Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa slanjem SMS poruka

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Problemi sa slanjem SMS poruka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 45544 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)07.01.2008. u 12:45 - pre 198 meseci
hahaha ja vec mesec dana kuburim sa porukama i ne znam vise sta da radim... cak i kad hocu da pozovem nekoga moram onako 5 6 puta da okrenem, pa mi onda kaze da je taj neko nedostupan, pa negde oko 10-og puta pocne da zvoni... strasno... mnogo sam razocaran...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.212.*



+294 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)07.01.2008. u 13:01 - pre 198 meseci
Ovo stvarno prestaje da ima smisla! U poslednje vreme Telekom zaista radi loše, polako se vraća onom kvalitetu koji su imali 2000-2001... No, sve ću da im oprostim ako se javno izvine korisnicima za katastrofalno stanje u mreži i ako osposobe svoj sistem. I ako nam vrate pare koje su uzeli ni za šta.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)08.01.2008. u 08:27 - pre 198 meseci
Pa zaista ste potpuno u pravu. Posto mnogo vise pricam nego sto saljem poruke, juce sam prvi put imao problema sa slanjem sms-ova. I to je jako frustrirajuce.
Kako sam bio na putu van grada, a dobijao sam cestitke za Bozic, bio je red da i odgovorim. PO nekoliko puta sam probao i nista. (putovao sam po Vojvodini).
Medjutim, desila se jedna interesantna stvar: ubacio sam karticu u SE, i bez problema sam poslao sve poruke!!! Sa Nokie, nisam mogao. Onda sam ponovo vratio karticu u Nokiu i OPET nijedna poruka nije "htela" da se posalje.
Vratio sam se u BG i normalno je sve radilo, sa bilo kog telefona.
Malko sam razocaran u Telekom.
Mozda ce gospoda MTS inzenjeri danas da se vrate sa zasluzenog dvonedeljnog odmora i da doteraju sistem i da nam omoguce da vidimo stanje.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)08.01.2008. u 09:17 - pre 198 meseci
Postovani da ne otvaram novu temu...

Kako mogu obrisati sve poruke iz aut boxa koje su mi se nagomilale zbog mts
ludaka...

Upitanju je nok 6120c, nisam nasao opciju da to uradim clear all samo mogu
brisati jednu po jednu sto je mnogo zamorno...
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
zzviktor
 
Odgovor na temu

toshapn
Ivan Todorovic
Ekonomija
C:\Paracin

Član broj: 17605
Poruke: 155
77.46.182.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)08.01.2008. u 10:40 - pre 198 meseci
Citat:
avala100: ...
Medjutim, desila se jedna interesantna stvar: ubacio sam karticu u SE, i bez problema sam poslao sve poruke!!! Sa Nokie, nisam mogao. Onda sam ponovo vratio karticu u Nokiu i OPET nijedna poruka nije "htela" da se posalje.
Vratio sam se u BG i normalno je sve radilo, sa bilo kog telefona.
Malko sam razocaran u Telekom.
Mozda ce gospoda MTS inzenjeri danas da se vrate sa zasluzenog dvonedeljnog odmora i da doteraju sistem i da nam omoguce da vidimo stanje.



Dok kod mene sasvim suprotno,nijedan od dva SE sto imam nije zeleo da salje poruke,a koliko vidim kredit se skidao,ljudima poruke nisu stizale,dok se na telefonu pokazivalo kao sending failed ili salje u nedogled,bez prestanka,i nishta se ne deshava.......
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)08.01.2008. u 12:54 - pre 198 meseci
Citat:
zzviktor: Kako mogu obrisati sve poruke iz aut boxa koje su mi se nagomilale zbog mts
ludaka...
Upitanju je nok 6120c, nisam nasao opciju da to uradim clear all samo mogu
brisati jednu po jednu sto je mnogo zamorno...
>

Drzi pritisnut taster "taraba" [#] i istovremeno navigacionim tasterom obelezi poruke koje zelis da brises... Options / Delete marked (ili pritisni bocni taster [C])

PS
Nisu "mts ludaci" slali desetine miliona SMS cestitki u isto vreme u jednom danu, nego korisnici mreze...
Nova Godina je bila kriticna, a juce za Bozic su kanda svi jos malko vise odlepili...

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.170.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)08.01.2008. u 14:16 - pre 198 meseci
Zalio mi se burazer da ne moze da posalje poruku, on je biznet korisnik, i nazalost stanje jos ne radi tako da nemam pojma dal mu je naplatilo te neuspesno poslate poruke. Druga stvar je sto ne znam ni koliko puta je telefon probao da posalje poruku jer je Nokia 6630 "uporan telefon" i pokusava da salje poruku dok ne uspe...

Bilo je jos par ljudi koji su pokusavali da salju poruke juce sa mt:s prepaida i nije uspevalo, a kredit ide dole!


Ajde to sto ne uspe da posalje poruku, ali zasto je onda naplati?!

Pa ja bi platio ~250 SMS poruka u novogodisnjoj noci, a poslao sam samo 72, srecom moj operater ne naplacuje poruke koje nisu uspesno poslate.

I sad su jos korisnici mt:s-a koji "imaju prijatelje" krivi zato sto zele da svojim prijateljima cestitaju bozic?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 12:05 - pre 198 meseci
Nije usko vezano za temu, ali sinoc mi se desilo da meni zvoni telefon (na Telenor mrezi, poziv sa mt:s-a). Ja ne stignem da se javim, i pozovem par trenutaka kasnije. Dobijam poruku da je korisnik koga zovem na mt:s mrezi nedostupan, pokusam ja ponovo, dobijem poruku da biram nepostojeci broj. Treci put dobijem poruku da sam na cekanju, i resim da sacekam. Usledila su ona 3 zvuka (tu nu nu).

Nakon 2-3 minuta sam uspeo da dobijem osobu koju sam zvao. Ispostavilo se da sam bio na cekanju stvarno, a ne da biram nepostojeci broj, ili da korisnik trenutno nije dostupan.

Ja ne kapiram mt:s mrezu kako to moze tako da funkcionise?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 12:21 - pre 198 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Ja ne kapiram mt:s mrezu kako to moze tako da funkcionise?

Ma to oni, garant namerno sabotiraju pozive sa Telenora...
Da sam na tvom mestu, odmah bih pobrisao iz svog telefona sve brojeve koji počinju sa 064/065 - u znak protesta!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 13:39 - pre 198 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic
Ja ne kapiram mt:s mrezu kako to moze tako da funkcionise?

Koje?
Poziv na cekanju?

Citat:
Catch 22
Da sam na tvom mestu, odmah bih pobrisao iz svog telefona sve brojeve koji počinju sa 064/065 - u znak protesta!

Phonebook bi onda ostao prilicno prazan...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.250.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 13:59 - pre 198 meseci
Mislim na uopsteno previse ovakvih stvari na mt:s mrezi.

Zasto meni mt:s kaze da biram nepostojeci broj, ako taj broj u tom trenutku ne samo da postoji, nego i obavlja razgovor?

Nemam ja razlog da brisem ljude iz imenika samo zato sto su na mt:s mrezi, ali mi je cudno da se ovakve stvari desavaju. Ili kad pozovem burazera desava mi se da kaze da ce poziv biti preusmeren...? Gde? Zasto preusmeren?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.165.*



+294 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 17:38 - pre 198 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: ... Druga stvar je sto ne znam ni koliko puta je telefon probao da posalje poruku jer je Nokia 6630 "uporan telefon" i pokusava da salje poruku dok ne uspe...

Heh... baš se ovo desilo mom bratu, skoro je uzeo novu nokiju, i baš za Bozić je hteo da odradi neki multi-send za 30ak ljudi... Uskoro je skapirao da je malo koja poruka prošla, a skinulo mu 200+ dinara kredita. Zvao je 789 da se žali, i rekli su mu da je poruka možda i poslata, i da iako piše sending failed, poruka možda i stigne u naredna 24 sata. Nebuloza. Sve u svemu, odlučio je da se pismeno žali korisničkom servisu. Žalbu će da počne sa "Dragi prijatelji"
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 23:48 - pre 198 meseci
Izvinjavam se unapred ako nisam najbolje pročitao sve prethodne postove ... Ja sam pre mesec dana primetio isti problem! Telefon prijavljuje maksimalan signal (i to 3G) ali kad me neko zove - nisam dostupan, poruke - stoje, a kad ja nekog zovem - dobijem ga iz n-tog puta! Zvao sam Korisnički i, naravno, ništa.... "Sve je u redu..." U međuvremenu sam skontao da kad prebacim telefon u GSM Only mod, sve radi normalno (imam Nokiu N73)! Nazovem ponovo Korisnički i gle čuda, devojčica me pita da l' imam 3G telefon i ako imam da ga privremeno prebacim na GSM! Malo me zabrinjava što sam ja sam došao do rešenja PRE MTS-a ! Možda tamo da zaposle nekog sa IQ-om a ne preko veze ...

Uglavnom, problem se pojavi pa nestane... Recimo, ceo vikend mreža nije radila kako treba... Sad radi!

U međuvremenu sam video i par alpinista okačenih o lokalnu MTS-ovu baznu stanicu Biće da ipak nisu imuni na (učestale) žalbe korisnika...

Dakle... Savet za sada je (kod Nokije): Tools > Settings > Network > GSM... I zovite Korisnički... Bar da im čestitate uspešnu Novu

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)09.01.2008. u 23:49 - pre 198 meseci
Citat:
zzviktor: Kako mogu obrisati sve poruke iz aut boxa koje su mi se nagomilale zbog mts
ludaka...

Upitanju je nok 6120c, nisam nasao opciju da to uradim clear all samo mogu
brisati jednu po jednu sto je mnogo zamorno...
Ne odgovara ti kombinacija Mark All/Delete?
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)10.01.2008. u 00:10 - pre 198 meseci
Ma odgovara ali ja nisam nasao tu opciju. probao sam ono sa # i nije mi
uspelo on kaze da je mark ali ne obrise sve vec opet jednu po jednu...
zzviktor
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.192.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)10.01.2008. u 00:17 - pre 198 meseci
Iznenadjenima nikad kraja, zovem ja korisnika mt:s mreze malopre, i on nije mogao da se javi, pa mi odbio poziv. I nakon zvonjenja ja cujem: "Telekom Srbija, besplatno obavestenje. Pozvani korisnik trenutno nije dostupan..." A covek mi je samo odbio poziv... Heh, srecom pa sam poceo da se navikavam.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)10.01.2008. u 10:44 - pre 198 meseci
Milsim da je krajnje vreme da dodje cetvrti operater. Ovo zlo je uzelo maha...
 
Odgovor na temu

boris.milanovic444

Član broj: 151193
Poruke: 7
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)10.01.2008. u 12:03 - pre 198 meseci
Cisto sumnjam da ce doci cetvrti operater. Srbija je vec zasiceno trziste i mislim da bi to bilo cisto bacanje novaca na licencu i izgradnju nove infrastrukture. Sada bi mogli doci virtualni operateri, kao i ovde u Hrvatskoj. Ovde je prvo vip napravio neku vrstu virtualnog operatera, zagrebacka banka takodje ima svog operatera za klijente, a u martu ce i trgovacki lanac konzum imati svog virtualnog operatera (kmobile). Sacekajte malo da stvari dodju na svoje i da pocne prava trzisna utakmica jer je ovde za to trebalo skoro 2god. btw. sorry za offtopic.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)11.01.2008. u 01:19 - pre 198 meseci
Citat:
zzviktor: Ma odgovara ali ja nisam nasao tu opciju. probao sam ono sa # i nije mi
uspelo on kaze da je mark ali ne obrise sve vec opet jednu po jednu...

Opcija radi svugde osim u folderu Reports!
Baš sam danas proveravao na jednoj 6120C Nokiji i vidim da radi u Inbox, Sent Items... u svim folderima osim u Reports. Ali tu imaš Options / Clear deliv. reports - ako želiš da ih obrišeš sve odjednom...
Izvini što sam ti dao neupotrebljivo uputstvo, nije bilo namerno...
:(
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Problem sa slanjem/primanjem sms poruka (MTS)11.01.2008. u 05:04 - pre 198 meseci
Citat:
dobijem poruku da biram nepostojeci broj.

Na žalost, meni se to veoma često dešava sa mojim Telenor brojem. Svaki 20-i poziv ka 062 je "birate nepostojeći broj" :-(

Još kod nekoga?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Problemi sa slanjem SMS poruka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 45544 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.