?
Recimo programu se zada neka putanja do nekog fajla, i klikom na kreiraj exe
dobijem novi .exe fajl koji pomocu Shell funkcije kada se pokrene izvrsava zadati fajl.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...16.02.2007. u 16:11 - pre 209 meseci
Mislis tvoj program je kao neki VB editor ciji je uneti sadrzaj moguce iskompajlirati preko shell-a?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...16.02.2007. u 21:51 - pre 209 meseci
Ne bas.
Evo recimo glupog primjera (jer mene samo zanima kako da moj program kreira novi .exe)
Moj program je recimo jedna forma na kojoj se nalazi text polje.
Korisnik u to text polje unese recimo "C:\film.avi" i nakon klika na kreiraj exe dobije novi .exe fajl.
Kada pokrene taj novi .exe on izvrsi (pusti u podrazumjevanom plejeru) avi fajl.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...16.02.2007. u 23:37 - pre 209 meseci
Posto je ovo VB forum, pretpostavljam da hoces da napravis program u VB 6.0 koji ce po nekim parametrima moci da kod korisnika napravi neki drugi program u VB 6.0. Ako je tako, onda si vec sam sebi dao pola odgovora, tj. moze ako i kod korisnika postoji instaliran VB 6.0, u suprotnom nije moguce (naravno, pricamo o VB 6.0).

Potvrdi mi da li sam sve dobro pretpostavio, pa da idemo dalje.

Inace, ako je u pitanju samo par parametara, nema smisla da radis to sto hoces, vec pravljenje programa za to i sluzi da se neke odredjene stvari rade prema odredjenim parametrima, a ne da za svaki podmodul pravis poseban program koji ce da radi "samo tu jednu stvar".
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 00:06 - pre 209 meseci
Citat:
Šahbaz: Ne bas.
Evo recimo glupog primjera (jer mene samo zanima kako da moj program kreira novi .exe)
Moj program je recimo jedna forma na kojoj se nalazi text polje.
Korisnik u to text polje unese recimo "C:\film.avi" i nakon klika na kreiraj exe dobije novi .exe fajl.
Kada pokrene taj novi .exe on izvrsi (pusti u podrazumjevanom plejeru) avi fajl.


Znaci hoces da pravis .exe linkove?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 00:18 - pre 209 meseci
Da mislio sam da radim u VB 6.0
Ali varijanta da kod korisnika postoji VB 6.0 otpada.

Posto se ocito ne razumijemo sta meni treba, to jeste navodio sam glupe primjere, sada cu napisati sta bi program zasita trebao da odradi...

1. (Prvi prog - slicna resenja vec postoje)
Dakle original.exe na osnovu nekog .ini-ja .txt-a ili bilo cega prima (izvlaci) podatke tipa:
java -jar PROGRAM.jar i slicne java komande koje korisnik zada.
I kreira novi.exe koji kada se pokrene prosljedjuje cmd-u zadati parametar i pokrece PROGRAM.jar
Sve pod uslovom da je kod korisnika instaliran jdk. naravno

2. (Slicne resenja postoje takodje)
Program je napisan u VB 6.0 i predstavlja katalog filmova.
Isti korisniku treba da se omoguci da kreira katalog.exe kako bi neko katalog mogao da pregleda na svom racunaru.
A pod uslovom da na racunaru nije instaliran VB 6.0 naravno :)
Katalog bi se sastojao od slike filma i osnovnih informacija o istom.

Ako ovo nije moguce da se odradi u VB-u (ni jedan od ova dva primjera) zamolio bih nekoga ko zna ili ima neku ideju kako bi ovo moglo da se realizuje da mi javi.

Hvala na dosad pruzenoj pomoci.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 00:20 - pre 209 meseci
@Fuzz

Da da moglo bi se i tako definisati, mada se iskreno nadam da sam vam u gornjem postu malo priblizio ono sto mi je zaista potrebno.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 00:27 - pre 209 meseci
Na zalost, za tako definisane zahteve VB 6.0 ti nije resenje jer ne moze napraviti novi .exe bez instaliranog VB 6.0 na korisnickom racunaru. Cak i za pokretanje programa napisanog u VB 6.0 su neophodne VB runtime biblioteke (kao sto ti je poznato) tako da je VB 6.0 prilicno "zavisna" platforma.
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 00:38 - pre 209 meseci
U neku ruku sam i mislio da je tako.
Pretpostavljam da bi moglo u C++ mada sa njim ne stojim bas najbolje :)
Ako neko zna u kom programskom jeziku bi se moglo odraditi gore navedeno neka javi :)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 01:17 - pre 209 meseci
@goranvuc, zasto ne bi moglo u VB6?

Dovoljno je da kreira fajl (ekstenzija moze biti bilo koja) i da u njega upisuje sadrzaj koji bi .exe fajl trebao imati.
E sad, za to kakav sadrzaj ce imati ce morati da se pomuci. Ukoliko je samo par razlicitih varijanti, nije problem. Uzme pa ubaci sadrzaj u VB kod, a ako je nesto komplikovanije.... i dalje moze, ali dok nauci assembly i mabiranje istog sa binary kodom, zaboravice VB :)
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 08:14 - pre 209 meseci
@Shadowed, dao sam mu nacelan odgovor, u VB 6.0 programu iskompajlirati VB 6.0 program, a u nekoj drugoj varijanti (kao i ovoj sto si naveo, a ja - moram priznati - nisam bas najbolje razumeo na cega mislis; rad sa resourcima ili sta?) verovatno moze. Ako imas neki dobar primer za ovo, slobodno ga stavi ovde, necemo se ljutiti

Inace, ja sam svojevremeno (1999) nesto radio u javi, pa sam morao sebi da napravim nesto slicno onom pod 1) sto je @sahbaz naveo, tj. VB program koji koristi Java SDK i glumi editor, kompajler kao i "class launcher", tj. moj VB program sam koristio za lakse pisanje i testiranje Java aplikacija i apleta, da ne bi radio iz DOS prompta, tako da razumem potrebu za takvim programom. Ono sto ne razumem je potreba za programom pod 2) jer se to resava pravljenjem VB programa koji bi sliku programa kao i njegove osnovne informacije uzimao sa neke lokacije, a ne da se pravi za svaki film poseban .exe - nije mi bas bliska ova varijanta, najvise zato sto ne vidim sta bih dobio (koja korist; cemu sve to; koje su prednosti; o zasto!) u ovoj varijanti.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...17.02.2007. u 22:40 - pre 209 meseci
kao sto Shadowed rece moguce je (naravno) napraviti neku vrstu kompajlera u vb-u (pogledaj na primer Visia Compiler koji generise nativni x86 kod, tj nije potreban nikakav runtime za njihovo pokretanje), ali poznavanje asm-a i pe formata je "a must" :)
ali mozes i da iskorists foru koju koriste self-extractori tj napises program (u vb-u) i sacuvas ga kao (recimo) stub.ext i onda iz nekog drugog programa (isto pisanog u vb-u) dopises neke podatke na kraj stub.ext fajla (Open For Binary i Put) i preimenujes ga u nesto.exe (stim sto bi stub.ext program trebao prilikom pokretanja da proveri da li su dopisani potrebni podaci na njegov kraj i da ih procita - Open For Binary i Get)...
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...18.02.2007. u 16:01 - pre 208 meseci
@goranvuc
Ocito da se opet nismo razumjeli za ono pod 2 :)
Program nije bukvalno katalog filmova vec kompletna aplikacija za rad video kluba.
Dodavanjem opcije "Kreiraj katalog za korisnike" sta se radi...
Program ne treba da kreira za svaki film po .exe fajl nego jedan katalog.exe za sve filmove.
Covjeku kome sam prodao soft prije 8 mjeseci ta mogucnost bi mnogo znacila (tako on kaze).
Kako ima oko 4.000 naslova ljudi zele da pregledaju njegov katalog.
U klubu ima 4 stampana kataloga, a mnogi korisnici bi na
racunaru lagano pretrazivali i gledali informacije o filmovima koje on ima u klubu.
Na kraju bi samo dali brojeve filmova koje bi neko od njegovih radnika snimio ili iznajmio musteriji.

Resenje je da mozda kreiram neki .xsl i .html fajl ali .exe varijanta sa pretrazivanjem bi bila mnogo, ali mnogo
pogodnija. I naravno imao bih solidan honorar za to :)

@Shadowed
To sa kodom ne bi bilo lose da podjelis sa nama jer te i ja nisam skapirao bas najbolje.

@krckoorascic
Ovo nema svrhe da radim jer mi se jednostavno ne isplati :)

Ps.
Posto je ocito da VB otpada jel bi mogli da mi kazete na kojem forumu da potrazim pomoc i da li je to moguce uopste izvesti bez poznavanja asm-a ?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...18.02.2007. u 17:14 - pre 208 meseci
Za ovo pod 2) bi najidealnije resenje bila neka aplikacija koja se oslanja na bazu podataka - imam milion razloga zasto mislim da je to bolja varijanta.

Druga varijanta bi mogla da bude generisanje HTML prezentacije u obliku kataloga, sto je najfleksibilnije resenje jer ne zahteva nikakve instalacije (svi valjda imaju neki browser na racunaru) a korisnik ima mogucnost da kroz poznat interfejs lagano pregleda katalog u offline rezimu, moze da odstampa ponesto, ceo sadrzaj je u jednom folderu, proceduru generisanja prezentacije mozes menjati u skladu sa izmenom template-a... Ali onda dolazimo do problema formiranja narudzbe, koji se na ovaj nacin ne moze resiti.

Dakle, fleksibilno resenje za prikaz multimedijalnih podataka u offline rezimu, uz mogucnost pretrage podataka i formiranja izbora korisnika koji bi posluzio kao porudzbenica i preneo bi se preko nekog fajla do radnika u klubu - sve na jednom mestu - da li je to ono sto ti treba?

U svakom slucaju, za ovo jeste VB zgodno resenje, ali ne tako sto bi formirao .exe (tj. moze .exe ali ne tako kako si naveo) - to mi nije nimalo bliska varijanta, sve ostalo se moze uraditi i po meni ima smisla.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...18.02.2007. u 17:58 - pre 208 meseci
Prvo, da pokusam da objasnim sta sam hteo reci. Kreira se i otvori za pisanje fajl pomocu FSO (moze i ono open bla for... al' ja uvek koristim fso). Zatim se upisuje za svaki bajt .exe fajla chr(xxx), chr(yyy).... i tako za ceo fajl. Ukoliko je taj .exe uvek isti ili ima nekoliko slicnih varijanti nije problem, treba samo da taj program napravi a zatim prebaci te bajtove kod sebe u kod. PS. strasno me mrzi da pisem kod.

E sad, ovo sa katalogom mi nije bas jasno.
Sta je problem da uradis sledece:
Napravis bazu u Access-u
Napravis program koji podatke odatle koristi
Pomocu package & deployment (ili nekog drugog) programa napravis setup.
Korisnik instalira taj setup i ima katalog u kojem gleda podatke

Sta nije u redu sa ovim scenriom? Onaj ko daje katalog kasnije moze samo da distribuira .mdb fajl.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...18.02.2007. u 18:46 - pre 208 meseci
kao sto Goran rece za to ti je najbolje resenje HTML, ili HTA (HTML Application) tj HTML fajl koji se prikazuje kao exe, HTA je veoma pogodan za takve stvari jer:

1. na svakom racunaru sa IE5+ mozes da ga pokrenes (znaci Windows 98 i noviji)
2. skripte unutar HTA fajla (koje mogu biti pisane u JScript-u i/ili VBScript-u) imaju dozvole da kreiraju ActiveX objekte (znaci komunikacija sa accessovom bazom nije nikakav problem)

evo kako bih ja to uradio:
- u vb-u bih kreirao jedan dll u koji bih ubacio sve potrebne funkcije (komunikacija sa bazom i pretraga, konektovanje na server i preuzimanje novih podataka)
- u vbscriptu bih kreirao novi objekat, tj instancu tog dll-a (sa GetObject ili CreateObject, mada je pogodniji ovaj prvi nacin)
- i koristeci html/css/js(vbs) kreirao bih dobar korisnicki interfejs (lakse je napraviti cool gui u html-u nego u vb-u :D)

ali to sam samo ja...
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...19.02.2007. u 16:01 - pre 208 meseci
Citat:

najidealnije resenje bila neka aplikacija koja se oslanja na bazu podataka - imam milion razloga
zasto mislim da je to bolja varijanta.


Pa svakako, u bazi koja ide sa aplikacijom za vodjenje video kluba postoji tabela filmovi tako da bi se podaci
o filmovima naravno cupali iz te tabele.
Sto se tice narucivanja on-line to nije potrebno...

@Shadowed
tvoje resenje je svakako ono sto mi je prvo palo na pamet, ali poblem je sto je vecina potencijalnih klijenta
video kluba ne umije da crackuje igricu a ni radnici u istom nisu previse sposobni :)
Pored toga radnici su ti koji treba da distribuiraju katalog, tako da svako kopiranje (omoti, baza)
koje nije automatizovano nazalost otpada :)

@krckoorascic
Da li Ovo sto si rekao zahtjeva web server na klijentskoj strani!? Ako da, za offline pregled ta varijanta otpada.
Ako web server na strani klijenta nije neophodan mogao bi da okacis neki primjer da vidim kako to izgleda :)

Ako se odlucim da kreiram neki html fajl(ove) postavlja se pitanje koji je najprakticniji
nacin za realizaciju. Naime radi se ipak o 4000 omota pa bi po mom licnom misljenju kompletan
katalog (sa omotima) bio tezine oko 80MB. Sto bi znacilo da bi trebalo kreirati nekih 100-200 html stranica...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...19.02.2007. u 16:41 - pre 208 meseci
Cek, tim radnicima je problem da kopiraju jedan .exe i jedan .mdb? Nadam se da nemaju platu vecu od 4000din, inace su preplaceni.
Pored toga, kakve veze ima tvoj program sa crack-ovanjem? Mislim, katalog sa crack-ovanjem igre koju bi ovaj uzeo nema bas neke veze (ili nesto previdjam).

@krcko, ma da, najbolje da iznajmi neki server, napravi sebi custom web server specijalizovan za kataloge, zajedno sa web klijentom u Javi (takodje specijalizovanim, ali obavezno da sve radi kroz http sa html-om, a posto je ovo vb forum, java kod mora biti generisan iz vb programa) i onda da to distribuira
Salim se malo, ali mi deluje previse komplikovano to sto predlazes
 
Odgovor na temu

Šahbaz
Developer, BBM
EU

Član broj: 102142
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...19.02.2007. u 17:33 - pre 208 meseci
Potencijalni klijenti kapiraju racunare kao kokot telefon
Tako da je vjerovao ili ne za vecinu njih crackovanje igrice Mission Impossible
Inace to nema nikakve veze sa ovom temom nego sam to samo naveo kao obrazlozenje
zasto kreiranje aplikacije koju si ti predlozio nije bas najbolja solucija.
Jer znajuci gazdu on bi trazio od mene da mu ja svakih 15-30 dana pravim novi setup :P

Sto se tice plate radnika mislim da je oko 100e.
A oni bi i mogli da kopiraju samo .mdb fajl i sve omote (bar mislim da bi toliko skapirali).
Ali sa druge strane ako korisnik nezna da prekopira sve omote i .mdb fajl
u odgovarajuci folder na svojoj masini onda nista od "nove verzije kataloga".

 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: .exe koji kreira .exe fajl...19.02.2007. u 22:25 - pre 208 meseci
Citat:

Salim se malo, ali mi deluje previse komplikovano to sto predlazes

pa upravu si, zvuci komplikovano, ali nije :) tj ako dobro stojis sa dhtml-om (tj js-om) mnogo ces lakse da uradis cool gui u hta nego u vb-u... ako nije potreban neki ultra-mega-giga gui sa sve tranzicionim efektima i kojekakvim cudima koje pruza ie sa svojim filterima (a takav gui je uvek veliki plus) onda moze da se radi obicna vb forma...


Citat:

Da li Ovo sto si rekao zahtjeva web server na klijentskoj strani!? Ako da, za offline pregled ta varijanta otpada.
Ako web server na strani klijenta nije neophodan mogao bi da okacis neki primjer da vidim kako to izgleda :)

ne ne zahteva web server na klijentu, jedino sto je potrebno je ie5+ (tj windows 98 i noviji, ili win95 sa ie5 instaliranim).
HTA ti je ustvari obican HTML fajl sa dodatim <hta:application /> tagom, evo nesto vise o tome ovde: http://msdn.microsoft.com/work...r/hta/overview/htaoverview.asp
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: .exe koji kreira .exe fajl...

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.