Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

4 laptopa plus neke otvorene mreze

[es] :: Wireless :: 4 laptopa plus neke otvorene mreze

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoz
Niska Banja/Madrid

Član broj: 406
Poruke: 66
195.235.92.*

ICQ: 37750151
Sajt: www.tid.es


Profil

icon 4 laptopa plus neke otvorene mreze25.01.2007. u 14:37 - pre 209 meseci
Pozzdrav
U stanu imam 4 laptopa i uz pomoc samo jedne antene se povezujemo na sve otvorene mreze u kraju (pssssssssst nemojte nikom da kazete). Potrebno mi je da nekako sva cetvorica delimo vezu sa internetom - naravno ne preko crossover kablova vec preko wifi-ja. Da li je to ikako izvodljivo bez rutera, a posto predpostavljam da nije da li je komplikovana konfiguracija rutera u tom slucaju, da radi kao repeater ili sta vec...
Veliki pozdrav Svima
marko
WI FI MI
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 4 laptopa plus neke otvorene mreze25.01.2007. u 15:24 - pre 209 meseci
Nisam te najbolje rzumeo, jel to samo mreza izmedju 4 laptopa (ad hoc), ili imate neki AP u stanu na koji su povezana sva 4 laptopa?


Ja ovde imam link ka netu kroz wireless, antena za to mi je na krovu, zakacena na AP u klijent modu, koji je povezan na komp UTP-om, e, sad u tom kompu imam wireless karticu setovanu u AP mod, i na nju se kaci moj i cmerov laptop.


Znaci imam jednu desk masinu koja mi je router, i na koju se kacimo sa laptopovima...


Daj malo vie informacija.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

markoz
Niska Banja/Madrid

Član broj: 406
Poruke: 66
195.235.92.*

ICQ: 37750151
Sajt: www.tid.es


Profil

icon Re: 4 laptopa plus neke otvorene mreze26.01.2007. u 11:57 - pre 209 meseci
Ok Uspeli smo da uspostavimo mrezu ovako : jedan laptop ima wirelles karticu I i preko nje je povezan an internet, preko druge kartice deli mrezu sa jos dva laptopa (http://support.microsoft.com/?kbid=309642 - ovo su najbolja podesavanja jer rade i nema nesporazuma kao kod ostalih).




Posto sad sve to radi na sva tri laptopa , sem sto se ponekad kod nekog zakoci malo internet kada neko drugi forsira vezu, da li je moguce uspostaviti neki pravedan sharing veze- da svako dobije po svoje parce bandwith-a - naravno da li postoji neki prost program ili mozda windows to podrzava da ravnomerno share-ujemo konekciju kad je vec share-ujemo.

WI FI MI
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: 4 laptopa plus neke otvorene mreze

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.