Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?

[es] :: Advocacy :: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30735 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?22.11.2006. u 22:06 - pre 211 meseci
To sto je Bill uradio se zove planirana sukcesija. Taj covek ne moze da postigne vise na biznis planu nego sto je postigao - pa je poceo da se bavi humanitarnim radom i filantropijom.

Sto se MSFT-a tice, ne znam sto bi oni bili nervozni, ako se pogleda kretanje njihovih akcija - u pitanju je tipicna blue-chip kompanija koja ima stabilan profit i rast saglasan sa NASDAQ indeksom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 09:50 - pre 211 meseci
"Prema najnovijim izveštajima britanskih medija, Evropska komisija je
zapretila Microsoftu novčanom kaznom u iznosu od 3 miliona evra dnevno,
ukoliko do 23. novembra ne dostavi informacije o operativnom sistemu
Windows. Na indirektan način to je potvrdila i Nili Kros, komesar za
tržište Evropske komisije, koja je izjavila da Microsoft "testira
strpljenje Evropske komisije"."

"Evropska komisija je u martu 2004. godine naložila Microsoftu da dostavi
podatke o Windowsu koji bi omogućili drugim proizvođačima serverskih
programa da ih usklade na način kako su usklađeni Windows i Microsoftovi
serverski programi. Iako su odgovorni u Microsoftu u prvim reagovanjima
izjavljivali da "ne razumeju šta to Komisija traži od njih", potrebni
podaci su ipak dostavljeni sredinom ove godine. To ipak nije sprečilo
Evropsku komisiju da "zbog kašnjenja i odbijanja" kazni Microsoft kaznom
od 280 miliona evra, a predstavnici Komisije su ostavili mogućnost da od
Microsofta zatraže dodatne informacije."

Eto posla za advokate i sanse da se malo izjednace troskovi razvoja i ostalih troskova

Izvor: Mikro vesti


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 09:55 - pre 211 meseci
Amin! To je lose za Microsoft, ali dobro zasve ostale, ukljucujuci i Microsoft korisnike! Bar ce biti mogucnosti izbora, sto nikako nije lose, nadam se, I sam Microsoft ce morati vise i bolje da radi, eto jos cekamo finalnu verziju Viste iz nekog razloga, a i Win9x eru mozemo pomenuti, kao sada knjigovodja zna vise no 1995. pa moze koristiti pravi multiuser sistem!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 15:21 - pre 211 meseci
Moš mislit! EU komisija naloži Toyoti, Mitsubishiju, Nissanu itd... da dostave dokumentaciju kako su to oni napravili 4x4 pogon, da mogu i EU proizvođači auta da naprave isto tako dobar! Genijalno! Znaš šta bi im ja dao? K****
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.218.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 15:44 - pre 211 meseci
Citat:
icobh: Moš mislit! EU komisija naloži Toyoti, Mitsubishiju, Nissanu itd... da dostave dokumentaciju kako su to oni napravili 4x4 pogon, da mogu i EU proizvođači auta da naprave isto tako dobar! Genijalno! Znaš šta bi im ja dao? K****


Zasto? Kad i Subaru ima auto sa pogonom na 4 tocka.
Malo mi je glupo da ti bas objasnjavam tako evidetnu pojavu kao sto je automobilska industrija, broj proizvodjaca kao i sarolikost modela.
Nakon sto bi im ponudio to sto nudis, morao bi pored duzine pomenutog da izvrsis i procenu dubine budjelara, jer nije malo 3 miliona ojra dnevno.



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 15:50 - pre 211 meseci
Citat:
Moš mislit! EU komisija naloži Toyoti, Mitsubishiju, Nissanu itd... da dostave dokumentaciju kako su to oni napravili 4x4 pogon, da mogu i EU proizvođači auta da naprave isto tako dobar! Genijalno! Znaš šta bi im ja dao? K****


Monopol je nesto drugo. Ja ne vidim da Nissan npr. drzi 95% trzista terenaca, zar ne? Izuzimas cinjenicu da Opel npr. ne mora praviti menjac za isti Nissan i da mora da odgovara potpuno, a u IT je bas tako.
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 15:51 - pre 211 meseci
Citat:

Tvrdnje rukovodioca Microsofta Stiva Balmera da Linux operativni sistemi koriste Microsoftovo intelektualno vlasništvo i da se Novell priključio Microsoftovoj "novoj alijansi" da bi izbegao tužbu su naišle na oštru osudu od strane ovog distributera SUSE Linux operativnih sistema.
Ron Hovsepian, CEO kompanije Novell, tvrdi da se nimalo ne slaže sa interpretacijama koje su došle od strane Microsofta. Hovsepian tvrdi da njihov sporazum nema nikakve veze sa priznavanjem da koriste Microsoftovo intelektualno vlasništvo, već da je isključivo poslovne prirode i motivisan željom da se Linux i Windows korisnici i platforme približe jedni drugima i postignu viši stepen interoperabilnosti. On tvrdi da je upravo njima Microsoft prišao sa takvom idejom te da sada rukovodioci Microsofta pokušavaju da iz samo njima znanih razloga ovaj sporazum predstave kao "početak ukroćavanja" open source zajednice. U svakom slučaju, valja pozdraviti planove o približavanju Linux i Windows zajednice, a ostaje da se vidi da li će težnje Microsofta za pompeznim reklamiranjem uništiti ovaj pokušaj u samom startu.

C/P sa Benchmarka

El su ovi u MS-u jeli bunike ?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 16:04 - pre 211 meseci
E, ipak ce biti da sam bio u pravu, zar ne? Zastrasivanje kupaca...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 17:19 - pre 211 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Monopol je nesto drugo. Ja ne vidim da Nissan npr. drzi 95% trzista terenaca, zar ne? Izuzimas cinjenicu da Opel npr. ne mora praviti menjac za isti Nissan i da mora da odgovara potpuno, a u IT je bas tako.
Kada sam stavio one 3 tackice, mislio sam na sve proizvodjace terenaca otuda sa istoka, a mnogo ih je i prave kud i kamo kvalitetnije 4x4 pogone! Opel ne mora da napravi mjenjac za Nissan, naravno, ali kada bi se trazilo od njega da kaze sta je to potrebno da bi se mogao upariti sa Nissanovim motorom, ja mislim da bi bilo doboljno par sitnica kao sto je oblik mjenjaca koji nalijeze na motor, raspored rupa, debljina lamele, oblik lamele itd... E sad, glupo je traziti citav mjenjac na raspolaganje! Tako je i glupo traziti informacija i vise nego sto je potrebno od Microsoft-a, jer prevazilazi osnovnu namjenu i ono sto se u pocetku zeljelo postici!

Znate ono, das mu prst a on hoce cijelu ruku...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
80.187.220.*



+7169 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 17:21 - pre 211 meseci
Hehe, videcemo kad Airbus bude morao da "otvara svoje specifikacije" sa one strane Atlantika ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
81.94.12.*



Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?24.11.2006. u 18:04 - pre 211 meseci
Steva dobio zuti karton :)

"We have never seen any need for patent protection for Linux,
and we don't see any need for it now. If legal claims exist, they
should be resolved between vendors and not involve end-user customers."
-- Scott Handy, IBM's VP of Worldwide Linux and Open Source
Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?25.11.2006. u 02:42 - pre 211 meseci
e dajte da skupimo kesh za stevinu frizuru :)

ha ha, NISSAN a? pa dobro, evropska firma (mislim shef je evropski)...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?25.11.2006. u 14:29 - pre 211 meseci
Citat:
xtraya: ha ha, NISSAN a? pa dobro, evropska firma (mislim shef je evropski)...

Zaboravio sam da naglasim da sam mislio na malo starija vremena, onda kada je Nissan bio sam svoj tata. Danas je to čini mi se Reno...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?09.02.2007. u 13:20 - pre 208 meseci
Jedna zanimljiva tvrdnja kaže:

Ako vlasnički software nastavi da dominira za 10 godina niko neće moći da napravi dokument ili da vidi njegov sadržaj bez prethodnog plaćanja i PC računari kakve poznajemo će nestati za 30 godina

Ovo su samo neka od predviđanja nemačkog konsultanta Klausa Knoppera, autora Knoppix distribucije Linuxa, koja je izneo na trodnevnoj konferenciji posvećenoj Open Source-u, LinuxAsia 2007, u New Delhi-ju.

U sklopu predavanja, pod nazivom "Sledećih 100 godina", Knopper je predvideo da za 20 godina ni jedna kompanija neće hteti da uloži sredstva u razvoj software-a i da za 30 godina neće postojati univerzalni računar kakav danas koristimo, nego da će postojati samo pojednostavljeni i usko specijalizovani uređaji i da za 50 godina ljudi neće uopšte znati kako se koristi računar.

Ova konferencija je najveća ovog tipa u regionu, i ovo je četvrta godina od kad se održava. Vlada Indije, zemlje za koju se veruje da će napraviti velik ekonomski napredak u skorije vreme, je prednost dala slobodnom software-u u odnosu na vlasnički software!
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.ameritech.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?09.02.2007. u 15:13 - pre 208 meseci
Kakva notorna glupost, mene bi bila sramota da kazem nesto ovako.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?09.02.2007. u 16:14 - pre 208 meseci
Ne mogu sad tačno da nađem, neko je jednom rekao kako se ovi FSF-esovci trude iz petnih žila da dokažu kako sve kod drugih nevalja, ne gledajući kakvi su oni.

Mada, navikao sam se ja. Imamo mi u Bosni takvu situaciju, gdje ovi iz federacije samo govore kako RS ne valja, ne funkcioniše itd... A bogami kod nas sve ljepše i ljepše, prešišali smo ih i po budžetima, i po sprovođenju reformi, i po razvitku itd...

Potpuno identične situacije

[Ovu poruku je menjao icobh dana 09.02.2007. u 22:42 GMT+1]
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?10.02.2007. u 02:39 - pre 208 meseci
meni je jako žao što vam je situacija u zemlji takva, ali ne vidim nikakvu vezu sa temom.

videću da li će ti ta paralela biti na pameti kad se za nekih 20-tak godina jedno jutro probudiš i shvatiš da moraš da platiš $5 da bi otvorio .doc, ili da bi pročitao mail.

lepo bi bilo da to ne bude tako, ali tendencije vodećih OS proizvođača (ko je rekao M$?!?) mi govore da će upravo to biti princip.

to, ili FOS... ja biram FOS.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?10.02.2007. u 13:33 - pre 208 meseci
Ja tu paralelu vidim i stvarno je tako, nema potrebe da bilo šta obrazlažem.

Kad meni neko (relevantan) bude rekao da sam pametan, to je nešto. Ne možeš sam da govoriš kako si pametan. Kakva ti je to referenca, da kažeš sam za sebe da si pametan. Imam osjećaj da svi veći FSF-ovci (oni koji se služe FSF-esom za pokretanje bure u softverskom svijetu i stvaranje novog tipa klijentele) tako govore, a ne mogu da naprave da jedna biblioteka u verziji 2.6 bude kompaktibilna sa 2.5!

P.S. Htjeo sam još nešto da kažem ali bolje da nepominjem... Nisam danas baš nešto za svađanje
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?10.02.2007. u 14:49 - pre 208 meseci
Citat:
icobh:
a ne mogu da naprave da jedna biblioteka u verziji 2.6 bude kompaktibilna sa 2.5!


naravno je microsoft najpametniji ... i sav stari (xp) software radi bez problma na visti ... da ne pricam da i microsoftovom visual-studiu treba service pack da bi proradio na visti.

naravno mozes da pravis static buildove.. Zato su M$ programi u proseku dosta veci od linux programa koji vecinom koriste shared libraryje
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?10.02.2007. u 15:31 - pre 208 meseci
Jesam li ja to negdje imenovao Microsoft? Uopšte ne mora da znači da ja volim Windows i da mrzim Linux, nedaj bože! Ali mrzim ljude koji prozivaju druge da bi sakrili svoje neke falinke itd...

Znaš kako se kaže: Gledaj svoja posla! Boli te ku*ac kako je kod mene, kod njega itd... Radi svoj posao i ćuti.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Neovlašćeno korišćenje Microsoft patenata?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30735 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.