Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa servisom Remote Access Connection Manager

[es] :: Windows desktop :: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Su_user

Član broj: 50224
Poruke: 56
*.199.eunet.yu.



+1 Profil

icon Problem sa servisom Remote Access Connection Manager25.11.2006. u 00:50 - pre 212 meseci
Imao sam kreiranu dial-up konekciju koja je nestala.Pokušavam da kreiram novu ali prolazeći kroz faze kreiranja dođem do poslednje gde mi je samo broadband konekcija data kao mogućnost, ostale su disable. Pronađem da je servis Remote Access Connection Manager isključen, kad pokušam da ga uključim pojavi se sledeće obaveštenje: Could not start the Remote Access Connection Manager servie on Local Computer. Error 126: The specified module could not be found. Odem u Event viewer da tamo pogledam o kakvoj se grešci radi i stoji sledeće ''The Remote Access Connection Manager service termnated with the following error: The specified module could not be found." Iz nekog razloga nedostaje mi taj servis a nemam pojma kako da ga instaliram i odakle. Pomoću Recoveri Console nisam uspeo da vidim ništa što bi ličilo na takve servise. Inače sve ostalo radi, ili ja nisam primetio da nešto ne štima. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager25.11.2006. u 16:22 - pre 212 meseci
Taj servis direktno zavisi od servisa ˝Telephony˝, pa zato prvo pogledaj njegov status. On (˝Telephony˝) je kod mene postavljen na ˝Manal˝, a trenutno je uključen (koristim ADSL, ako je to bitno). Dalje, servis ˝Telephony˝ zavisi od ˝Plug and Play˝ i ˝Remote Procedure Call (RPC)˝, a oni dalje zavise od... Dalje traži sam (dupli klik na servis, pa kartica ˝Dependencies˝, pa ˝This service depends on the...˝).

Pozdrav

P.S. Predpostavljam da ti servis ˝Remote Access Connection Manager˝ nije postavljen na ˝Disabled˝, već na ˝Manual˝, ali neće da se uljuči.
 
Odgovor na temu

Su_user

Član broj: 50224
Poruke: 56
*.203.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager26.11.2006. u 00:32 - pre 212 meseci
Hvala što si se javio.
Pregledao sam sve to ali sve je u redu. Da li postoji neki način da windows servise reinstaliram;ako da, kako . Jer postoji mogućnost da su možda izbrisani ili je takav haos da je najbolje to sve reinstalirati.Pregledao sam i microsoftove sajtove gde se tretira problem kod drugačijih slučajeva ali ne i za ovako nešto(ili ja nisam našao).
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager26.11.2006. u 11:08 - pre 211 meseci
Svi ti servisi se instaliraju u toku instalacije, a kasnije se uključuju po potrebi, tj. ne postoji Setup servisa, sem onog u ˝Add/Remove Windows Components˝ (bar koliko ja znam). Možeš da poteraš Repair postojeće instalacije, u tom slučaju će oštećeni servisi svakako biti popravljeni. A da li će u tom slučaju ostali biti vraćeni na podrazumevane vrednosti, nisam siguran. Probaj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Su_user

Član broj: 50224
Poruke: 56
*.234.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager02.12.2006. u 00:04 - pre 211 meseci
Rešio sam problem.
Reinstalirao Windows. Hvala svima koji su odvojili vremena i truda.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager02.12.2006. u 00:54 - pre 211 meseci
Mislim da se servisi mogu instalirati/brisati sa sc create|delete <servis>
Nemam sada windows pri ruci da probam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa servisom Remote Access Connection Manager

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.