Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uticaj promena domena sa .co.yu na .com

[es] :: Pretraživači i SEO :: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com

[ Pregleda: 4209 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rapaya
Nis

Član broj: 114031
Poruke: 26
194.247.202.*



Profil

icon Uticaj promena domena sa .co.yu na .com23.12.2006. u 10:55 - pre 210 meseci
U IIS-u je podesena redirekcija sa domena .co.yu na .com pre nekoliko meseci, medjutim u google rezultatima se jos uvek pojavljuje i domen .co.yu.

Koliko je sama promena sa .co.yu na .com uticala na Google i ostale pretrazivace?

Posto ima razlicitih misljenja o prijavljivanju na Google Site Maps, dajte argumente za i protiv.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com23.12.2006. u 11:14 - pre 210 meseci
Kad kažeš redirekcija sa co.yu na .com misliš na 301 redirekciju? Znači .co.yu više nije aktivna, već sve stranice tj. svi linkovi su preusmjereni 301 redirekcijom na istu lokaciju na novoj domeni?

Mislim konkretno da li si napravio 301 redirekciju, npr. za ovaj link:

domena.co.yu/nesto.php?vijest=blabla

prema

domena.com/nesto.php?vijest=blabla

ili je samo redirekcija početne stranice napravljena?

Ako želiš ubrzat stvari onda moraš postavit za svaki url 301 redirekciju prema novom urlu, to je rješenje za Google, vjerujem
i za ostale tražilice.

Sama promjene će utjecat na način da se .com domena tretira kao nova domena, ne kao stara domena, iako će 301 redirekcijom
određeni PR prijeći na novu domenu. Znači za rejting, radiš sve od nule opet, sa time da ti malo pomaže prenesena vrijednost.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

rapaya
Nis

Član broj: 114031
Poruke: 26
194.247.202.*



Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com23.12.2006. u 13:05 - pre 210 meseci
Citat:
Kad kažeš redirekcija sa co.yu na .com misliš na 301 redirekciju? Znači .co.yu više nije aktivna, već sve stranice tj. svi linkovi su preusmjereni 301 redirekcijom na istu lokaciju na novoj domeni?


Da bas tako.

Sto se PR-a tice on se vec vratio na 5.

Svi linkovi sa drugih sajtova koji su vodili ka starom domenu su ostali nepromenjeni, upucuju na .co.yu i nisam siguran kako i da li to utice na .com domen.

Za neke kljucne za koje sam optimizovao sajt nikako da se vratim na staro (prva ili druga strana - sad je na petoj), dok je za neke sve ok.
Inace posecenost sajta je oko 3000 posetilaca dnevno.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com23.12.2006. u 20:27 - pre 210 meseci
Onda ti nova domene još nema težinu da bude na prvoj stranici, treba radit na tome još. Samim time što je stara bila gore, ne znači da nova mora bit, ima tu još faktora kao starost domene, linkova i sl. koji poprilično znaju utjecati kad je upitanju top 10.

Ako želiš izvuć maksimalno od stare domene, pobrini se da svi linkovi stare domene imaju 301 redirekciju prema točno istim stranicama na novoj domeni. Kad kažem svi, mislim svi, ako imaš 1000 dinamički generiranih stranica, pobrini se da svaka ima redirekciju itd.

No ne vjerujem da je previše problem oko tih redirekcija, niti vjerujem da će one odmah dovest te u top 10, treba promovirat novu domenu.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

rapaya
Nis

Član broj: 114031
Poruke: 26
194.247.202.*



Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com26.12.2006. u 08:16 - pre 210 meseci
Jasno, promocija je najbitnija u svemu tome, i za stari domen smo imali neku vrstu affiliate programa koji je nasledjen i na novom (nase strane na stranama nasih partnera, duga prica...).

Jos jedno moje pitanje, a nisam shvatio iz onoga sto sam do sada procitao o tome, je da li dinamicka stranica koja nema mapiranje, tj. prikazuje query string, ima razlicitu tezinu za razlicite query stringove?

Bsaric, hvala na odgovorima i sjajnom blogu.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com26.12.2006. u 11:01 - pre 210 meseci
Ne razumijem pitanje, što ti znači "koja nema mapiranje, tj. prikazuje query string, ima razlicitu tezinu za razlicite query stringove?
"?

Daj mi konkretan primjer.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

rapaya
Nis

Član broj: 114031
Poruke: 26
194.247.202.*



Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com26.12.2006. u 13:13 - pre 210 meseci
www.nekidomen.com/nekastrana.aspx?kategorija=2 je url sa query stringom
www.nekidomen.com/nekastrana/kategorija2 je mapiran url

Da li strane:
1) www.nekidomen.com/nekastrana.aspx?kategorija=2
2) www.nekidomen.com/nekastrana.aspx?kategorija=3 itd...
imaju istu ili razlicitu tezinu, ako je npr. 1 strana posecenija od druge, ili vise linkova vodi ka njoj?

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com26.12.2006. u 14:12 - pre 210 meseci
Još uvijek nije pitanje jasno, ustvari vrlo je mutno, što je cilj, što pokušavaš postići?

To su inače dvije potpuno različite stranice, dinamički generirane, svaka može iz baze vući drugačiji sadržaj preko id broja. Zato su te dvije stranice isto kao da imaš i 2 ne-dinamički generirane stranice:

www.nekidomen.com/o_nama.html
www.nekidomen.com/proizvodi.html

svaka ide na svoju ključnu riječ. Obje imaju težinu, svaka ima težinu za svoju ključnu riječ koju cilja.

Da li pitaš možda kako sa određenom stranicom ciljat određenu ključnu riječ ili nešto u tom smislu?
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

rapaya
Nis

Član broj: 114031
Poruke: 26
194.247.202.*



Profil

icon Re: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com26.12.2006. u 14:31 - pre 210 meseci
Upravo si mi precizno odgovorio na pitanje.

Svaka stranica koju generisem vec ima odredjenu kljucnu rec za koju je optimizovana (s obzirom da je moj cilj da promovisem katalog i cenovnik, mogao sam samo da postavim title tag kao naziv kategorije koja se prikazuje, i da na stranici ispisem naziv te kategorije).

Cilj koji sam hteo postici je da saznam kako se moje affiliate stranice rangiraju, i zakljucak je da svaka strana ima svoju tezinu zbog toga sto ima razlicit query string za razlicite kupce.

U svakom slucaju hvala na brzim odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Uticaj promena domena sa .co.yu na .com

[ Pregleda: 4209 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.