Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uklanjanje vlage iz stana

elitemadzone.org :: TechZone :: Uklanjanje vlage iz stana

[ Pregleda: 24743 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkodj
Beograd

Član broj: 82756
Poruke: 44
217.169.219.*



Profil

icon Uklanjanje vlage iz stana25.11.2006. u 18:37 - pre 211 meseci
Ako neko moze da mi pomogne ... U pitanju je vlaga u mom stanu. Video sam pre par godina reklamu za neke apsorbere vlage. To je plasticna posuda puna kristala koja apsorbuje vlagu iz prostora, pa ako neko ima informacije gde i da li jos uvek ima da se kupi u Beogradu bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana25.11.2006. u 20:38 - pre 211 meseci
nisi rekao da li imas vlagu na pojedinim mestima recomo na zidu ili je citava prostorija vlazna?
moj stari radi u magacinu sa bojama i lakovima i znam da je donosio neku bocicu koja ima onu prskalicu gore i mislim da se zove nesto kao mufa kiler ili tako nesto.
ali to je predvidjeno za neka manja mesta na zidovima.
a mislim da je resavalo i onaj miris mema koji je karakteristican za vlazne prostorije.

ps:a ti kristali su verovatno kuglice silikagela koje inace skupljaju vlagu ali ipak mislim da to ne moze efikasno da skupi vlagu iz citave prostorije putem vazduha,bitnije je resiti problem da se vlaga uopste ne pojavljuje a te kristale koristiti preventivno.
potrazi malo po prodavnicama ta sredstva,tehnologija je toliko napredovala da sigurno ima par resenja za tvoj problem.

pozdrav
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+63 Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana25.11.2006. u 22:22 - pre 211 meseci
Tih skupljaca vlage je ranije bilo u Rodicu. Ne znam da li ih i dalje ima, posto vec dugo vremena nisam bio u istom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana26.11.2006. u 14:45 - pre 211 meseci
Vidjao sam ih po farbarama. To skuplja vlagu iz vazduha. Nece ti pomoci ako vlaga izbija iz zidova.
 
Odgovor na temu

falcong

Član broj: 122409
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana26.11.2006. u 16:06 - pre 211 meseci
U svakoj bolje snabdevenoj prodavnici boja i lakova imaš da kupiš taj apsorber i tačno je da ti eliminiše visoki procenat vlage u vazduhu .
Raspitaj se kod njih i o preparatima sa kojima možeš da premažeš zid i da sprečiš da vlaga prodire u tvoj prostor .
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana26.11.2006. u 16:10 - pre 211 meseci
Skupljac vlage moze samo malo da ublazi nastajanje kondenza (budji) ali ne i vlage. Ja ga imam i primetno se manje kondenzuju prozori (nekad i ne, ili se jako malo kondenz hvata), ne znam za budj, ja sam zidove premazao sredstvom protiv budjanja i zadnje dve godine u sobi koja je imala pojavu budji u coskovima koristim klimu pa budji vise nema. Inace, taj jedan ulozak traje mesec, mesec i po dana, a za mesec dana napuni celu tu kutiju (ja imam onu za 35 kvadrata) vodom, tj. kondenzom.

Za vlagu nema leka, osim dobre izolacije i spoljne i unutrasnje. Ako je budj u pitanju, unutrasnja izolacija resava problem (2cm stiropora je dovoljno) a i postoji neka grcka fora, slicna stiroduru, kojom se spolja oblazu serklazi (zid se istemuje oko serklaza, to se susi na leto i stave se te ploce oko serklaza, zatim se radi fasada). Glavni problem u stanu su serklazi tj. armatura, zato unutrasnja i spoljna izolacija dosta znace. Centralno grejanje pomaze i susi, kao i klima, dok TA pec stvara vlagu i kondenz samo tako (kao i grejalice).
 
Odgovor na temu

darkodj
Beograd

Član broj: 82756
Poruke: 44
217.169.219.*



Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana28.11.2006. u 19:18 - pre 211 meseci
Hvala, nasao sam u Vojislava Ilica u nekoj prodavnici taj apsorber pa videcemo. Imam problem sa vlagom u vazduhu, nova gradnja pa se izgleda zidovi nisu osusili bas najbolje pa se oseca. Videcemo ....
 
Odgovor na temu

Tridrugaradva

Član broj: 151690
Poruke: 1
195.252.110.*



Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana17.07.2007. u 08:51 - pre 203 meseci
Ajmo neku povratnu informaciju o tome da li je taj apsorber vlage resio problem.
Ja nemam problema sa vlaznim zidovima, kod mene samo postoji vlaga u vazduhu zato sto mi je slaba ventilacija a stalno se nesto susi pa hocu to da resim. Hoce li mi apsorber vlage pomoci?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.smin.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Uklanjanje vlage iz stana18.07.2007. u 07:42 - pre 203 meseci
Citat:
Tridrugaradva: Ajmo neku povratnu informaciju o tome da li je taj apsorber vlage resio problem.
Ja nemam problema sa vlaznim zidovima, kod mene samo postoji vlaga u vazduhu zato sto mi je slaba ventilacija a stalno se nesto susi pa hocu to da resim. Hoce li mi apsorber vlage pomoci?


Aps. vlage samo pomaze pomalo u nekim "normalnim" uslovima vlaznosti vazduha. Ako vec osecas veliko prisustvo vlage, bolje ti je da poradis na ventilaciji putem prozora, promaje...mnogo je jeftinije, brze i nadasve zdravije. Potpuno mi je suludo kada procitam kako ljudi vole da se zabarikadiraju zimi i "uzivaju" u svom fantasticno izvedenom dihtovanju prozora i vrata!!! Tu je posebno zasluzna nepismena drzava, koja putem medija motivise narod da se "dihtuje" zarad ustede u energiji. Mozda i nije toliko nepismena, kada se uzme u obzir da je to sumanuti zadatak i drzava na zapadu, koje to isto proklamuju. Ali normalno, njima je bitnija "usteda" od zdravlja nacije. O cemu se zapravo radi? U takvim zatvorenim i dobro dihtovanim prostorijama caruje radioaktivni i uz to hemijski otrovni gas RADON, potomak raspada urana koji je prirodni sastojak gradjevinskog materijala. Od toga ne mozemo da pobegnemo, ali mozemo da smanjimo njegovo stetno dejstvo tako sto provetravamo prostorije sto je vise moguce. Moj sistem je da mi prozori nisu uopste zadihtovani, ne toliko da zuji oko usiju naravno, ali ipak malo struji vazduh, bolje da dam jos 100-200 dindzi za struju, nego da se trujem. Uz par luftiranja dnevno, to je to. Nas narod brinu mnoge fame, oko posledica bombardovanja (malo hem. zag. zbog bombi oko Panceva, nista vise), pa da li zrace satelitske antene (!!!), pa mobilni kuva mozak, secam se medijske histerije oko pomracenja sunca pre par godina, uzas...a najgori neprijatelj - radon se i ne pominje. Eto malo, odoh mozda i u off, ali cisto mozda nekog potaknem da malo procita negde u vezi ovoga. I da dodam, posto radim u instituciji koja je vrsila merenja ovog tipa po objektima, u stambenim prostorijama gde su merenja obavljana, bilo je strogo zabranjeno drzati velike saksije sa cvecem, posto je zemlja najveci emiter radona, pa je to remetilo pravo stanje materijala od kojeg je objekat zidan.
Znaci, luftirajte ljudi slobodno, zbog vlage, a posebno zbog radona. Pozz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uklanjanje vlage iz stana

[ Pregleda: 24743 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.