Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?

[es] :: Video softver :: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?

[ Pregleda: 2296 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.vdial.verat.net.



+14 Profil

icon Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?28.01.2007. u 15:09 - pre 208 meseci
Procitao sam sv zive tutoriale,isprobavao razne programe DVD lab,Nero vision Express ... i nikako nisam uspeo da diskove koje sam narezao prorade na DVD home uredjajima.U cemu moze biti problem ? Diskove koje narezem rade normalno na kompjuteru.Da li ih treba rezati na + ili - diskovima ako je to uopste bitno.Probao sam i na starijim i na novijim modelima uredjaja i nece.Vise ne znam sta da radim.Ajde savet za jos neki program koji radi bar u 80 % slucajeva.
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?28.01.2007. u 15:16 - pre 208 meseci
Kakav je format filma/cega vec na disku?

Mislim da si ti stavio kad rezes disk, da ti bude data dvd, a treba da stavis video dvd.
Posle toga bi trebalo sve da ti radi, ako je u tome problem, kao sto deluje da jeste.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?28.01.2007. u 16:16 - pre 208 meseci
Da bi takvi diskovi bili čitljivi, mora da se pazi na nekoliko detalja. Za početak ih reži kako je već napisano kao DVD Video, Nero to sve lepo pripremi, osim potrebnih foldera on podesi i otale parametre tipa fajl sistem i slično.
Neki stariji plejeri se bolje snalaze sa -R ali pošto +R mogu da se ubede da se predstavljaju kao DVD-ROM, često su bolje rešenje. Ipak, noviji plejeri bi trebalo da jednako čitaju i +R i -R diskove.

Dobitna kombinacija koja skoro da ne može da omaši je +R ali snimljen kao DVD-ROM i rezanje kao DVD Video. Kod Nera se to lako podesi, ne mora da se zna mnogo o tome, kod većine ostalih mora da se pazi na neke detalja. Naravno, sve ovo se radi na pristojnim diskovima a ne na onim najjeftinijim.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
213.244.197.*



+14 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?28.01.2007. u 16:25 - pre 208 meseci
Mislim da sam ih rezao kao data.Nisam ni video da ima neka opcija za dvd vide.Da li mozes da mi pojasnis kako da ga snimim kao DVD ROM ? Formate koje sam rezao su AVI i MPG.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?28.01.2007. u 20:07 - pre 208 meseci
Sad od početka, ne snimaš DVD video već na DVD ubacuješ neke video snimke. To mogu da reprodukuju samo neki DVD plejeri pod uslovom da je u pitanju DivX ili mislim još i Xvid. Ostale video zapise uglavnom ne prepoznaju. Koji plejeri i kakvi tačno AVI?
Da bi se +R/RW diskovi snimali kao DVD-ROM, potrebno je da sam rezač to može. Ja sam doradio F/W mog LiteOn pa svaki + odmah tako reže, ali može i posebno da se izabere, Nero to nudi kao jednu od opcija.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.vdial.verat.net.



+14 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?29.01.2007. u 09:33 - pre 208 meseci
Ja to pokusavam da uradim u NeroVision Express 3.Udjem u opciju Make DVD i tu ima DVD-video i ispod DVD-video(VR).Predpostavljam da treba u ovu donju (VR) da se udje.E sad kad probam da udjem tu izbaci mi neku gresku "In order to start DVD VR project,you must first insert the appropriate disc into your disc drive". Da kazem da ubaim Verbatim DVD -.Sta to znaci,da moj Pioneer 109 ne moze to da radi ili mi treba nesto drugo ? Kada idem na ovu prvu opciju Make DVD - pa na add files i ubacim materijal koji hocu,sve odradi kako treba i napravim ja DVD,ali takav DVD nece da cita na Playeru.Sto se tice playera ne znam tacno koje su marke posto sam to isprobavao kod kolega.AVI fajlove pravim uz pomoc programa Gordian Knot i kompresiju radim u DivX 5.1 kodeku.Malo sam sve zamrsio,ali se nadam da ces shvatiti sta radim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?29.01.2007. u 18:29 - pre 208 meseci
Nisi napisao najvažniji detalj, u kojim plejerima si to probao? Sada mnogi (ali ne svi) plejeri mogu da puste DivX a koje uslove ovaj mora da ispuni će da napiše neko ko se više razume. Slabo pazim na to pošto moj plejer svira sve što mu se uvali. :)
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
213.244.197.*



+14 Profil

icon Re: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?29.01.2007. u 19:54 - pre 208 meseci
Pa napisao sam da ne znam koje su marke.Jedino sto mogu da kazem je da je ovaj jedan kupljen pre pola godine,sto znaci da je noviji,a drugi je hibrid tj. znas ono 2 u 1 video i DVD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Problem sa narezanim diskovima za home dvd players ?

[ Pregleda: 2296 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.