Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

[es] :: C/C++ programiranje :: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74614 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!10.01.2007. u 16:00 - pre 209 meseci
Pošto svugdje u svijetu postoje razne zajednice koje se bave raznim projektima poput OpenSource zajednice i sl.. došao sam na ideju da postavim prijedlog za C++ programere sa ovog foruma.

Naime, ima nas poprilično dosta, a među nama i jako vještih pojedinaca sa zavidnim znanjima pa sam mislio da možda napravimo jedan zajednički projekt. Nakon što bi ga osmislili svatko bi dobio jedan dio posla za napraviti, a samu aplikaciju bi mogli dati kao FREEWARE sa source codom. Moglo bi se dosta naučiti, a vjerujem da bi svima to bilo zanimljivo.

Što se tiče razvojnog okruženja... ne bi trebalo biti nikakvih problema da li koristite VC++ ili BCB, jer u krajnjem slučaju takve problematične dijelove koda realiziramo kroz DLL-ove itd...

Šta mislite? Ima li zainteresiranih i ideja za projekt?
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!10.01.2007. u 16:47 - pre 209 meseci
Ako je već u pitanju open-source projekat, moj predlog je da se za razvoj koristi GCC(MingW) i neko besplatno radno okruženje. Takođe najbolje bi onda bilo da se koriste platform-independent biblioteke (za GUI, možda networking, etc.) kako bi taj projekat mogao da radi na što više platformi.

Inače, o kakvom projektu je reč? Imaš li neku ideju?
SLIder.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!10.01.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
moze nesto vezano za 3D?
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!10.01.2007. u 16:56 - pre 209 meseci
Ako je nešto 3D, onda bih ja mogao da budem juinior utility programer .
Ako je neko zainteresovan za učešće u projektu, najbolje bi bilo da napiše šta ume da radi:

Ja:

C++ - osnovno, dovoljno za rad.
FLTK - dobro poznajem,
GTK - još uvek učim, znam samo osnove
RakNet - osnovno, koliko je dovoljno za neki sitan networking.
Algoritmi - s obzirom da pohađam osnovnu školu, algoritmi mi i nisu tako loši.
SLIder.
 
Odgovor na temu

atko79
Sarajevo

Član broj: 34935
Poruke: 70
*.hermes.si.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!11.01.2007. u 14:06 - pre 209 meseci
c/c++/qt/.NET...

Zanimljiv prijedlog :)

Mozda neki tool koji bi bio od kosristi pri samom programiranju u c/c++... ? :)

Sta nam je zatrebalo prilikom programiranja... ono u stilu kad pomislimo:"sto bi bilo zgodno da ima ovo ili ono" .. iznesemo zelje i pokusamo uobliciti u neku cjelinu?!



 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!11.01.2007. u 15:46 - pre 209 meseci
C++ Builder 6.0 bi po mom mišljenju bio idealan alat jer bi tad mogli i compilirati kod za Linux, a tamo bi to radilo preko Qt-a...

Izjasnite se pa se možda i dogovorimo... samo bacajte prijedloge...
 
Odgovor na temu

de_c0der

Član broj: 127698
Poruke: 107
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!11.01.2007. u 21:11 - pre 209 meseci
Des itf [passwd] ;)

Prelisataj moj stari user Passwd, naci ces brdo ovakvih pokusaja... niti jedan nije urodio plodom, tako da ako ti ovo uspije, svaka cast... :)
Btw. jos imam onaj tvoj AutoPark.. najs program
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!11.01.2007. u 21:56 - pre 209 meseci
bio je dobar pokusaj
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!11.01.2007. u 23:46 - pre 209 meseci
Ja ipak preferiram gcc i viseplatformski softver. Zasto moramo da koristimo Builder ili neki neki drugi komercijalni razvojni alat, kad to nije svima dostupno.
Dakle: gcc/Eclipse/fltk,WxWidgets.../openGL/mysql/...
Ovo je moj prijedlog, mada nije bitno koje je razvojno okruzenje, samo neka je gcc.
Pozd...
 
Odgovor na temu

Devious

Član broj: 30352
Poruke: 15
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 01:13 - pre 209 meseci
Mislim da je ovo ok ideja, volio bih se prikljuciti jednom takvom projektu.
Volio bih kad bi radili nesto 3D sa OpenGL-om, usput bi se moglo puno toga nauciti.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 09:47 - pre 209 meseci
Citat:
de_c0der: Des itf [passwd] ;)

Prelisataj moj stari user Passwd, naci ces brdo ovakvih pokusaja... niti jedan nije urodio plodom, tako da ako ti ovo uspije, svaka cast... :)
Btw. jos imam onaj tvoj AutoPark.. najs program

Oj majstore! Tko zna... možda i bude zainteresiranih... :)

Citat:
Buffy: Ja ipak preferiram gcc i viseplatformski softver. Zasto moramo da koristimo Builder ili neki neki drugi komercijalni razvojni alat, kad to nije svima dostupno.
Dakle: gcc/Eclipse/fltk,WxWidgets.../openGL/mysql/...
Ovo je moj prijedlog, mada nije bitno koje je razvojno okruzenje, samo neka je gcc.
Pozd...

Možemo koristiti i Turbo C++ Explorer. On je besplatan.

Ok... već se malo ljudi skupilo. Ajd se sad malo izjasnite sa konkretnim prijedlozima. Nek to bude malo veći program da se za svakoga ima posla :)
 
Odgovor na temu

atko79
Sarajevo

Član broj: 34935
Poruke: 70
*.hermes.si.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 09:51 - pre 209 meseci
znaci ovako:

1) Na cemu programirati: podrzavam gcc i viseplatformski softver (neka svako izabere razvojno okruzenje koje mu odgovara a da se pri tome ispuni zahtjev za
gcc i viseplatformski softver)

2) Sta programirati: -Treba nam dovoljno velik program da svako dobije znacajan dio posla
-Treba nam dovolno mali program da ne polomimo zube u startu od zelje da nesto razvijemo
-Treba nam program koji ce imati svoj smisao i funkcionalnost, koji ce biti koristan i koji ce prezentovati trud ekipe i koji na kraju
krajeva moze da zaradi i neku kinutu, ne da se obogatimo nego da se skupimo i napijemo:)



Sad neka svako doda/oduzme ono sto misli da treba u stavkama 1) i 2) pa kada kompletiramo onda idemo na obradu podstavki u cilju konvergiranja konacnim zakljuchcima (sto kaze balas pocecu do kraja politikom da se bavim:D)

 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 13:48 - pre 209 meseci
Slazem se u vezi prve stavke.
Sad je najveci problem odluciti sta da se radi. :)
itf, cim si di predlozio ovo da radimo vjerovatno si imao neku ideju u glavi.:)
ako mi nesto padne na pamet javicu.
pozdrav!
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 14:46 - pre 209 meseci
E ovakoc... Ja kanim raditi u C++ Builderu, i eventualno u Kylixu da to isto prevem i za LINUX.

Od onog šta ja mislim je nekakva aplikacija koja u sebi objedinjuje rad sa nekom bazom podataka, koristi komunikaciju mrežom (TCP/IP skup protokola) gdje se "daljinski" može upravljati klijentima (kao da sjediš na njihovom kompu), da ima mogućnost izrade izvještaja, eventualno da sučelje aplikacije bude dizajnirano kao 3D okruženje pomoću DirectX-a ili OpenGL-a i sl...

Samo... trebalo bi smisliti nešto što bi moglo zaista svima i koristiti. To bi baš tad i bio uspjeh.

Dalje?
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!12.01.2007. u 21:29 - pre 209 meseci
Birate platformu i alat a ne znate ni sta radite lol
ne ide to tako...
 
Odgovor na temu

SHOMI_NS
Milos Stankovic
Novi Sad

Član broj: 77920
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2147483647


+1 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!14.01.2007. u 12:34 - pre 209 meseci
Upravu je Boki, dobra je ideja ali morate konkretno navesti sta pravite.Inace ja sam dosta dobar u C++(builder,mcf, .NET).Bolje bi bilo da se daju predlozi sta da se pravi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

atko79
Sarajevo

Član broj: 34935
Poruke: 70
*.PPPoE-4956.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!14.01.2007. u 16:47 - pre 209 meseci
Pa svi mozemo davati prijedloge :)

Pocinjemo sa ciste nule, zato govorimo i o platformi i o alatima i o tome sta programirati... priblizavamo se korak po korak ;)

 
Odgovor na temu

SuPeR_MaSteR
Marko Stamenković

Član broj: 88590
Poruke: 115
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!14.01.2007. u 21:02 - pre 209 meseci
Ovde samo nema govora o kakvom projektu je rec, idete bas na siroko.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!15.01.2007. u 08:33 - pre 209 meseci
Citat:
boki: Birate platformu i alat a ne znate ni sta radite lol
ne ide to tako...
Šta bi mi bez tebe tako pametnog? Ako si se već javio samo da bi zafrkavao ljude onda je bolje da si nisi ni javljao.

Prije svega, prvi cilj je vidjeti da li ima zainteresiranih, tko su oni tj. kakvim znanjima raspolažu. Tek nakon toga možemo se upuštati u neke rasprave o tome što bi radili. Za sada imamo ovakvo stanje:

1. ITF (Borland C++ Builder, MFC, Kylix), Baze podataka i mreže
2. Buffy (gcc/Eclipse/fltk,WxWidgets.../openGL/mysql/...)
3. Devious (OpenGL)
4. SHOMI_NS, C++(builder,mcf, .NET)
5. Yu Raider
6. Atko79

Ajmo sad razgovarati o konkretnim prijedlozima za projekt. O tome ovisi i daljnji plan poput koji dio projekta će se gdje i kod koga raditi itd..

Znači, moj je prijedlog da to bude nekakva aplikacija sa 3D okruženjem koju bi sigurno Devious mogao dizajnirati. Ja se nudim za rad sa bazom podataka i mrežom, a ostali neka se još jave što bi im moglo odgovarati.

Sad nam treba konkretna ideja što da napravimo.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!15.01.2007. u 09:16 - pre 209 meseci
Iz pomenutog skill-set-a nameće se ideja da radite na nekoj maloj igri (ok, možda sam malo naklonjeniji tome :)).
Ono što će vam svakako biti neophodno je neki software za source kontrolu, posebno ako ćete raditi timski.
Preporučio bih vam da razmotrite i korišćenje nekog bug tracker-a u malo kasnijoj fazi projekta.

Što se samog projekta tiče, izaberite neku popularnu multi player shareware igru i napravite klon, to bi vam
bila odlična vežba a i projekat bi time u startu imao "dizajn", tj. znali bi ste šta pravite...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74614 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.