Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bežični miš uzrok BSOD

[es] :: Ostali hardver :: bežični miš uzrok BSOD

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sergejus3

Član broj: 74825
Poruke: 95
*.teol.net.



+1 Profil

icon bežični miš uzrok BSOD27.01.2007. u 19:25 - pre 209 meseci
Nedavno sam kupio bežičnu tastaturu i miša (MSI office 708wc) i par dana muke mučio sa plavim ekranom smrti i čudnovatim porukama (error) koje nisam mogao naci na microsoftovom supportu, uopšte na internetu, pa čak ni na elitu! Nakon mijenjanja svih mogućih komponenti i probanja svega živog, skontam da čuveni BSOD uzrokuje upravo ovaj bežični miš (čemu se stvarno nisam nadao)! Pad sistema je uzrokovao samo drajver od miša, dok sa Microsoftovim drajverima sve radi OK (XP standardno prepoznaje i instalira jer se povezuje preko USB porta). Takođe drajveri tastature ne prave nikakve probleme niti smetnje! Neki od errora su bili 0x0000008E (onaj prvi koji se jedini stalno ponavljao) dok su se oni naredni mijenjali i bili su (0xC0000005, 0xF7B92981, 0XB987ABAC, 0X00000000) ili (0xC0000005, 0XF7BA6981, 0XB98AABAC, 0X00000000) ili (0xC0000005, 0XF7D63981 .....) itd. Probao sam sa updateom drivera, ali driver update "ne nalazi bolje", probao sam ručno naći na internetu druge drajvere ali nisam ni to uspio. Interesuje me da li je neko imao slične probleme i kako ih je riješio? Postoji li kakav fix za te drajvere? Ili da vratim ovaj komplet dok još mogu (mada miš funkcioniše kao običan miš, samo što ne rade one prečice na njemu - 7 kom.)???
Nisam napisao konfiguraciju kompjutera, jer ne znam da li ima kakvog uticaja na problem.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: bežični miš uzrok BSOD28.01.2007. u 14:48 - pre 209 meseci
Ako će Ti biti lakše, i ja imam isti problem (sličan, u svakom slučaju), samo što je u pitanju A4 Office bežični komplet. Mesecima se problem pojavljivao, ali isključivo kada pokrenem neki DirectX softver (FS2004, Civ4 itd), i to u trenutku klika, proizvoljno. Znači, nekada sam mogao da drndam mašinu satima i da se ništa ne desi, a onda BSOD!

Ono što razlikuje Tvoju i moju situaciju je način nastanka problema. Ti problem, koliko sam shvatio, imaš od samog početka korišćenja tog kompleta, dok je meni sve radilo normalno neko vreme (mada ipak nije sigurno, pošto u tom prvom periodu korišćenja dotičnog kompleta nisam baš često pokretao DX aplikacije, pošto je cela mašina bila nova, pa je bila u toku instalacije/podešavanja).

Posle nekog vremena sam uspeo da povežem problem sa mišem, pošto se isti nije javljao pri korišćenju tastature iz istog kompleta. Rešio sam da probam sa drugim mišem (Logitech USB bežični), pokušao da reprodukujem problem, bezuspešno! I taman kada sam konačno "utvrdio" ko je krivac, maltene poslednjeg trenutka pre izlaska iz jedne DX aplikacije, kliknem poslednji put (Exit app) i sistem se zapuca!

Malo je reći da sam načisto poludeo.

A pre par neki dan sam rešio da maknem PS2 konektor od miša (onaj koji ide do receivera) i umesto njega stavim klasični, šugavi, noname žični optički miš. I izgleda da sada radi bez problema.

Ovo implicira da nije u pitanju sam miš, nego neki problem na relaciji Win-radio prijemnik, pošto se isti problem javlja i sa potpuno drukčijim Logitech bežičnim mišem. Opet, na drugim mašinama bežični kompleti mi rade sasvim normalno (Logitech, A4Tech), tako da je stvar krajnje specifična.

Nažalost, do danas nisam uspeo da utvrdim tačan uzrok.

Nego, da li se Tebi taj problem javlja u svim mogućim situacijama ili samo u određenim?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sergejus3

Član broj: 74825
Poruke: 95
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: bežični miš uzrok BSOD28.01.2007. u 15:57 - pre 209 meseci
Vjeruj da mi uopšte nije lakše :) Nisam siguran da je problem u radio talasima odnosno u prijemniku,jer bi se isto dešavalo i sa tastaturom (i ona ide na isti prijemnik),a sa njom nemam nikakvih problema. Još jedan razlog za to je da mi (kako rekoh) miš radi sasvim dobro i normalno sa windows (microsoft) drajverom, samo što ne mogu koristiti prečice na njemu. Problem je (barem ja tako mislim) u datoteci odnosno .sys fajlu koji nastaje (ili se kopira) u system32-drivers prilikom instalacije proizvođačevog softvera (drajvera) za miš. Ta datoteka je (barem kod mene) "MOUSEWD.SYS" i ona iz nekog razloga pravi nekakve sukobe ili ko zna šta već, te sistem pada. Ako obrišem samo taj fajl, bez deinstalacije kompletnog drajvera-miš ne radi! Ako deinstaliram kompletan drajver i pustim win da ga prepozna-radi!
Što se tiče momenta pada sitema iliti pojave BSOD-kod mene je to apsolutno nasumično, bez ikakve veze sa bilo čim (aplikacijama, vremenom uključivanja i trajanja rada računara ili bilo kojih parametara koji bi mogli da definišu neki šablon iliti razlog zbog kojeg se sve to dešava).
A da sve to zajedno VRLO NERVIRA ČOVEKA - e tu si itekako u pravu!
Interesuje me da li tebi radi miš sa win drajverom? Nisam programer niti šta slično, ali postoji li kakva mogućnost otkrivanja greške u tom (mousewd.sys) fajlu, te korekcije istog?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: bežični miš uzrok BSOD

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.