Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia N73

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N73

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 369826 | Odgovora: 1187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Nokia N7320.01.2009. u 01:40 - pre 184 meseci
Citat:
bttp: Što se tiče njegovih nedostataka pored poslovične sporosti, glavna falinka mu je nedostatak Wi-Fi podrške. S druge strane bio je cenovno pristupačan, pa je čovek mogao da dobije grubo rečeno 80-90% funkcionalnosti N95 za dvostruko nižu cenu.....

Ti mora da se šališ? Cenovno pristupačan? 350€ u proseku koliko je vredeo tokom cele svoje "karijere" je za tebe "pristupačno?!? Možda dvogodišnji kredit ugovor kod Telenora smatrate pristupačnim i pride oko 200€ za tel u startu ako se ne varam?
O kojoj to crnoj "funkcionalnosti" pričaš kada ga uporedjuješ sa N95? Razgovor, SMS, MMS? O.K. tu se slažemo. Delimično je tačno da te opcije grubo rečeno pokrivaju i 80-90% funkcionalnosti 3210 modela ... ali N95?!?

Alo ... o cemu vi to? Uporedjujete funkcionalnost N73 sa N95 i do 90%? Ovo ni pod uticajem marihuane niko ne bi napisao ...

Znate li vi da N73 model ima stari procesor 220MHz kao 6630/6680/N70/N90/N72 i gotovo identičan hardver ako ne uzmemo koji piksel više u korist kamere i ništa bolje i više pod kuglom zemaljskom, osim zaključanog OS-a ako to neki imbecil može smatrati prednošću 9.1 OS-a u odnosu na 8.0/8.1.

Kada se tiče Nokia N95 modela: treba li spominjati dualCPU od 332MHz, izdvojen hardverski 3D grafički čip, Wlan(WIFI), GPS, veliki i pregledan ekran, dual slide, Ngage2 platforma, žiroskop efekat rotiranja ekrana kao kod iphone(accelerometer), 5mpx kamera najbolja kod nokie do sada sa video snimcima u divx rezoluciji, HSDPA modem, TV OUT funkciju, A2DP bluetooth podršku, mini Stereo ulaz 3.5mm,
...


I ti ovo podvučeno crvenim smatraš da su samo 10% prednosti u odnosu na N73 "funkcionalnosti"?!?

N73 može da se meri sa nabrojanim modelima iz prošle serije poput 6630/6680/N70/N90/N72 jer osim malo bolje kamere i možda malo većeg ekrana NEMA NIŠTA bolje od njih i samo bi naivan i glup čovek zamenio modele poput Nokia N70/N90 ili čak i 6680/6630 za N73 ... jer ne bi dobio ništa novo u "funkcionalnosti" o kojoj pričaš osim što bi mu džep bio tanji za par stotina evra bespotrebno.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nokia N7320.01.2009. u 02:21 - pre 184 meseci
Dobro Pici rekao si svoju poentu. Moras pri tome reci da kada je N73 kostao 350 € N95 je bio oko 450-500 € . Tako da je on bio ipak manje pristupacan od N73. E sad prateci trend po pitanju ergonomije telefona primeti da su mobilni telefoni bivali sve manji sve do pojave ovih novih u kojima je spakovano sve i svasta i gde su zbog toga dimenzije ponovo pocele da se povecavaju. Meni je N73 gornja granica gabaritnih dimenzija za jedan telefon. Mislim super je da N95 ima sve to sto ima i tu on sisa N73 ali po cenu da svakog dana nosim ciglu sa sobom, neka hvala. Preostaje da se saceka da se karakteristike N95 spakuju u kuciste N73 ili manje za neku cenu koja ce biti popularna i to je to.

[Ovu poruku je menjao stil dana 20.01.2009. u 06:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Nokia N7321.01.2009. u 17:27 - pre 184 meseci
Citat:
stil: ... prateci trend po pitanju ergonomije telefona primeti da su mobilni telefoni bivali sve manji sve do pojave ovih novih u kojima je spakovano sve i svasta i gde su zbog toga dimenzije ponovo pocele da se povecavaju. Meni je N73 gornja granica gabaritnih dimenzija za jedan telefon. Mislim super je da N95 ima sve to sto ima i tu on sisa N73 ali po cenu da svakog dana nosim ciglu sa sobom, neka hvala.

Šta onda tek reći za najpoznatiji smartphone na planeti - iPhone ili neki od popularnih Windows Mobile modela da ne spominjem HP iPAQ i sl. nekadašnje PPC modele ... koji su to gradjevinarski blokovi a ne 'cigle'.
--- onda "qwerty" serija nokijinih modela započeta sa E61 pa sve do do E71 ... Blackberry modeli takodje ... svi ostali modeli sa tim qwerty tastaturama ispod ekrana, ... koji su to tek reketi za stoni tenis ...
Znači, nema 'pametnog'(smartphone) mobilnog telefona sa malim ekranom jer ne može služiti svrsi.

Ja se sa ovim čak apsolutno slažem jer i sam težim ka što većim fizički ekranima kako bi komotnije radio i čitao tekstove na tom telefonu bez naprezanja i gledanja u te male ekrančiće. Verujem da ćeš se složiti da mali telefon i veliki ekran ne mogu zajedno ...
Stvarno, lično više ne nalazim zadovoljstvo u malim telefonima koje moram držati sa dva prsta prilikom telefoniranja i razgovora ... Nadolazeći Nokia N97 će biti odličan izbor ako se do tada uspe zaobići sistemska zaštita S60/UIQ(S60v5) OS-a ... ako ne, zadržaću N95 do njegovog fizičkog raspada pa pravac WM OS ... ili šta već bude bilo interesantno- --
Nema veze sa N73 temom ali da zaokružim moju 'priču'!
Ah da, da priča bude kompletna da dodam još i ovo u korist N95 u odnosu na sve ranije modele pa i N73:

- integrisana GPS navigacija automatski povećava upotrebnu vrednost telefonu 100% jer na taj način bukvalno dobijamo još jedan poseban hardverski uredjaj i to sa mogućnošću instaliranja više različitih navigacionih softvera što nije slučaj sa posebnim autonavigacionim sistemima u kojima se uglavnom nalazi samo jedan.
I ne samo to - pride se N95 može upotrebiti kao hardverski bluetooth GPS risiver preko aplikacije "ExtGPS" i time omogućiti navigacija na laptopu ili nekom drugom uredjaju;

- WLAN(WiFi) je mogućnost više za umrežavanje koja još omogućava izlaz na internet preko nekog dostupnog pristupnog mesta bez ikakave veze sa mrežom operatera. Danas takvih besplatnih hotspotova ima širom države čak i u manjim gradovima pa i selima i to na više mesta i na taj način sem besplatnog interneta, download-a, provere pošte i svega ostalog bez ikakve potrebe za vezom sa mrežom operatera dobijamo i mogućnost korišćenja Skype naloga i bukvalno najjeftinijeg mogućeg razgovora sa prijateljima širom planete preko dostupnih dodatnih aplikacija tipa "Skype, Fring", i td., što je moramo priznati odlična stvar kada se tiče mob. telefona;

- TV OUT - funkcija koju niko ne koristi ... Evo zanimljivog primera upotrebljivosti: naime, prijatelj kamiondžija je rešio da Nokia N95 koristi kao navigacioni uredjaj sa tom manom što je tražio veći ekran za pregled mapa dok mu se nije kupovao samostalni navigacioni sistem. Kako ne bi kupio poseban navigacioni sistem lepo je kupio kineski mini lcd televizor na kome je privezao N95 preko TV out-a i eto mapa na većem displeju i još zemaljske televizije u trenucima odmora;

Samo prve dve mogućnosti po meni povlače N95 bar za 140% više u upotrebljivosti u odnosu na sve ranije modele pa i N73 da ne spominjem ostale dodatke ...

Sada neću više obećavam! ;):);) Poz.!



 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nokia N7321.01.2009. u 17:42 - pre 184 meseci
Kad sam ja kupio N73 platio sam ga nekih €260 ili €270 dok je N95 koštao oko €500 (skinuti sa mreže, bez ugovora). U tu cenu nije uključena memorijska kartica koja je u to vreme bila relativno skupa. Ne kažem da je N73 bio jeftin ali je N95 bio duplo skuplji, a samim tim i proporcionalno još veće "bacanje para", jer za duplo višu cenu ne dobijaš duplo bolji aparat - opet govorim za stvari koje se svakodnevno koriste.

Glede funkcionalnosti koje si naveo, grubo rečeno 95% vlasnika N95 ne koristi te mogućnosti. Znači govorio sam o funkcijama koje koriste recimo malo napredniji korisnici (u koje negde i sebe ubrajam) - znači oni koji povremeno koriste telefon i za nešto više od telefoniranja i slanja SMS.

Znači ja nisam zamenio N70 za N73 več mnogo stariji model. Po tome što ti pričaš bi svi ljudi trebalo da kupuju samo top model, a ako nemaju pare za top model onda najjeftiniji. Jbg nije mi se davalo €500 za N95, šta da ti kažem...

Inače, koliko sam čitao (a nisam isprobavao), novi firmwarei za N73 omogućuju A2DP.

Što se tiče kamere, nisam bio impresioniran kvalitetom N95 kamere u odnosu na N73. Čak su slike bile i mutnije. Zna se da za kvalitet slika nije bitna samo rezolucija već je presudna veličina senzora. N95 jednostavno nema dovoljno veliki senzor da podrži tih svojih 5Mpix, pa se to odražava i na kvalitet fotografija.

Jedina stvar gde je N95 vidno bolji u svakodnevnoj primeni je kvalitet video zapisa. Tu je stvarno bio nenadmašan među mobilnim telefonima u to vreme.

Mrzi me sad da nabrajam prednosti i mane kao što su npr. trajanje baterije i solidnost kućišta.

Elem, kao što rekoh meni zaista od funkcionalnosti najviše nedostaje Wi-Fi podrška, sve ovo ostalo što si nabrojao je lepo ali kao što si u nekoj drugoj temi rekao - samo na papiru. Nije vredno tog novca. Ne kažem da je N73 vredan svoje cene, ali proporcionalno jeste vredniji jer je bio duplo jeftiniji ali ne i duplo lošiji.

P.S. Šta ti znači "sa video snimcima u divx rezoluciji"? Koliko ja znam DivX standard ne propisuje rezoluciju već način kompresije. Rezoluciju možeš slobodno da biraš, pa ako hoćeš možeš da kompresuješ i u full HD rezoluciji? Koja je to divx rezolucija?

[Ovu poruku je menjao bttp dana 21.01.2009. u 19:05 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

sinisa_60
Sinisa Veljkovic
Pancevo

Član broj: 44382
Poruke: 27
93.86.91.*

ICQ: 165083735


Profil

icon Re: Nokia N7301.02.2009. u 12:53 - pre 184 meseci
Dobro, da skrenem malo. Moze li memoriska kartica na N73 preko 2GB.
 
Odgovor na temu

dusanmih86
Dusan Mihajlovic
Nis

Član broj: 140697
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nokia N7307.02.2009. u 09:58 - pre 184 meseci
Siniša ja sam bio pre nove godine u Metro-u na promociji uzeo da probam Verbatim SDHC 4GB da stavim u svoju N73 sa poslednjim firmware i nije uspelo. http://rs.verbatim-europe.com/...-sdhc-4gb---class-6_14111.html . Telefon je izbacivao da je kartica ostećena. Nakon toga sam malo protalaškao po internetu i došao do zaključka da je SD 2GB zaista max. za ovaj telefon. Ako neko drugi dodje do ideje ili načina da poveća memoriju na ovom računaru idemo zajedno da kupujemo svi kartice i pijemo pivo. :)
 
Odgovor na temu

kico85

Član broj: 213478
Poruke: 1
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Nokia N7321.02.2009. u 00:38 - pre 183 meseci
da li gore na telefonu ima dva ili jedan zvucnik?hvala
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nokia N7321.02.2009. u 14:07 - pre 183 meseci
Ima dva zvucnika.
 
Odgovor na temu

cubrovic
home
Beograd

Član broj: 27259
Poruke: 179
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: cubrovic


+9 Profil

icon Re: Nokia N7321.02.2009. u 15:33 - pre 183 meseci
>

Gore jedan i dole jedan. Nema gore dva ako si to mislio...
 
Odgovor na temu

MarkoB.

Član broj: 213722
Poruke: 1
93.86.221.*



Profil

icon Re: Nokia N7323.02.2009. u 10:20 - pre 183 meseci
Pozdrav svima,

posto vidim da ovde ima ljudi koji se fino razumeju u ove nokije,mozda neko ima savet bilo kakav za mene.
Naime,radio sam update softwera na verziju V 4.0839.42.0.1,uradio pre toga back up memorije telefona na miniSD, odradio update (tokom update NSU mi javlja da je doslo do greske da ce program pokusati da sam resi, to se i desilo posle 15 min), zavrsen update OK.
Nakon toga kad probam da uradim restore from card, da vratim brojeve,podesavanja i sms-ove,krene da radi posle par sekundi ide poruka Phone will restar,kad se ukljuci nigde tih podataka nema.
Pa sam kopao malo po netu,dosao do nekog backup.arc fajla na miniSD-u, koji moze da se otvori sa nekim parsing backup-om....uglavnom pojma nemam ni sta je to.Da mi je samo brojeve da izvucem...

Svaki savet je dobrodosao i hvala unapred.

Marko
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nokia N7325.02.2009. u 16:34 - pre 183 meseci
Backup fajlovi imaju .nbu ekstenziju, bar ovi na računaru. Verujem da su isti fajlovi i na kartici. Ne znam, možda ti je fajl corrupted, probaj da ga iskopiraš na PC pa da sa njega uradiš contents restore. Trebalo je da uradiš bekap i na računar, ali lako je sad biti pametan...

Inače poslednja verzija firmwarea je 4.0839.42.2.1 i rekao bih da je ovo ubedljivo najbolji firmware do sada, koji sam ja koristio a flešovao sam ih bar 5 otkad sam kupio telefon. To se najbolje vidi u brzini rada galerije, koja sada upadljivo brže radi, brže učitava thumnailove i generalno ima bolji odziv. Proveri još jednom verziju pa ako ti je niža od ove koju sam naveo, pokušaj ponovo update na najnoviju. Možda bi trebao da promeniš product code ako ti ne vidi poslednju verziju, ne znam. Samo znam da ova poslednja radi dosta bolje od te prethodne koju si ti flešovao, jer sam koristio i nju dok ova nije izašla.


Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
79.101.227.*



+4 Profil

icon Re: Nokia N7325.02.2009. u 20:21 - pre 183 meseci
Danas mi je , posle godinu i po dana korišćenja, nokia počela praviti probleme. Naime, ne radi mi dugme za pojačavanje tona u slušalici. Ono dugme koje služi za zumiranje, pa položaj koji služi za uvećanje i za pojačavanje tona ne reaguje. Druga strana reaguje za smanjenje tona. Da li je imao neko ovaj problem i da li je lako rešiv?
 
Odgovor na temu

pinkpanterr

Član broj: 175003
Poruke: 79
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Nokia N7326.02.2009. u 02:30 - pre 183 meseci
moram vise puta da otvaram vratanca od kamere da bi se ona aktivirala. da li je neko imao slican problem?
 
Odgovor na temu

eni5
keramicar
pz

Član broj: 206485
Poruke: 63
94.100.48.*



+10 Profil

icon Re: Nokia N7328.02.2009. u 10:41 - pre 183 meseci
Pozdrav svima na forumu, Vidim da ovde ima dosta ljudi koji se razumeju u n73.Imam jedan problem sa n73,glas mi je odjednom nestao,kad pustim neku pesmu ona ide do kraja a glasa nema.A kada me neko pozove tel zvoni ali se ne mozemo cuti.Pojavilo mi se nesto na desnu stranu gore(slovo t oblozeno sa nekim polukrugom)tacno ispod baterije.Zamolio bih vas da mi pomognete kako da resim ovaj problem i sta da uradim.Hvala
 
Odgovor na temu

AmN
Djordje56
127..0.0.1

Član broj: 211505
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Nokia N7303.03.2009. u 02:20 - pre 183 meseci
Imam veoma cudan problem sa N73me mislim da pokusava sama da posalje sms poruku ali nisam siguran...
kada udjem u meni pa u log vidim da stoji poruka koja je poslata ka broju 72059 ustvari nije poslata i nije mi skinuo kredit pise da je na cekanju jos uvek...to se desava otprilike na svakih 1h proba da posalje po jednu...
Inace instalirao sam Kaspersky skenirao i nista probao sam i F-Secure takodje nista nije nasao...odradio sam onaj hard reset telefona...i opet isto..tel. radi lepo nema nikakvih problema ali ovo mnogo nervira jer ne znam sta je :S
 
Odgovor na temu

Hand

Član broj: 214751
Poruke: 1
78.155.36.*



Profil

icon Re: Nokia N7303.03.2009. u 14:12 - pre 183 meseci
Pozzz svima...

Imam N73me, i volim mnogo muziku. Pa interesuje me da li postoji koji program za snimanje pjesama s radia.

Hvala


PS. I koje mi programe preporucujete da uzmem.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nokia N7306.03.2009. u 16:44 - pre 183 meseci
Citat:
AmN: Imam veoma cudan problem sa N73me mislim da pokusava sama da posalje sms poruku ali nisam siguran...
kada udjem u meni pa u log vidim da stoji poruka koja je poslata ka broju 72059 ustvari nije poslata i nije mi skinuo kredit pise da je na cekanju jos uvek...to se desava otprilike na svakih 1h proba da posalje po jednu...

Idi u Messaging/Outbox pa izbriši dotičnu poruku.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

AmN
Djordje56
127..0.0.1

Član broj: 211505
Poruke: 8
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nokia N7306.03.2009. u 21:39 - pre 183 meseci
Ma nema u Outbox nista ... taj broj na koji on pokusava da posalje poruku nemam ni u imeniku...tel. sam resetovao skoro medjutim i dalje isto..
 
Odgovor na temu

AdriannaBg
Adriana Bebic
menadzer, veleprodaja
Beograd

Član broj: 215185
Poruke: 1
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: Nokia N7306.03.2009. u 22:47 - pre 183 meseci
Molim vas da mi kazete da li postoji mogucnost da se u telefonu N73ME izvrsi blokiranje odredjenog broja telefona (zbog uznemiravanja)? Znam da postoji procedura kod internet provajdera, ali me zanima da li sama mogu da podesim telefon da ne prima pozive i poruke sa odredjenog broja? Hvala!!
 
Odgovor na temu

cubrovic
home
Beograd

Član broj: 27259
Poruke: 179
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: cubrovic


+9 Profil

icon Re: Nokia N7306.03.2009. u 23:38 - pre 183 meseci
>



--

Bese za symbian programi takvog tipa mislim da je jedan od njih bio
black ball, black list ili tako nesto.
S tim sto oni uradi npr automatsko odbijanje poziva sa odredjenog
broja pre nego sto i zazvoni.
Poruku obrise cim stigne ili premesti negde u folder neki njegov.
To je otprilike najbolje sto mozes da ocekujes od takvih programa.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N73

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 369826 | Odgovora: 1187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.