Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

unmached query-problem

[es] :: Access :: unmached query-problem

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon unmached query-problem09.02.2007. u 20:52 - pre 208 meseci
hitno mi je potrebna pomoć.Imam četiri tabele:
1.cenovnik (broj cenovnika,datum)
2.cene-datum (šifra,cena,broj cenovnika)
3.artikli (šifra(PK),naziv,jm)
4.link-cenovnik (linkovana tabela iz excela)
Kako da pomoću kverija ,kada se dogode promene u linkovanoj tabeli odradim novi cenovnik,sa datumom na dan promene,i da te podatke prebacim-dodam u tabelu artikli,tojest da se u tabelu artikli dodaju samo novi artikli i artikli koji su imali promenu cene.Probao sam sa unmached query-jem ali nešto ne ide.I drugo pitanje(pod uslovom da ovo prvo rešim),kako da u formi,tojest subformi kasnije imam mogućnost da ako u neko polje ubacim broj cenovnika da mi iz njega vuče cene za traženi artikal,a ako ga ostavim praznim da po defaultu vuče cene iz poslednjeg cenovnika.Imate u prilogu primer.Molim Vas da mi odgovorite-mnogo mi je hitno.
Kad otvorite bazu idite na: Windows-unhide-(ne znam zašto je sakrio prozor?!)

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 09.02.2007. u 22:11 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: unmached query-problem10.02.2007. u 01:29 - pre 208 meseci
Citat:
SLOJ.1973:
Kako da pomoću kverija ,kada se dogode promene u linkovanoj tabeli odradim novi cenovnik,sa datumom na dan promene,i da te podatke prebacim-dodam u tabelu artikli,tojest da se u tabelu artikli dodaju samo novi artikli i artikli koji su imali promenu cene.

Koliko znam, ne moze preko kverija, tj. ne mozes u Accessu "hvatati" dogadjaj promene podatka kroz linkovani Excel, tj. kad tamo neko nesto menja u Excel-u jedino u samom Excelu, preko VBA mozes da odradis to sto tebi treba. Dakle-moze, ali u Excelu. Scenario bi mogao da bude sledeci: Korisnik menja cenovnik u Excelu, a na dogadjaj "Save" ti prolazis kroz celije i poredis sadrzaj sa tvojom tabelom "cenovnik" u Accessu i radis to sto je nepohodno.

Citat:
SLOJ.1973:I drugo pitanje(pod uslovom da ovo prvo rešim),kako da u formi,tojest subformi kasnije imam mogućnost da ako u neko polje ubacim broj cenovnika da mi iz njega vuče cene za traženi artikal,a ako ga ostavim praznim da po defaultu vuče cene iz poslednjeg cenovnika.Imate u prilogu primer.Molim Vas da mi odgovorite-mnogo mi je hitno.
Kad otvorite bazu idite na: Windows-unhide-(ne znam zašto je sakrio prozor?!)

Na ovo ti ne mogu pomoci, ne radim FrontEnd u Accessu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: unmached query-problem10.02.2007. u 21:20 - pre 208 meseci
Izvinjavam se ako sam bio nejasan,ali nisam mislio da odmah,kada neko nešto promeni u Excel tabeli da se meni automatski odradi novi cenovnik sa datim promenama.Mislio sam da pomoću Linked tabel managera osvežim podatke,pa da onda linkovanu tabelu uporedim sa poslednjom tabelom recimo u mom slučaju tabela CENE-DATUM (polja: šifra,cena,broj cenovnika-(najveći(poslednji) broj cenovnika)) i onda da dobijem podatke samo za ona polja koja su imala nekakvu promenu (promena cene,ili dodavanje novog artikla).To mi ne uspeva sa unmached queryjem-jer nešto dobro tu ne odradim.Nadam se da sam malo bio jasniji.Hvala.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: unmached query-problem

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.