Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#

[es] :: MS SQL :: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8990 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinol
Bosna

Član broj: 8764
Poruke: 46
80.65.64.*

ICQ: 172716691


Profil

icon POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 17:18 - pre 253 meseci
Treba da radim diplomski rad

Za praktični dio treba da biram:

1. Postgresql + JAVA
2. MSSQL + C#

Programirao sam do sada u C/C++

Sta mi je bolje da odaberem?!?
Don Dino - il consigliere
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 20:30 - pre 253 meseci
Java i Postgres. Vise dokumentacije, lakse, java je slicnija Ceu...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 20:42 - pre 253 meseci
dr Zidoo, šta pričaš ti?
Odakle ti te činjenice?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 20:47 - pre 253 meseci
Nije rekao da su to činjenice, to je njegovo mišljenje. Na to ima pravo, svakako.

I ja glasam za postgre + java rešenje, prvenstveno zbog baze, manje zbog jezika. Mada bi izbor trebalo da izvršiš na osnovu svojih interesovanja i sklonosti, kako bi napisao što bolji rad.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 20:57 - pre 253 meseci
Šta znači ako bi sad ja rekao da je bolje da ide putem C# + SQL Server? I onda kažem to je moje lično mišljenje. Mišljenje bi valjalo potkrepiti nečim inače možemo da napravimo ankentu ko šta više voli, a kako će to pomoći čoveku, ne znam.

Usput, ako kažeš ima više dokumentacije, to nije lično mišljenje. "Lakše je" već jeste itd itd. Gojko ne ori drumove već pročitaj šta je napisao molim te.

(Po meni, može i jedno i drugo od ovog gore što je pitao i tu se slažem sa tobom - najbolje sam da vidi šta mu bolje leži.)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:04 - pre 253 meseci
Citat:
degojs:
dr Zidoo, šta pričaš ti?
Odakle ti te činjenice?


pa.. da ima više dokumentacije, to je definitivno činjenica.. pa java postoji samo 5+ godina više od c#..

šta je lakše može samo da bude stvar ukusa, ili u najjaču ruku lično mišljenje, što nadam se da niko ne gleda kao činjenicu..


a što se treće stavke tiče, nisam siguran da je java sličnija c-u, (i verovatno misli na c++ ;)

možda zato što c# ima i pomalo elemenata i iskustva iz delphija, ali.. generalno mi se čini da su oba podjednako slična (ili različita) od c++..


slažem se da treba da pogleda oba, i odabere koji mu se više sviđa... (koji mu više leži..)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:10 - pre 253 meseci
Dokumentacije ima više nego dovoljno i za Javu i za C#, samim tim nebitno za koji ima više, pošto ima DOVOLJNO i za jedno i za drugo. A dokumentacije za bazu? A dokumentacije koja bi opisivala baš taj odabrani jezik (platformu) uz tu određenu bazu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:16 - pre 253 meseci
ne ulazeći u raspravu da li za c# ima dovoljno dokumentacije (diskutabilno u najmanju ruku), to uopšte nije bilo dovedeno u pitanje.

ti si pitao odakle mu ta činjenica. ja sam je pojasnio, a dva google upita mogu da presude ako neko sumnja..


od baza, nisam mnogo proučavao ni koristio ni jednu od njih, pa ne znam.. (mada je i tu google mnogo naklonjeniji postrgresql-u)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:21 - pre 253 meseci
Šta je diskutabilno u vezi količine dokumentacije za C# ? Nema je dovoljno ?

A dokumentaciju za bazu i dokumentacija za bas taj jezik i bas tu bazu?

(Dobro, pošto kažeš google da onda raščistimo: ja kad se o ovome priča gledam više knjige)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.05.2003. u 15:26 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:26 - pre 253 meseci
za baze sam dodao odgovor u prošloj poruci..

za kombinacije google je više nego 30* naklonjeniji java+postgresql kombinaciji

http://www.google.com/search?q=postgresql%20java > 350k

http://www.google.com/search?q=c%23+mssql < 10k
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:28 - pre 253 meseci
Dobro, kako rekoh, ja gledam knjige, a ti Google, tako da je jasno da ne pričamo o istom - svakako on sam će odlučiti kako će da nabavi dokumentaciju pa prema tome i da se odluči možda (da ne idem sad na amazon.com..)

Moje mišljenje, ako uči jedno i drugo, knjige su bolji izbor nego dokumentacija na internetu: jedna knjiga na temu meni više znači nego gomila stranica na netu u kojima se ti pojmovi pominju u vezi specifičnog problema i slično. Ne znam za tebe, ja kad učim, više volim da krenem sa nekom knjigom nego da pretražujem internet - jednostavno knjige su obično dobro zaokružene. Net koristim za proširenje znanja, ali osnovne stvari skoro uvek iz knjiga.

Šta je diskutabilno u vezi dokumentacije za C# ?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:36 - pre 253 meseci

a ako misliš na knjige, onda da specificiramo da ima više *besplatne* dokumentacije na temu java+postgresql.. pošto živi u bih, verujem da mu je to bitno.. (ako tebi nije).

drugo, ja živim u srbiji, i verujem da je situacija sa knjigama slična kao u bosni, a ovde *definitivno* nema dovoljno knjiga o c#, pričaj ti šta hoćeš... (a o javi ima kolko voliš..)

(a amazon je nemoguće porediti, jer idiJoti c# razumeju kao c ;)


i na kraju, pa naravno, logično je da ako o nečemu ima 10x više matirala na netu besplatno, da se 10x manje isplati pisati knjige na tu temu, zato i verovatno ima 10x više knjiga o c# nego o javi.. ;)

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#26.05.2003. u 21:43 - pre 253 meseci
OK, nisam gledao odakle je čovek - ako je dostupnost knjiga (iz bilo kog razloga) problem onda je, na njegovu nesreću, drugačija priča.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinol
Bosna

Član broj: 8764
Poruke: 46
80.65.64.*

ICQ: 172716691


Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#27.05.2003. u 09:48 - pre 253 meseci
Sto se tice dokumentacije, knjiga o JAVI mogu nabaviti (nebitino jel na engleskom ili nekom od juznoslavenskih jezika)
Za C# nisam trazio ...

Pitanje je samo sta mi je isplatnije nauciti, tj. da to mogu cesce iskoristi nakon diplomskog?!?

Ili jednostavno "sta se sad vise fura"?
Don Dino - il consigliere
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#27.05.2003. u 10:40 - pre 253 meseci
Citat:
degojs:
dr Zidoo, šta pričaš ti?
Odakle ti te činjenice?


Ja pričam ono što ja želim da pričam, ne znam zašto si tako svađalački raspoložen???
Nisam nešto pretjerano radio u C# (skoro da nsiam ništa radio) i Javi jesam mnogo toga, Postgres koristim već duže vrijeme, tako da imam pravo da iznesem svoje mišljenje u vezi svega.

Kao prvo MSSQL ja komercijalan proizvod i za njega je mnogo teže naći literature (u bilo kom obliku) nego za postgres. Ako ništa skineš sebi source postgresa pa vidi kako-šta.

Java kao jezik jeste spor, mislim (vjerovatno) da je c# brži od Jave, ali ja mislim da je lakše naučiti javu nego C#. Ako ništa vjerovatno se više puta do sada susreto sa javom...



tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#27.05.2003. u 11:35 - pre 253 meseci
Citat:
Nisam nešto pretjerano radio u C# (skoro da nsiam ništa radio)


Kako onda možeš da oceniš da je Java lakša?

(uzgred, nije mi bila namera da zvučim svađalački, ako tako jeste - moja greška).

Što se literature tiče, za c# može na p2p da se nadje sasvim dovoljno literature - da ne pominjem da može i da se koristi VB.NET literatura pošto ionako rade na istoj platformi što se baza tiče - ADO.NET

Mada po meni, oba jezika su jako slična tako da to i nije bitno.

Što se količine literature za MS SQL tiče - naravno da je takođe ima mnogo, ostaje samo da čovek vidi da li mu je dostupna.

O tome koliko veze ima to što je MS SQL komercijalan proizvod, ne bih.

A o tome koliko je dobro .NET (i recimo VS.NET) integrisan sa MS SQL, takođe ne bih mnogo - rad je prava pesma i vrlo lagan.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#27.05.2003. u 11:47 - pre 253 meseci
Šta god da naučiš koristeći ti, a "fura" se i jedno i drugo. SQL je standard, a Java i C# su vrlo slični. Literature ima dovoljno za obe kombinacije, meni bar nikad nije bio problem da nađem. Na Kazaa-i ima knjiga i o zelenim mravima, kamoli o Javi i C# ...

BTW, popuno je glupo porediti na koliko se stranica spominje koji string, ili o čemu ima više knjiga. Treba ti po jedna dobra knjiga za jezik i DBMS, i dokumantiacija sa zvaničnog sajta.
 
Odgovor na temu

dinol
Bosna

Član broj: 8764
Poruke: 46
80.65.64.*

ICQ: 172716691


Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#27.05.2003. u 13:19 - pre 253 meseci
OK

Hvala svima puno
Don Dino - il consigliere
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#28.05.2003. u 02:39 - pre 253 meseci
Bez obzira što je ova tema, može se reći, gotova, želim da kažem čisto svoje neko mišljenje...

U svom životu sam radio sa dosta raznih programskih jezika, neke sam probao čisto iz radoznalosti, sa nekima sam ozbiljno radio pa digo ruke, a neke koristim celog života, od dana kada sam počeo da programiram sa njima (C, C++, PHP, BASH)...
Od svih onih jezika koje sam samo probao i rekao sebi "ovo više ne želim da vidim u životu" C# je najgori.
Svima koji shvataju način rada nama dobro poznate kompanije ***** shvataju šta se želelo/želi postoći sa C# ...

Poređenje one dve grupe za mene ima smisla samo za ljude koji opasno vole da bacaju pare, i/ili snobove koji misle da su face (i još bitnije - da drugi misle da su face) ako znaju/koriste Majkrosoft softver.

PostgreSQL je toliko moćan RDBMS (sada je više OO) da ja sa svojim skromnim znanjem baza (kojima se bavim profesionalno više od 10ak godina) zaista ne mogu da se setim stvari koje MSSQL može, a PostgreSQL ne može... Toliko o bazama, jer ne želim da puno skrećem sa teme.
Kad su u pitanju jezici iz pomenutih grupa, dolazimo na "bojno polje" koje je IN - JAVA vs C# , pošto sam skoro počeo ozbiljno da se bavim i JAVOM, a C# sam već probao kao što rekoh, jedino što mogu da kažem je - C# gubi...

Dakle kod mene je prva grupa "PostgreSQL + JAVA" dobila 2 boda, a druga grupa ima 0 bodova. :)

P.S. U današnjem svetu vreme potrebno za razvoj/podršku/izmene aplikacija se VEOMA ceni. Tu (po meni) prva grupa opasno tuče drugu grupu (takođe)...

Ovo sve gore što sam rekao je napisano čisto kao neka vrsta "glasnog razmišljanja", naravno čovek nikada ne zna šta klijent hoće i kako hoće... U Srbiji je MSSQL svakako popularan, za C# ne znam - jedino što mogu je da se nadam da nikada neće postati popularan! :)

[mod's note: Malo kulture neće da škodi]

[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 28.05.2003. u 03:08 GMT]
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#28.05.2003. u 03:04 - pre 253 meseci
leko, kako mnogi ovde cene tvoje mišljenje, ja bih te zamolio za jedan fin i argumentovan post sa razlozima zašto je c# mnogo gori od jave.

ja sam radio neke stvari u javi, a delphi mi je maternji jezik, (znaš zašto to kažem), a gledajući c#, nisam primetio ništa drastično drugačije od jave. čak sam video nekoliko finih novih ideja (5+ godina distance i iskustva čuda čine), mada još ništa ne mogu da pričam (nisam ga koristio u real-life aplikacijama)


PS, i ne, ne tražim da objašnjavaš zašto je m$ stvorio c#, i ostalo.. toliko sam valjda pametan i sam da vidim ;).. ja te pitam za finu tehničku raspravu... (ne da ću ja da se raspravljam.. ja nemam pojma..)
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: POSTGRESQL + JAVA ili MSSQL + C#

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8990 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.