Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko pravljenja instalacije

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem oko pravljenja instalacije

[ Pregleda: 3088 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Che-Lik
Milan Milosavljevic
Novi Sad, Kragujevac

Član broj: 11392
Poruke: 15
*.ptt.yu

Sajt: www.MilanChe.tk


Profil

icon Problem oko pravljenja instalacije18.06.2003. u 02:11 - pre 253 meseci
Skoro sam zavrsio neki projekat u Delphiju u kome sam koristio baze podataka (...paradox tabele...). Posto je projekat malo kompleksnije prirode morace se praviti instalacija za njega.

Programchici za pravljenje instalacija mi nisu pomogli, jer oni samo snimaju odredjene fajlove po odredjenim direktorijumima! Naime, kada se napravi instalacija takvog programa i kada se ta instalacija pokrene i instalira na mom racunaru onda programcic radi, dok ne radi na ostalim racunarima (mojih prijatelja).

Problem je u stvari u sledecem: Program ne radi na racunarima na kojima nije instaliran SQL, sto znaci da ja trebam da napravim instalaciju koja ce da instalira moj program i podrsku SQL-a za njega... Kako to da uradim?

Hvala svima na posvecenom vremenu!
__________________
Che-gevara
Che-mpres
Che-kic
Che-LIK
 
Odgovor na temu

silverglider

Član broj: 651
Poruke: 218
*.batalpha.de

Sajt: www.benchmark.co.yu


Profil

icon Re: Problem oko pravljenja instalacije18.06.2003. u 11:00 - pre 253 meseci
U InstallShieldu, pored instalacije tvog projekta, ukljucujes i pakete potrebne da tvoj program radi korektno na deployment masini. U ovom slucaju, trebao si da ukljucis u IS-u i BDE paket.


P.S.
Terminologija, terminologija; SQL je generalni jezik za baratanje relacionim bazama i njega solo ne mozes (pogotovo ne kao apstraktni pojam) da instaliras. Treba da instaliras tu relacionu bazu koja u sebi nosi podrsku za SQL i to jedan od dijalekata koji radi sa tom konkretnom bazom. U ovom slucaju, toj udaljenoj masini treba da instaliras ili paradox ili putem InstallShielda BDE pakete (fale ti tamo fakticki 'drajveri' za paradox).
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem oko pravljenja instalacije

[ Pregleda: 3088 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.