Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ruby on Rails - misljenja

[es] :: Web razvoj :: Ruby on Rails - misljenja

[ Pregleda: 4437 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica75
Ivica Nedeljkovic
Freelancer - Web developer
Negotin

Član broj: 20807
Poruke: 75
212.200.123.*



Profil

icon Ruby on Rails - misljenja18.11.2006. u 14:09 - pre 212 meseci
Ajde da zapocnem jednu zanimljivu temu!

Sta mislite o Ruby on Rails frameworku i kakva su vasa iskustva? Da li ga koristite za razvoj nekih obimnijih apilikacija ili je to za sada sve u domenu istrazivanja(vidim da ga nazivaju i jezikom za programiranje iz zabave).

Ja, kao php programer sam odusevljen ovim framework-om, ali naravno samo se par dana bavim njegovim proucavnjem i mogucnostima, i zato me zanima kako sve to funkcionise u praksi, kod realnih problema, da li je produktivnost zaista veca(neki cak tvrde i do 10 putau odnusu na programiranje u Javi). Koliko vidim za sada nema vecih projekata razvijenih u ovom alatu(sem par sajtova tipa 43things, bocamps...).

Pozdrav
Ivica Nedeljkovic
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Ruby on Rails - misljenja05.12.2006. u 09:58 - pre 211 meseci
Odlicna tema! Ja sam pre dve-tri nedelje naishao na RoR, gledao sam njihov sajt http://www.rubyonrails.org/, zvuci jako zanimljivo, a ako radi sve shto kazu da radi, onda je ovo the next big thing....bar ja tako mislim.
cim budem imao 5-6 slobodnih popodneva, ima da se bacim na Ruby!
Jel si video onaj "Why's poignant guide to Ruby" lik je poremecen! http://poignantguide.net/ruby/
anyway, ako neko ima iskustva sa Rubyijem nek se ne stidi
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Alef
Viktor Kerkez
Novi Sad

Član broj: 505
Poruke: 188
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ruby on Rails - misljenja05.12.2006. u 10:38 - pre 211 meseci
Ako ti se svideo RoR, savetujem ti da pogledas Python framework Django http://www.djangoproject.com/. Princip rada je veoma slican, s tim da je Python kao jezik mnogo cistiji i kvalitetniji (po mom misljenju) od Ruby-ja. Davno sam gledao RoR, ali mislim da je Django vec uveliko nadmasio RoR po mogucnostima koje ti pruza.
 
Odgovor na temu

ivan.petrovic
Ivan Petrovic
HO, ProCredit Bank
ar-bg-ar

Član broj: 135228
Poruke: 48
*.procreditbank.co.yu.



Profil

icon Re: Ruby on Rails - misljenja09.01.2008. u 11:10 - pre 198 meseci
Moj glas ide da Ruby, definitivno je po meni mnogo bolji nego Python kojije neko pomenuo, a sa php necu ni da ga uporedjujem.
veoma je korisno koristiti ga u praksi, jer sam veoma malim brojem LOC-a dobijaju se neverovatne stvari.
Ziveo Ruby i DRY metod :)
 
Odgovor na temu

bszb1
Kanjiža

Član broj: 61502
Poruke: 6
77.46.194.*

Sajt: www.barath.name


Profil

icon Re: Ruby on Rails - misljenja20.01.2008. u 11:33 - pre 198 meseci
koliko sam ja primetio zadnjih nekoliko dana u pretrazi za web hosting provajdere, na značajnijim (čitaj: kvalitetnijim) hostovima (bez obzira na hosting paketa i cenu) ima podrška za Ruby on Rails - i to ne kao neka dodatna usluga, nego u defaultu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Ruby on Rails - misljenja

[ Pregleda: 4437 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.