Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko izbora tipa kamere

[es] :: Digitalne kamere :: pomoc oko izbora tipa kamere

[ Pregleda: 5590 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marconi0502
Beograd

Član broj: 119472
Poruke: 7
*.vdial.verat.net.



Profil

icon pomoc oko izbora tipa kamere26.11.2006. u 19:25 - pre 211 meseci
Molimo Vas da nam objasnite razlike izmedju kamera sa kaseticom,kamera koje snimaju zapise na DVD direktno i kamera koje imaju hard disk.Preporucite nam koji tip kamere da kupimo i neki model.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
89.216.244.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere26.11.2006. u 20:35 - pre 211 meseci
Kod nas su uglavnom dostupne sa kasetama i DVD-evima. Mnogo češće se koriste one prve. Ako ne želiš snimke montiraš i da vršiš bilo kakvu manipulaciju nad njima - izaberi DVD kamkorder, u suprotnom - izaberi sa trakom.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
212.200.220.*



Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere26.11.2006. u 20:41 - pre 211 meseci
Milon puta već pisano o tome, ali 'ajde...

miniDV kamere su po mnogima još uvek nepreveziđene, zbog kvaliteta (male kompresije) video snimka koji snimaju na traku. DVD i hard disk kamera snimaju u mpeg2 formatu, a to je oko 4 puta veća kompresija od miniDV-ja...

Dalje, na mali DVD disk staje prilično malo snimka (pola sata), dok je kod kamera sa hardom drugi problem - šta će da radiš kada napuniš hard, a nemaš laptop ili si daleko si od kuće? Odnosno, snimaš neki događaj, a ono pun hard u jednom trenutku... Sve će stati i čekati dok ti ne prebaciš na komp? Sumnjam. Kod miniDV kamere samo ubaciš rezervnu traku (par sekundi) i udri dalje... itd. itd.

Koji model? u klasi ispod 400-500 evra skoro da je nebitno (pod uslovom da nije Samsung ili neki "no name" proizvođač). Ako imaš dovoljno para, onda kupi neki model sa 3CCD čipa - tu se već primeti razlika u kvalitetu videa između takve kamere i obične-jednočipne..
 
Odgovor na temu

marconi0502
Beograd

Član broj: 119472
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere27.11.2006. u 08:25 - pre 211 meseci
Hvala na informacijama, i ujedno Vam se izvinjavam jer sam zaboravio da napomenem par bitinih detalja.
Za 20 dana idem u Nemacku pa sam mislio tamo da kupim kameru zbog njihovih Bozicnih rasprodaja. Cifra do koje sam spreman da idem je oko 700 - 800 Eura. Uopste se do sada nisam raspitivao o kamerama i ne znam sta da izaberem za licnu upotrebu. Znam samo da postoje kamere sa kaseticama, kamere sa rezacima za DVD ili memorijskim karticama kao i kamere sa hard diskovima pa me interesuje za sta bi se vi odlucili.
 
Odgovor na temu

marconi0502
Beograd

Član broj: 119472
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere27.11.2006. u 08:25 - pre 211 meseci
Hvala na informacijama, i ujedno Vam se izvinjavam jer sam zaboravio da napomenem par bitinih detalja.
Za 20 dana idem u Nemacku pa sam mislio tamo da kupim kameru zbog njihovih Bozicnih rasprodaja. Cifra do koje sam spreman da idem je oko 700 - 800 Eura. Uopste se do sada nisam raspitivao o kamerama i ne znam sta da izaberem za licnu upotrebu. Znam samo da postoje kamere sa kaseticama, kamere sa rezacima za DVD ili memorijskim karticama kao i kamere sa hard diskovima pa me interesuje za sta bi se vi odlucili.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
89.216.244.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere27.11.2006. u 10:25 - pre 211 meseci
Definitivno miniDV!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere27.11.2006. u 12:32 - pre 211 meseci
Citat:
marconi0502: Hvala na informacijama, i ujedno Vam se izvinjavam jer sam zaboravio da napomenem par bitinih detalja.
Za 20 dana idem u Nemacku pa sam mislio tamo da kupim kameru zbog njihovih Bozicnih rasprodaja. Cifra do koje sam spreman da idem je oko 700 - 800 Eura. Uopste se do sada nisam raspitivao o kamerama i ne znam sta da izaberem za licnu upotrebu. Znam samo da postoje kamere sa kaseticama, kamere sa rezacima za DVD ili memorijskim karticama kao i kamere sa hard diskovima pa me interesuje za sta bi se vi odlucili.


Onda definitivno neka sa 3CCD čipa, miniDV (Panasonic ili Sony, šta već nađeš) i nećeš pogrešiti...
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko izbora tipa kamere27.11.2006. u 19:17 - pre 211 meseci
Citat:
marconi0502: Hvala na informacijama, i ujedno Vam se izvinjavam jer sam zaboravio da napomenem par bitinih detalja.
Za 20 dana idem u Nemacku pa sam mislio tamo da kupim kameru zbog njihovih Bozicnih rasprodaja. Cifra do koje sam spreman da idem je oko 700 - 800 Eura. Uopste se do sada nisam raspitivao o kamerama i ne znam sta da izaberem za licnu upotrebu. Znam samo da postoje kamere sa kaseticama, kamere sa rezacima za DVD ili memorijskim karticama kao i kamere sa hard diskovima pa me interesuje za sta bi se vi odlucili.


Za te pare na rasprodaji mislim da možeš "zakačiti" panasonik nvgs 400 ili 500 - odlične mini dv kamerice. Ne zaboravi i dodatnu bateriju, eventualno neki stativ.
400-ka i 500-ka su ubjedljivo NAJBOLJE kamere za te pare.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: pomoc oko izbora tipa kamere

[ Pregleda: 5590 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.