Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prisluškivanje

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231885 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igiris
Le

Član broj: 18325
Poruke: 25
195.178.35.*

ICQ: 336516451
Sajt: leskovac.org


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE14.02.2004. u 20:36 - pre 245 meseci
Citat:
dusko popov:
Ovo je mail koji sam dobio od jednog prodavca spijunskih buba:

Velicina mikro prisluskivaca je 1*1.5 cm ili kao pola kutije sibica,
svaka spijun buba ima svoj specijalan prijemnik i radi na frekvenciji od
145.00-180.00 MHz zbog toga je slusanje na obicnom radio prijemniku nemoguce!
A i zbog bezbednosti da neko u komsiluku ne moze da cuje razgovor.
Domet predajnika od 50 - 300 metara u zavisnosti od konfiguracije terena!

U kompletu spada:
1 spijun buba
1 spec. prijemnik
1 slusalica
prevedeno uputstvo
Cena kompleta 40 Evra.

Nikako nemojte da kupujete te bube jer rade na frekvencijama koje koriste radio amaterii!!!!! Sa bilo kojim radio amaterskim uredjajima na 2m(oznaka frekvencije) koji ima snagu 5w moze da slusa sa veljike daljine .
Postoje i radio scaneri koji koji slusaju frekvencije od 0-1,4gigaherza,a tu su i znamo Gsm frekvencije 800-900Mhz, pa prema tome pazite sta pricate!!!!!
Poz.
http://leskovac.org Sve informacije o gradu Leskovcu
http://leskovac.tel Leskovac.tel - Telefonski imenik za grad Leskovac
http://spebo.tel Spebo Leskovac
http://NoviSad.tel City of Novi Sad Business directory
 
Odgovor na temu

dusko popov
Dusko Popov
BG

Član broj: 17314
Poruke: 67
*.telekom.yu

Sajt: www.jamesbondmm.co.uk


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE17.03.2004. u 20:17 - pre 244 meseci
http://avala.yubc.net/~vlahovich/
James Bond je bio Srbin
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE30.03.2004. u 22:17 - pre 244 meseci
ja imam jedan mali komentar koji glasi:

LELE
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

vl@da

Član broj: 22060
Poruke: 8
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE27.04.2004. u 19:55 - pre 243 meseci
Na suđenju o ubistvu Đinđića .. potvrđeno je da je standarna procedura db'a vađenje kartice iz mobilnih .. prema tome .. jasno vam je sve ..
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE28.04.2004. u 04:54 - pre 243 meseci
@vl@da
Jedino sto mi je jasno kako su uspjeli da ubiju Djindjica... zbog pameti DB-a!!!
A taj DB, ti momci su me stvarno razocarali svojim neznanjem... ako se toliko boje mobilnih telefona, nek ih jednostavno ne nose! Ili prije razgovora nek ispale dva metka u telefon, i nek onda pricaju. Nije ni cudo sto toliko neznaju, kad je vrhunac zastite bilo ono na starim zicnim telefonskim aparatima "Neprijatelj slusa" Hehehhe

@all
Narode, nema nacina da vas neko slusa kad mobilni nije sa "dignutom slusalicom". Evo vam i nacin da to provjerite... Ako vam mobilni stoji pored radio aparata (upaljenog naravno) ili recimo racunarskih zvucnika koje svi imamo, par trenutaka pre nego vam mobilni pozvoni, cucete specifican zvuk u zvucnicima (recimo frrrfrrrrfrrrfrrr, FM PCM modulacija). I tokom razgovora, cucete cijelo vrijeme isti zvuk. Eventualno s vremena na vrijeme se isit zvuk cuje kad "Mreza" provjerava da li je neki mobilni jos ukljucen, sto je servisna potreba mreze da provjeri dali ste promijenili "celiju" ili da niste "off line".
E sad, ako bi mobilni telefon, "fantomski" ili "pobudjen od strane sile" poceo da "slusa glasove" bez volje gazde, onda bi se isti kontiunalni signal cuo i kao prilikom razgovora jer su EM talasi jedini nacin prenosa informacija iz mobilnog do mreze (ili "prisluskivaca"). A takav slucaj nisam imao za ovih 5 godina koliko imam mobilni telefon... Sad ce neko reci da nisam zanimljiv za prisluskivanje, sto je vjerovatno tacno, ali ako neko sumnja u takve stvari, onda mu je dobar sistem za pracenje "fantomskog rada mobilnog telefona" da ga drzite blizu obicnog radio prijemnika ili aktivnih racunarskih zvucnika. Svaka "emisija" iz mobilnog telefona ce biti detektovana....frrrrfrrrrffffrrrrrr ili slicno...
Neko rece, "cak i ako se izvadi baterija, mobilni moze da se koristi za prisluskivanje" Kako? Koristi bateriju za odrzavanje "ko zna cega" u memoriji mobilnog???
To je isto ko da vas prisluskuje vas stampac ili monitor i to dok su iskopcani iz 220V!!!
Znate li koliki kapacitet ta baterija treba da ima za 1 minut emitovanja??? A da ne govorim o velicini iste i mogucnosti da napaja ne samo predajni dio telefona, vec kompletan telefon... samo predajni dio trosi duplo vise snage od stvarno emitovane (2W su potrebna sa napajanja za 1W predajne snage na anteni predajnika)
Zamislite situaciju, izvadite bateriju a telefon ipak radi??? Nema sanse!
Ko se i malo bavio (bavi?!) servisiranjem mobilnih telefona, ili ko ista zna o radio tehnici recice vam da je ta prica o slusanju mobilnih telefona jednostavno neizvodljiva!

Ajd sad da okrenemo stvari drugacije... mislite li da je nekome bitno sta pricate? Prica nije krivicno djelo i kvit... a ako nesto uradite, to je vec drugo...
A ako im je i bitno (nekome, jel`te) nacice sigurnije, jednostavnije i nadasve jeftinije rijesenje!!! Znate li kako policija dobija informacije... nekad razgovorom, ubacenim elementima - popularno "tasteri", a nekad dva samara odrade posao... Sto bi se iko zezao sa mobilnim telefonima i ultra tajnim uredjajima.... Samar je jeftiniji a djelotvorniji... a "prijemnik" samara rijetko laze, jer moze dobiti jos dva!
A sto se tice onih laptopova koji prate "gsm mrezu" mislim da je to teorijski moguce, ali ne vidim potrebu da iko to nabavi... Jednostavno, to moze nabaviti samo neka "pogodna" drzava za policiju/vojsku! A za sta ce joj, kad je jednostavnije postaviti vojnika/zandara u servisni centar nekog mobilnog operatera i ima SVE MOBILNE TELEFONE NA PODRUCJU TOG OPERATORA... A sa onim laptopom, ako praceni mobilni promjeni celiju, ili frekvenciju na istoj celiji... cao razgovor... ma nema svrhe... Isto vrijedi ako bi neka druga drzava htjela da prisluskuje drugu drzavu, nema svrhe, promjenom celije na kojoj je praceni aparat prijavljen ode razgovor! Ima jos tehnickih problema vezano za to, koje necu da iznosim, i ovako sam "udavio"!

E nemoj sad neko da mi pomene projekt "Esalon" by USA&GB jer to nije referenca za ovu pricu... cak ni oni ne mogu da prate telefone koji nisu sa "dignutom slusalicom", ali i za amere i britance vrijedi ista prica o dobijanju informacija, kao i za policiju, sto sam gore obrazlozio!
Za vise informacija o projektu "Esalon" (dostupnih naravno) vidjeti:

http://www.hermetic.ch/crypto/echelon/echelon.htm

ili malo proguglajte, sto i nije neki reper, zar ne?

http://www.google.com/search?q...l=hr&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Obratiti paznju da se radi o "heuristickom globalnom sistemu pracenja" vise vidova komunikacija...

Nadam se da je sad jasnije! I pamet u glavu kad koristite mobilni LOL!

Yolja
 
Odgovor na temu

Milux
Milan Jovanovic
Zrenjanin

Član broj: 27522
Poruke: 11
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE11.09.2004. u 23:38 - pre 238 meseci
molim secreta da se javi na [email protected]
hvala unapred!!!
poz
kraljevi vole onoga ko pravo govori Psalm XVI, 13
 
Odgovor na temu

Loading sys*cRasH
SyS* of a Down
somewere

Član broj: 34901
Poruke: 20
*.041net.co.yu

Sajt: neznam ni ya vishe ?!


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE19.09.2004. u 20:43 - pre 238 meseci
i sad ya npr ocu nekom da prislushkujem mob syebem ili sta vec locimram de se nalazi ???
d\gde to mogu da uRadim pReko neta i dali mogu ???
Fuck the hacing planet !
 
Odgovor na temu

LICHAN
BAKASOKA
holandija

Član broj: 34960
Poruke: 20
*.upc-h.chello.nl



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE19.09.2004. u 23:28 - pre 238 meseci
what a ...
rwet3fwe3fewcd
 
Odgovor na temu

snajperista
web urednik
Hadžipopovac

Član broj: 13525
Poruke: 153
*.mobtel.co.yu



+2 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE26.09.2004. u 11:16 - pre 238 meseci
Niko nije razmisljao ni o utvrdjivanju vlasnika SIM kartice, dakle ako koristim karticu koja mi slizi za poverljive razgovore (njena cena nije vredna pomena) kako ce opremljeni lik da me lokalizuje. Velike baterije traju 2-3 dana uz skromnu dinamiku razgovora. Koliko može da traje ta mikro baterija i šta bi se desilo sa mamorijom telefona po njenom pražnjenu?
Mikrobubice neograničenog dometa su nešto kao perpetum mobile.
Mnogo gledate filmove.
Naša doktrina je odbrambena, a taktika udarna.
 
Odgovor na temu

zijad22
BiH

Član broj: 26669
Poruke: 90
*.as1.bu.bih.net.ba.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE07.10.2004. u 21:47 - pre 237 meseci
Pa vi raspravljate o zastiti! Kome se isplati da vas obicne smrtnike prisluskiva!!!!
Ja sam mislio da se pod ovom temom krije neko upustvo!
Nedavno sam nasao ponudu na internetu jednog uredjaja za prisluskivanje svih vrsta TV i radio signala a tu se ubraja i mobilni aparati kao i sigurnosne polic kamere!!!! Uredjaj je vlicine starog tranzistora sa malim ekranom a kosta oko 500$! Ja nemam toliko novca za te budalastine.
Ziks
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE08.10.2004. u 11:12 - pre 237 meseci
ali zato ima ljudi koji imaju toliko novca za... "budalastine" :-)
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE12.10.2004. u 17:04 - pre 237 meseci
E sad budalasi i budalastine .........no comment....
Kad bi moglo da se sa uredjajem od 500$ cini isto ono sto i sa onim od 10 000$ (ili koliko vec)..... ko je ovdje lud .!!!
mislin ..sve "je jasno" .... (kako kome)
Samo bilo bi puno bolje da ljudi koji nesto bolje poznaju tematiku ...da kazu malo vise o doticnoj ...bez prepucavanja dali s baterijom moze mob. ovo ili ono i sl. I obicnom laiku je vidljivo da mobitel bez bat. ne moze puno ... (ako uopce bez nje ista moze)
Prijasne analogne mreze su se mogle prisluskivati ....zasto ove sad ne mogu ..."ne mogu"- mogu (ali mislim u kontekstu ono spojite hrpu "home made-modified" harvera na PC i da to radi) Zasto to nebi bilo moguce ? Mislim u cemu je problem !
Treba scanner koji dodje podosta novca ? A i da imamo scanner trebao bi da "skace" sa frekvencije na frkv. tj nekako ga isprogramirati da hvata (posto GSM tako nekako komunicira - ne imajuci jednu stalnu frekv. vec skacuci s jedne na drugu po nekom odredjenom algoritmu itd...) ???????? Kazu 128 bitna enripcija ??? Pa dokad ce to biti sigurno ???? Vec sad imamo 2 Ghz procesore naspram prije 4-5 god. kad su bili 200 ili 400 mhz ...stajaznam (steta neiskoristenih mhz :)
Ovo sam ja bez veze nabacao gore zbrda zdola (posto sam sam dosta zbunjen i neupucen a neki se trude da i ostane tako - kriju korisne informacije ko zmija noge - naravno ne zamjeram im, treba da i oni od neceg zive :)
Dajte "ljudi" (i oni drugi) da rasprava krene malo drugacijim tokom .....
Evo dajte ispravite ako sam ja sto krivo rekao .. ili bar objasnite ulogu 128bitne enkripcije u GSM mrezi ....kao neceg sto GSM mrezu cini "sigurnom" !!!
:)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Want to know the hardware behind Echelon?03.11.2004. u 17:19 - pre 236 meseci
http://www.techworld.com/stora...2430&Page=1&pagePos=11
 
Odgovor na temu

**Razor**
Denis_Mandzukic
Denis_Mandzukic

Član broj: 40630
Poruke: 12
*.nn3.as52-tz.bih.net.ba.

Jabber: Denis_Mandzukic
Sajt: Denis_Mandzukic


Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE29.11.2004. u 22:42 - pre 235 meseci
Dzaba se nadate na prisluskivanju!!
To je prosto nemoguce ako nemas odobrenje od poste da mozes koristiti visestrucnu liniju ko ISND 2 kanala tako nesto !!!
Denis_Mandzukic
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE - Oprema kod nas03.12.2004. u 12:52 - pre 235 meseci
http://www.ptt.yu/korisnici/p/l/plestina4/spy/spy.htm

http://www.bubice.7h.com/
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE..kripto telefon + Motorola privacy system BY institut Mihailo Pupin06.12.2004. u 17:49 - pre 235 meseci


Trenutno Institut "Mihajlo Pupin" ima izuzetno atraktivan proizvod za domaće i inostrano tržište - kripto telefon. sa zaštićenim prenosom govora i podataka, koji po svim svojim performansama spada u sam svetski vrh. Njegova specifičnost, koja ga odvaja od svih ostalih sličnih proizvoda. Jeste to što sam korisnik smešta kripto algoritam u uređaj, i što ne postoje "zadnja vrata" tako da ni pro izvođač ne može nakon isporuke da prisluškuje korisnika. Postoji izuzetno interesovanje i potražnja za ovim proizvodom iz inostranstva.

Pored ovog uređaja razvijen je i jednostavniji sistem za primenu u radio-stanicama (razvoj je urađen za radio-stanicu Motorola tip GP/GM serija 300), gde se u standardnu stanicu ugrađuje minijaturna štampana pločica sa hardverom i softverom, koji od obične radio-stanice koja je potpuno otvorena za slušanje pravi nov komunikacioni sistem koji poseduje veoma visok stepen zaštite. Ovaj proizvod je veoma atraktivan danas, kada je borba protiv terorizma u svetu jedan od glavnih prioriteta za vojsku, policiju, službe obezbeđenja i sl.

Interesantno je napomenuti da je nakon završetka razvoja. ovaj uređaj prezentovan stručnjacima firme Motorola i na osnovu prikazanih performansi Institut "Mihajlo Pupin" je prihvaćen, a ovaj dodatak (koji jednostavno montira i unutar standardne radio-stanice sam korisnik) Motorola će nuditi svojim kupcima kao opciju.

Trenutno u Institutu se ozbiljno radi na razvoju uređaja za zaštitu prenosa koji može da se koristi mobilnim telefonima i za koji postoji veliko interesovanje na tržištu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

davor2004
Dejan Shatkata

Član broj: 38221
Poruke: 26
62.162.229.*



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE07.12.2004. u 16:11 - pre 235 meseci
Call and listen without showing on the screen

My idea is to be make a program for listen a voice on cellular phone with symbian OS, without showing any number and picture and even light during ringing and conversation on the screen. With remotely activation on specified phone number entered before, only microphone will be activated and everything in the room the caller will listen. When I give this phone to somebody, and when call to this phone the microphone will be activated and without knowing of the “giving person” I will listen everything, but hidden))

I expect answer soon!

Thank you!


Neka izradi neko ovo i se je resheno!!!
 
Odgovor na temu

In_Vitro
Zarko Zmajich
Pancevo

Član broj: 41250
Poruke: 3
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE08.12.2004. u 13:30 - pre 235 meseci
Svaki satelit ima nuklearni reaktor koji ga pokreche i dajemu dovoljno struje za rad.
Neki od tih satelita imaju i malo jache lasere na sebi koji mogu da stignu do povrshine zemlje.
Neki od tih lasera su osetljivi na promenu razdaljine.
Mozete ocistiti sobu zamotati se u foliju i shaputatu keru tako da vas i on slabo chuje, majstor iz svemira uperi zrak u bilo koji metalni ( a najbolje stakleni ) predmet u vashem okruzenju i cuje vas bolje nego sto vi cujete sami sebe.

Najbolja prevencija od prisluskivanja je:
1. Prvo se upitajte dali ce vas neko da prisluskuje
2. Pronadjite nekoga skim mozete da razgovarate putem pogleda ( ogledalo )
3. Ako znate da vas neko moze prisluskivati onda ste vec opaka
riba i znate i kako da se branite, sitna riba ne zasluzuje bateriju od 5 volti.
4. Koristite mesta u prirodi, ravnice negde gde nikada niste bili.

"Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all run around in a darkened room munching pills and listening to repetitive music." - Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989.
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE10.12.2004. u 14:26 - pre 235 meseci
moze li mi neko detaljnije objasnit shta je to PGP, kako se koristi i mozemo li mi 'obichni smrtnici' da ga korisimo
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: PRISLUŠKIVANJE10.12.2004. u 14:35 - pre 235 meseci
PGP je program za sifrovanje, koristi RSA algoritam, o tome je bilo na nekoliko tema u forumu Kriptografija i enkripcija.

Evo i objasnjenja RSA algoritma tj. principa na kom radi.

http://www.elitesecurity.org/tema/23503/0#335307
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prisluškivanje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231885 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.