Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem slike na monitoru

[es] :: Video karte i monitori :: problem slike na monitoru

[ Pregleda: 4173 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexej.k
Bar

Član broj: 128702
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon problem slike na monitoru07.01.2007. u 23:18 - pre 209 meseci
Na udaljenosti od 30m monitora od PC-a , preovlađije blijedo zelena boja ekrana.
Kvalitet prikaza je dobar ali ima tu anomaliju. Dužina provodnoka je izrok, predpostavljam.
Šta uraditi da se dobije vjerodostojan prikaz na monitoru?
alexej
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem slike na monitoru08.01.2007. u 01:54 - pre 209 meseci
Rođače, sa 30m ćeš teško da vidiš i monitor, a kamoli sliku na njemu. :)

Izvini, znam da je lapsus, morao sam. Nadam se da se ne ljutiš?

Nego, koji monitor je u pitanju? Da li je slika generalno zelenkasta ili i crna u mraku vuče na zelenu? Vrlo je bitno šta je od ova dva, jer se prvo da rešiti. Čak vrlo jednostavno - kroz setovanja za boje unutar OSD-a. Ako je ovo drugo, to je nažalost anomalija koja se ne popravlja, pošto je do samog ekrana.

Druga varijanta za rešavanje problema su setovanja skale boja u okviru Windows drajvera (desktop properties, settings, advanced i u okviru prozora za podešavanje grafičke, smanjiš zelenu do poravnanja tona).

Ako zapne - javi!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

alexej.k
Bar

Član broj: 128702
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: problem slike na monitoru08.01.2007. u 17:33 - pre 209 meseci
Moniitor je belinea 1925 s1w
Uzgred on radi korektno sa kablom 1.5m dužine .
Probao sam 20metarskim kablom , kao produžetak, i bilo je ok. Ali nakon navedene metraže ekran generalno vuče na zeleno, mada je prisutan i ostali spektar boja. Probao sam i na LCD TV/monitor-u i takođe isto zelenilo. Na meni monitora mogu da potisnem taj problem u nekom blažem obliku, stim što onda potiskujem i ostali spektar skoro do granice crno-belo. Crno-belo i opet malo zeleno preko svega.
Inače PC služi za potrebe video nadzora. Pa umesto malih zelenih volio bi da vidim ko mi krade m a n d a r i n e !
Poslušaću savet. Će da javim rezultat.

Hvala!





alexej
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem slike na monitoru08.01.2007. u 23:25 - pre 209 meseci
Uh, ja Te očigledno nisam dobro razumeo na prvi mah. Ako je kabl dugačak svih 30m, onda drugo i ne možeš da očekuješ, pošto ta dužina izlazi iz svih mogućih i nemogućih okvira dopuštenog. Toliki kabl bi mogao da odradi posao sa TFT monitorom, ali isključivo u kombinaciji sa DVI kablom, koji daje daleko kvalitetniji prikaz sa povećanjem dužine. Pošto Tvoj monitor nema DVI (koliko znam), tu ideju bi morao da isprobaš sa nekim pozajmljenim monitorom. A sve to, ako nađeš toliko dugačak DVI kabl (ima ih, ali su malo teži za nalaženje).

Preporučujem Ti da probaš Tu varijantu (ako imaš kako), da bi utvrdio da li bi radila posao i pre nego što je eventualno kupiš.

Druga solucija je možda i bolja: nabaviš nekakvu konzervu sa prosečnom grafičkom, koju ćeš držati na mestu gde si inače planirao da držiš taj monitor, a do koje ćeš sliku slati putem mreže. Ovakvo rešenje nije mnogo skuplje (ako računamo da mašinu za taj posao možeš nabaviti ispod 100 evra), a daleko je pouzdanije i daje 100% realan prikaz.

Ono što me zanima u vezi cele priče je izvedba koju koristiš? Da li su namenske kamere u pitanju ili nekakva web varijanta? Gde se snima prikaz, a gde treba da bude prikazan? Šta tačno očekuješ od nekakve prihvatljive solucije?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

alexej.k
Bar

Član broj: 128702
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: problem slike na monitoru10.01.2007. u 22:18 - pre 209 meseci
Pozdrav StORM48 !



Probao sam sve i svašta sa podešavanjima i uzalud. Zeleno pa zeleno i to je to. Iseko sam sam celu fasadu na kući da bih postavio kablovsku instalaciju unutar zida. Ni sam ne znam koliko sam km, da bukvalno km, kablova instalirao. Što za video signal , što za napajanje, za USB , Monitor ... , ma ima žica i opet malo . Sve osim monitora radi OK, ali kad nije prikaz boja na monitoru realan , to nije to . Oću da poludim !
Imam adapter DVI-I to VGA ?
Razmišljam da TV signal pošaljem na neki monotor sa integrisanim tv tuner-om.
Upotrebu nekog pojačala signala, ako tako nešto postoji. Nešto sam snimio, kažu spliter se zove? Externi i služi da razdjeli 1xVGA na 2xVGA i možda ima u sebi neko pojačalo da bi izgurao dva monitora. Ne znam, to je meni potpuna neznanica i hvatam se za svaku ideju koja bi omogućila život mojoj skalameriji. Sve ovo još nisam isprobao ali mora da ima neka fora!
Ja pobediti moram!!!
Pardon, mislim MI ....!!!

Što se tiče izvedbe, pa evo ovako:
GeoVision - combo card 8-16kamera + audio
Sony ON-642NF-IR DN – Camera

Procesor treba da je na 2.8 ili više. Tako piše a radi i na 1.9GHz.
Koliko sam ja probao radi dobro. I grafička treba da je solidna da bi i od loših kamera
izvukla nešto.
Snima sve na HD i posle režeš ili na Flesh-ku šta ti treba. Prikaz na monitori ili TV-u,
mobilnom …
Daljinski biraš kamere , zum , po datumu i satu pregled snimljenog materijala, …………
Ja sam natrpao 12kamera i HD od 350GB. I tu može da stane od 20-30 dana snimljenog
materijala.

Oću da mu vidim FaCu. Da ga izljubim!

S´obzirom da sam novopečeni osmatrač morao sam da slušam šta mi kažu drugi. I tako najebeš, izvini na izrazu ali je tako. Jedino je Combo Card Ok, stvarno je dobra. Ima opcija boli glava. Ostalo u ruke i probaš sam. Vjeruj očima ne ušima! Kamere ,brendovi, su lutrija.
Uzgred GeoVision pravi i za Web Cam-ere . Nemam iskustvo sa tim ali mislim da je OK.

Ima puno toga, još se ,, pržim “ .
Ja boriti se moram. Štemarica za beton me uvjek čeka.

Hvala! ( Pitaću svašta još )









alexej
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: problem slike na monitoru

[ Pregleda: 4173 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.