Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boja univerzalnog indikatorskog papira

elitemadzone.org :: TechZone :: Boja univerzalnog indikatorskog papira

[ Pregleda: 9054 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
89.216.241.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Boja univerzalnog indikatorskog papira03.12.2006. u 12:19 - pre 211 meseci
Pozdrav svima,

Imam za cilj da proverim antifriz u kolima, obzirom da je star dve godine, da li je iz baznog postao kiseo i da li nagriza cevi ili se mogu "provuci" jos ovu godinu. Ovo sam planirao uraditi lahmus papirom. Trazio sam lahmus u apoteci i dali su mi univerzalni indikatorski papir, sa cetiri nanesena reagensa (odozdo nagore- narandzasta, braon, zuta i crvena boja). Trazio sam po netu, ali sad bas nisam sto posto siguran u koju bi boju trebao promeniti koji reagens ako je sredina (antifriz) kisela ?
Da li je to crvena ? Pokusao sam da trazim i etalon (nisam nasao), a kutiju nemam. Hemicari pomazite.

Hvala unapred






Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Boja univerzalnog indikatorskog papira03.12.2006. u 21:13 - pre 211 meseci
Kupi pravi lakumus papir, on ima tamo tacno odredjene vrednosti pH-a.E sada ne znam sta na tom univerzalnom indikatoru znaci crveno, mislim to ti pise na uputstvu
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Boja univerzalnog indikatorskog papira04.12.2006. u 09:10 - pre 211 meseci
Indikatorski lakmus (ne lahmus) papirići se prodaju u kutijicama na kojima su prikazane nijanse boja koje odgovaraju pH vrednostima od 0 do 14. To izgleda otprilike ovako: http://www.eu-lab.com/ProductDetails.aspx?ProductID=1461

Uzgred mislim da je mnogo lakše da svratiš do bilo kog automehaničara koji ti može pomoću specijalne pipete proveriti efikasnost antifriza (do koliko stepeni ne ledi).

edit:
Evo i slike ...



[Ovu poruku je menjao ctrl alt del dana 04.12.2006. u 11:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Boja univerzalnog indikatorskog papira04.12.2006. u 09:26 - pre 211 meseci
Ima provera antifriza (tacke smrzavanja) na omv pumpama - nisam siguran kako radi samo sam video obavestenje

Pozdrav
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
89.216.241.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Boja univerzalnog indikatorskog papira10.12.2006. u 14:18 - pre 211 meseci
A ja ja. Volim ovakve odgovore. Ja sam proverio antifriz sto se tice tacke mrznjenja. Tu nema problema. Zelim proveriti da li je zbog starosti postao kiseo i nagriza cevi- blok motora.

Jedino resenje sa univerzalnim papirom koji imam 1 komad je kutija na kojoj postoji slika (etalon), ali ljudi ja kutiju nemam, pa sam mislio da neko ko ima kutiju, mi napise (opise), koja je to boja u koju ce se promeniti pojedini delovi ovog papira, ako je sredina kisela.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Boja univerzalnog indikatorskog papira11.12.2006. u 11:10 - pre 211 meseci
Pa Blaki dao sam ti sliku u gornjem postu. Kako da ti opišem boju? Žuto sa malo narandžaste i kap crvene...
Ako ti je slika mala evo linka pa klikni na larger image: http://www.sargentwelch.com/pr...271_PK_A_pH+Indicator+Paper_E_
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Boja univerzalnog indikatorskog papira

[ Pregleda: 9054 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.