Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AD[S]L i u Kraljevu

[es] :: ISP :: ADSL :: AD[S]L i u Kraljevu

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markelja
Kraljevo

Član broj: 21866
Poruke: 156
*.static.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 231422452


Profil

icon AD[S]L i u Kraljevu13.12.2006. u 19:22 - pre 211 meseci
Evo malopre sam otvorio pismo adresirano od Sezampro, u kome mi se zahvaljuju na interesovanju koje sam pokazao popunjavajuci prijavu za uvodjenje ADSL-a za telefonski broj 036 XXX XXX.
Prijavu sam popunio davno kada nisam imao wireless, a sada po njuma su u mojoj centrali radovi u zavrsnoj fazi na uvodjenju ADSL-a. Ja sada imam dvojnika, nemam identifikaciju broja itd... Inace zivim na periferiji Kraljeva.

Sada sam u nedoumici da li da se upustim u avanuru sa adsl-om ili da ostanem na wireless-u. Wireless imam 128/128 Flat za €, ali sto nije mnogo sada kada je evro mali, ali kada skoci. Ovi adsl paketi su jeftiniji ali ne znam kakva je usluga, wireless kada radi on radi maksimalno tako da skoro uvek imam 15 kB/s, ali po neki put ima zastoja u od AP na koga se kacim ka Internetu.

Koliko kosta oprema, dali je za dz i koji su modemi koje nudi sezampro?

A short cut is the longest distance between two points
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu13.12.2006. u 22:30 - pre 211 meseci
Citat:
markelja: Ja sada imam dvojnika, nemam identifikaciju broja itd... Inace zivim na periferiji Kraljeva.
Na dvojnika ne moze ADSL. Telekom sada sirom Srbije razdvaja dvojnike, u etapama, pa je pitanje kad je tvoja "etapa" na redu.

Citat:
Wireless imam 128/128 Flat za €,
Mnogo jeftino, jer kad ne pise koliko necega, onda se pretpostavlja da je jedan tog necega

Citat:
Ovi adsl paketi su jeftiniji ali ne znam kakva je usluga, wireless kada radi on radi maksimalno tako da skoro uvek imam 15 kB/s
Ja placam 256 kbit/s download/ 64 kbit/s upload oko 1.400 dinara mesecno, a brzina je skoro stalno 26,5 kB/sec download pa uporedi.

Citat:
Koliko kosta oprema, dali je za dz i koji su modemi koje nudi sezampro?
Besplatno, USB ili Ethernet, prema tvom zahtevu, bas malopre napisao covek u jednoj drugoj temi, isto o ADSL.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markelja
Kraljevo

Član broj: 21866
Poruke: 156
*.static.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 231422452


Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu14.12.2006. u 16:27 - pre 211 meseci
Ala si me citirao tdjokicu :)
Ne znam da li si procitao poruku do kraja ali sam navedo da se centrala radi, tako da cu dvojnici biti ukinuti.

A za wireless sam zaboravio da stavim 20 €

Brzina mi je skro uvek 15 kB/s
A short cut is the longest distance between two points
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu14.12.2006. u 18:57 - pre 211 meseci
Citat:
markelja: Ala si me citirao tdjokicu :)
Procitao sam da su radovi u zavrsnoj fazi, ali ne pise izricito da ce ukinuti dvojnike. Pisalo je ovih zadnjih meseci recimo na Telekomu: "U Pozarevcu je zavrsena digitalizacija, sada je 100% (a mislim da je pisalo i da dvojnika vise nema, ne smem da tvrdim)". Takodje su i neki rukovodioci Telekoma naglasavali par puta da ide prvo digitalizacija, pa onda ADSL.

Nisam jos dobro razumeo, mada su ljudi pokusali da mi objasne, kako se to otklanja dvojnik bez dodatnih zica, a zice same po sebi nisu preterano skupe, nego je skup rad da se to instalira. Mozda tu presudno pomazu optika i elektronika, stvarno ne znam.

20 E za 15 kB/s je prilicno skupo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
89.216.240.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu14.12.2006. u 19:28 - pre 211 meseci
20 E za 15 kB/s ili 10 E za 7kB/s je ovde najpovoljnije sto ima
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu15.12.2006. u 12:53 - pre 211 meseci
Rece mi drugar juce da mu je rekao neki lik iz Telekoma da od januara moze i kod nas da se uzme ADSL. Ja sam srecom na digitalnoj centrali i naravno nemam dvojnika. :D A prijavio sam se kod Telekoma i ako ne lazu necu placati onih 5000 dinara za instalaciju i modem.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Omnio

Član broj: 69910
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu15.12.2006. u 16:50 - pre 211 meseci
markelja >> predji na adsl cim ti se ukaze prilika jer jedina prednost (za sada) koju imas kod tog wireless-a je 128kb/s upload-a ali to bi imao i sa adsl-om za iste pare tako da po meni tu uopste nema dileme. Pritom imaJ u vidu i da ce brzine biti duplirane za koji mesec za iste pare pa vidi isplati li ti se da te neko i dalje dere sa tih 20evra za 128/128.
 
Odgovor na temu

markelja
Kraljevo

Član broj: 21866
Poruke: 156
*.static.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 231422452


Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu15.12.2006. u 21:20 - pre 211 meseci
Ajde da verujem ovima iz Sezampro-a da su radovi na uvodljenu u zavrsnoj fazi (Zica 816-xxx). Sada koliko shvatam potrebno je da se i kablovi promene. Cuo sam da ce vecina centrala u Kraljevu da se digitalizuje (Ne znam da li ima veze to sto je zamenik generalnog direktora iz Zice). Na primer i u Bogutovcu koji je 20 km od KV bice uslova za adsl. Centrala je tu odskora digitalna.
Nista, nego da im odgovorim emailom da potvrdjujem realizaciju

Da li daju opremu za dž?
A short cut is the longest distance between two points
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: AD[S]L i u Kraljevu15.12.2006. u 22:08 - pre 211 meseci
Pa zar vama u Zici nisu digitalne centrale? Gde u Zici zivis?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: AD[S]L i u Kraljevu

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.