Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl mi ne radi kako sam ocekivao

[es] :: Fiksna telefonija :: adsl mi ne radi kako sam ocekivao

[ Pregleda: 4085 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mvasicdo
Mladen Vasic
Doboj

Član broj: 104294
Poruke: 226
*.teol.net.



Profil

icon adsl mi ne radi kako sam ocekivao12.12.2006. u 21:01 - pre 211 meseci
Pozdrav svima, imam jedan problem i ne znam kako da ga rijesim.
Pre nekoliko sedmica sam imao ISDN i veza je bila solidna, nisam se zalio. Komunikacija izmedju dva racunara preko Skype-a je bila dobra ali je malo slika "trzala" itd. Sa zeljom da poboljsam komunikaciju uveo sam ADSL (384/64), i sada se javljaju problemi. Kada koristim Skype zvuk je solidan ali cim ukljucim kameru na oba racunara veza odmah pukne (sa ISDN-om mi se to nije dogadjalo). Druka stvar koja me muci je, kada saljem obican mail npr. kapaciteta 1MB, nikada da mi posalje, ne znam sta da radim.
Evo i koji je ADSL modem: THOMSON SPEEDTOUCH 516i.
Preko ADSL SPLITTER-A (COMBO-POTS & ISDN 1DP400) i preko mreznog zavrsetka SIEMENS SANTIS Communicator S1608-K2100-A11-8 modem je povezan na liniju.

Bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko pomogao.

Unaprijed se izvinjavam moderatoru foruma ako sam pogrijesio forum.

Hvala svima ....
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao13.12.2006. u 01:19 - pre 211 meseci
Recimo da si prešao "s konja na magarca" pogotovo ako si se sa ISDN-om konektovao na 128k. Naime kod ISDN-a ti imaš brzinu 128/128 i garantovan protok, a kod ADSL-a postoji i tzv agregacija tako da 384/64 moraš uzeti sa rezervom jer ti protok nije garantovan. Dalja objašnjavanja ADSL-a i pojma agregacije bi bili van teme ovog foruma.
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
81.93.95.*



Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao16.12.2006. u 10:30 - pre 211 meseci
Agregacije za sada ili nema ili ja imam nevjerovatnu srecu i na poslu i kod kuce... Na poslu je preko analogne linije, kod kuce adsl over isdn i nikakvih problema ( paketi su 1024/256 flat ) i drzi brzinu na downloadu+torenti+skype+zena sa laptopom preko AP i wirelessa na mojoj masini... Radi kao podmazano...

Mozda sad kad krene taj vas Drasko da podmazuje, pocne da steka :-)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

eluv

Član broj: 44897
Poruke: 80
81.93.95.*



Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao16.12.2006. u 10:35 - pre 211 meseci
E da, zaboravih da pitam kako to puca veza na adsl??? Desava se da zablokira neka od aplikacija pa da zaustavi kompletan saobracaj ( bitlord ) ali to nije pucanje veze. Uopste, imam jako pozitina iskustva za sada, servis je sve u svemu bio nedostupan cca 2-3 sata od kad imam adsl ( vise od godine ), na poslu mi je siemens adsl e110,a kod kuce thomson i sve sljaka, masine se nikad ne gase, a saobracaj ide 24h ( torenti ).

pozdrav
 
Odgovor na temu

jogi
Beograd

Član broj: 23676
Poruke: 30
*.beotel.net.



Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao27.12.2006. u 11:01 - pre 210 meseci
Covek je verovatno mislio da mu se prekine skajp komunikacija; identican slucaj je i kod mene. Koristim ptt.net adsl 256/64. Cim ukljucim kameru u skajpu, pokvari se kvalitet zvuka i nakon par sekundi prekine skajp konekcija. Ipak je 64K aploud malo za skajp sa web kamerom :(
 
Odgovor na temu

Besna Glista
Srbija

Član broj: 115804
Poruke: 107
217.26.69.*



+1 Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao28.12.2006. u 20:10 - pre 210 meseci
Pozdrav svima!Samo da nesto prokomentarisem!Jeste da ne koristim ADSL,ja sam na kablovskoj i imam trnutno paket flat sa protokom 128/64 i skype mi radi sasvim solidno cak i sa upaljenom kamerom!Doduse agregacija je kako moj provajder tvrdi 1:8 i zadovoljan sam jel mi je brzina up/down skroz korektna!
Besna Glista
 
Odgovor na temu

sladjan1
sdae easertr
nema
daseer

Član broj: 272823
Poruke: 1
213.196.121.*

Sajt: sadsdf


Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao13.11.2010. u 00:31 - pre 163 meseci
e ljudi imam isti problem...kad pricam na skyPE i ukljUCim cam. prvo mi se zvuk pokvari i onda me izbaci...to jest posle toga mi jedno 30sekundi neucitava ping.. i nemogu nista da uradim..i to mi se desava isto kad udjem u neke stranice..kao npr. PIK.ba ...bas mi steka net..i ping mi neucitava dobro ,imam wireless ne znam puno oko toga pre sam bio na jednoj mrezi ZOna i nije mi se to desavalo..al sam promjeno mrezu jer ko Klinac igrao sam Cs.. a tamo mi je ping bio veliki..i onda sam odlucio da uzmem neku drugu mrezu,i sad mi se desavaju ti problemi jel zna iko sta da radim ?

Unaprijed hvala, stvarno me vise nervira ovo
 
Odgovor na temu

subidubidu
Bijeljina,RS,BiH

Član broj: 38390
Poruke: 95
*.teol.net.



Profil

icon Re: adsl mi ne radi kako sam ocekivao18.11.2010. u 17:20 - pre 163 meseci
Citat:
sladjan1: e ljudi imam isti problem...kad pricam na skyPE i ukljUCim cam. prvo mi se zvuk pokvari i onda me izbaci...to jest posle toga mi jedno 30sekundi neucitava ping.. i nemogu nista da uradim..i to mi se desava isto kad udjem u neke stranice..kao npr. PIK.ba ...bas mi steka net..i ping mi neucitava dobro ,imam wireless ne znam puno oko toga pre sam bio na jednoj mrezi ZOna i nije mi se to desavalo..al sam promjeno mrezu jer ko Klinac igrao sam Cs.. a tamo mi je ping bio veliki..i onda sam odlucio da uzmem neku drugu mrezu,i sad mi se desavaju ti problemi jel zna iko sta da radim ?

Unaprijed hvala, stvarno me vise nervira ovo


Ovo je tema o ADSL i stara je 4 godine. Kontaktiraj svog provajdera ili ako si u mogucnosti predji na adsl ili na kablovski internet.





Pozzz
ZIVOT JE LEP
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: adsl mi ne radi kako sam ocekivao

[ Pregleda: 4085 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.