Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uputstvo za izradu stampanih plocica

[es] :: Elektronika :: Uputstvo za izradu stampanih plocica
(TOP topic)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566749 | Odgovora: 1183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica08.05.2012. u 22:09 - pre 145 meseci
Evo upravo sam probao transfer sa foto papirom, HP glossy, imao sam jedan komad i ne mogu da ga odvojim od plocice gulio sam i gulio jedno sat vremena i sad mi je ostao izgleda onaj prvi deo sjajni toliko zalepljen za plocicu da ne mogu da odvojim ni sa onim grubim sundjerom za pranje sudja.
Da li sam preterao sa peglanjem ili nisam peglao dovoljno nemam pojma. Meni se cini da je temperatura bila malo veca nego sto je potrebno.
Ostavio sam plocicu potopljenu u vodu u nadi da ce se skinuti taj poslednji sloj. Videcemo do jutra :)
Sutra cu da probam sa pausom i mozda sa onim od nalepnica.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica09.05.2012. u 06:23 - pre 145 meseci
Citat:
boro62promaja: Pitanjce;
Sa razbijenim vanjskim staklenim balonom živine sijalice (125W) i malim staklenim balonom koji je ostao nakon uklanjanja onog prvog, moze li se u kombinaciji sa starim debelim skenerom napraviti uredjaj za osvjetljavanje PCB-a. Mislim da li je preblizu izvor UV zracenja i sam PCB (razmak cca 4-5cm). Znam da se to moze eksperimentom dohakati ali ako neko ima iskustva bas u ovom slucaju ustedit ce mi vrijeme a i foto lak koji i nije bas tako jeftin.
Pozdrav,BP


1. 4-5 cm je i vise nego preblizu
2. Cuvaj oci, imas samo 1 par.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica10.05.2012. u 20:00 - pre 145 meseci
Evo ja probao sve moguce varijante, i rezultati su nikakvi.
1.Foto papir, HP glossy - toner je prenet solidno ali nisam mogao da odvojim papir od tonera a sve zajedno od plocice!
Celu noc sam drzao u vodi i nisam uspeo da skinem papir.
2. Kunsdruk Mat - los transfer tonera.
3. Kunsdruk Sjajni - isto kao i foto papir. Nece da se odvoji od plocice. Al kad se potopi u vodu na duze moze da se skine ali spadne i toner po negde pa nisam zadovoljan.
4. Papir tretiran Dextrinom - ovo je jos najbolje ispalo. Odvaja se sam pod mlazom vode, ali mi toner nekako ne izgleda lepo na plocici.
5. Papir od nalepnice. Probao sam danas, i odlepio mi se bakar sa plocice.
6. Zaboravio sam da spomenem i paus. Nece da prenese toner lepo. Steta jer se paus odvoji lako od plocice.
Digao sam ruke od pravljenja plocica dok ne nadjem originalnu foliju PnP Blue ili
Pulsar Laser Toner Transfer Paper. Ovaj drugi je toliko dobar da ne pitam sta kosta. Ako neko zna gde moze da se kupi neka javi.

Zao mi je sto nemam aparat pa nisam mogao sve ovo da slikam. Stampac je HP 1102 nov sa originalnim tonerom.

[Ovu poruku je menjao Stexman dana 11.05.2012. u 03:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stexman dana 11.05.2012. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica11.05.2012. u 19:44 - pre 145 meseci
Onda negde opasno gresis.... Meni je iz prvog puta ispala extra plocica.


Papir sa plocicom sam potopio u vrucu vodu i skinuo ga. Ostao je sav toner.



Kakav stampac koristis... mislim jel sa originalnim ili punjenim tonerom?





Pozdrav!

Aleksandar.


 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica11.05.2012. u 20:04 - pre 145 meseci
Sad se setih da imam jos jedan list....


Evo toner transfera. Uradio sam ga izmedju ovog i predhodnog posta. Pegla na max, pritisnuo i drzao svega 10 sekundi. Ubacio u vrucu vodi i lagano skinuo papir. Ako malo bolje zagledas videces mrlje izmedju vodova koji su blizu i rupica. To je u stvari veoma tanak sloj papira koji se mnogo lakse skine kad se osusi nekom iglicom... skida se kao koza kad izgoris na suncu


Pozdrav!

Aleksandar.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica11.05.2012. u 20:12 - pre 145 meseci
I malko struganja oko TO-92 komponente, pad-ovi mnogo blizu, provodnici k'o balvani, tamo gde nije potrebno, ...

Nemoj lose da shvatis ovu kritiku, "energetika" se rutira siroko, signalni slobodno 0.3 mm.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica11.05.2012. u 20:19 - pre 145 meseci
Gledao sam da svi vodovi budu sto deblji... mada kroz taj punjac nikad nece preci vise od 500mA...


Svaki savet je naravno dobrodosao



Sad sam skidao toner sa plocice,,, prvi trljao cetkom ali bezuspesno, vim i grubi deo sundjera su poceli da ga nacinju ali veoma tesko. Aceton ga je skinuo u par poteza ali i ostavio crne mrlje.


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica11.05.2012. u 22:11 - pre 145 meseci
Ja sam zadovoljan sa masnim papirom od samolepljivih A4 stranica. Temperaturu na peglu podesim na sredini i peglam oko dva minuta, posle ubacuje u hladnu vodu i skida se papir bez problema. Toner kasnije skidam benzinom.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica12.05.2012. u 00:00 - pre 145 meseci
Pa ne znam ljudi, ja se namucih strasno. Probacu sigurno jos koji put, ali mi se nesto sad i ne mili unistavanje plocica tek tako.
Kazes skidao si toner sa acetonom? Ja sa acetonom nema sanse da ga skinem! Kao da ga vodom perem, nista! Samo benzinom.
Toner je nov fabricki kao i stampac. Odstampao desetak stranica samo. Sve novo iz kutije.
Mislim da je kljucna stvar vreme peglanja i jacina temperature. Jer kad sam pojacao peglu na maximum ona je odvojila bakar za manje od minute.

Cak sam pravio papir sam koji sam premazivao dextrinom(koji sam isto sam pravio) i to je potencijalno najbolja varijanta. Da ja dobijem otisak kao sto je ackopk ovo bi bilo extra.
Dekstrin se razlaze pod vodom i odvaja papir bez ikakvih problema.

Sad sam dao jednom prijatelju koji se bavi sito-stampom da mi odstampa
plocicu pa da probam tako da je nagrizam da vidim sta ce se desiti.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica12.05.2012. u 00:27 - pre 145 meseci
"Probacu sigurno jos koji put, ali mi se nesto sad i ne mili unistavanje plocica tek tako."

A sto bi unistio plocicu?
Pa ako ne uspe, operes je, stampas i peglas dok ne uspe.

Mozda je bolje da se prvo uvezbas na farmerkama i majicama :)
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica12.05.2012. u 17:17 - pre 145 meseci
Pa zato sto mi se odvoji bakar posle 3-4 peglanja! Eto zato.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica12.05.2012. u 18:42 - pre 145 meseci
"Foto papir, HP glossy - toner je prenet solidno ali nisam mogao da odvojim papir od plocice.
Papir od nalepnice. Probao sam danas, i odlepio mi se bakar sa plocice"

Ja bi rekao da ti malo preterujes sa peglanjem.
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica12.05.2012. u 23:21 - pre 145 meseci
Sigurno to je problem, ili je prevelika temperatura na pegli.
@Stexman
Da nisi mozda okrenuo kontra onaj masni papir? Stampa treba da ide na masni deo.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 02:46 - pre 145 meseci
Ne peglam duze od 2 minuta. Eventualno 3 i to je to.
Moguce da sam preterao sa peglom, ali ne isplati mi se toliko papira da potrosim na jednu plocicu. Ovo sa sito stampom ce me izaci jeftinije.
Ja sam planirao da pogresim nekoliko puta dok ne nadjem pravo resenje ali ovo je vec prevasislo sva ocekivanja.

Sigurno je da cu probati jos koji put. Ali ne ovih dana dok imam prioritet sto se tice izrade plocice.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 11:27 - pre 145 meseci
Reperu,
ako budes prolazio kroz Pancevo dacu ti tucu masnog papira za nalepnice
pa isprobavaj sa njima jer ja bolje resenje pa megla-metod nisam nasao.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 13:06 - pre 145 meseci
Danas sam uradio solidne plocice i to sa obicnim masnim papirom od kalendara.


https://static.elitesecurity.o...ds/3/1/3107297/TDA7294-PCB.jpg




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 13:34 - pre 145 meseci
Ipak je film i fotopostupak zakon



Dvostrane BEZ metalizacije (prototipovi)
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 13:54 - pre 145 meseci
Naravno da su rezultati bolji ali treba malo vise alata


Nadam se da cu probati i fotopostupak.




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 15:24 - pre 145 meseci
Stexman,meni je stara ROWENTA pravila problem a recimo nova QUATRO bila ok upravo zbog velike razlike u temperaturi. Rowenta je znala da potamni pertinaks dok ova druga to nije mogla-ali ni jedna mi jos nije odvojila bakar sa plocice bilo kojeg materijala! Ja planiram da uzmem jedan laminator,pegla mi je stala a razlika u cijeni je obrnuto proporcionalna rezultatima. I sa kalendarskim papirom ostaju strasno sitni detalji-svijedok sam uspjesnih prvih plocica jednog drugara-bruka jedna kako dobro to izgleda uradjeno laminatorom uz cetiri-pet prolaza!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Uputstvo za izradu stampanih plocica13.05.2012. u 22:28 - pre 145 meseci
Evo uradjena plocica danas ali sito-stampa tehnika. Dobro je ispalo jedino se pred kraj nagrizanja na par mesta pocela skidati farba,
mozda zato i sto sam cetkicom mazao plocicu dok se nagrizala. Ali mislim da je ispalo dobro i nije mi se skinuo bakar sa tih mesta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Uputstvo za izradu stampanih plocica
(TOP topic)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566749 | Odgovora: 1183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.