Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar se gasi? Napajanje?

[es] :: Ostali hardver :: Racunar se gasi? Napajanje?

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Racunar se gasi? Napajanje?23.12.2006. u 13:10 - pre 211 meseci
Posto mi se racunar gasi poslije odredjenog vremena od kada prikljucim iPod na USB port, pretpostavljam da je to neka zastita od prevelikog napona, ili sta vec... Interesuje me da li bi pomoglo ukoliko bih u Device Manageru iskljucio (opcija "disable) dva cd-roma, flopi, i mozda modem? Da li bi time doslo do smanjenja napona i da li bi racunar onda mogao normalno da radi sa prikljucenim iPodom ili nekim USB uredjajem?

Takodje, u Device Manageru, u "properties-u" za USB Root Hub, stoji da je ukupna moguca snaga 500mA za port. Tu postoji i kartica "Power Management" na kojoj ima opcija "Allow computer to turn off this device to save power" koju sam iskljucio, ali se desavala ista stvar kao kada je bila ukljucena?

I kako da znam otprilike koliko mi je napajanje dovoljno? Jer, pri kupovini novog racunara sigurno ne bih zeleo da mi se takvo nesto desi, pa da znam koliko mi napajanje treba.

Unapred hvala.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Racunar se gasi? Napajanje?23.12.2006. u 20:05 - pre 211 meseci
Hajde kreni ovako: Kad prikljucis USB stick, dali se tada racunalo gasi? Kad prikljucis neki uredjaj (printer, skener) koji ide na USB ali ima vlastito napajanje (dodatni adapter) dali se onda gasi? Radi li taj iPod na drugom racunalu?

Probaj iskljuciti SVE uredjaje sa USB portova i tada prikljuci iPod pa vidi sto se desi. Ako ce raditi tada ploca ima problema jer za svaki port ne moze osigurati po 0.5A (čest slučaj ako ju nakrcas sa stickovima i sl. uredjajima bez vlastitog napajanja) i rjesenje je dokupiti USB hub sa napajanjem pod obavezno.

Koju maticnu plocu imas? Inace, samo disablanje uredjaja iz device managera ti nece nazalost pomoci.

PS: slobodno probaj i ovo: http://www.elitesecurity.org/t...-USB-ovi-na-kompu-ne-rade-vise mada sumnjam da ce pomoci.

 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: Racunar se gasi? Napajanje?25.12.2006. u 00:46 - pre 211 meseci
Nemam nijedan USB uredjaj trenutno, ali sam prije imao i printer i skener, koji su radili sasvim normalno. Ovo se desava tek od kada sam nabavio iPod.

Pri kacenju digitalnog fotoaparata, ovo se nije desalavo, znaci radi sasvim normalno.

I da, iPod radi normalno na svim racunarima, nigdje mi se to nije desilo nego na mom kompu.

Racunar je dosta star, pa je i maticna davno zasla u penzionerske dane. Ona je Biostar M6-VBE.

Posto na USB-ima nemam nista osim jadnog misa, onda ne bi trebao da bude problem do ploce?

Hvala na odgovoru
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Racunar se gasi? Napajanje?

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.