Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net

[es] :: Hosting :: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44002 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net13.03.2007. u 18:27 - pre 208 meseci
Evo jedne informacije koju sam danas dobio u vezi powercthosta.

Danas je stao sa radom jedan server na kojem srecem ima samo 60 korisnika.
Ja pretpostavljam da ja problem sto server nije placen, jer se tamo gde oni drze server placa mesecno pa je pitanje dokle ce raditi i ostala dva servera koje oni drze na kojima ima mnogo vise korisnika od ovoga koji je stao sa radom danas (1200 korisnika)

Ako su moje informacije netacne neka me neko demantuje, kao sto sam vec naveo u predhodnim postovima ovo su informacije koje sam ja dobio ako nisu tacne ja se izvinjavam, ja prepricavam ono sto sam saznao od njihovog administratora.


Pozz
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net25.03.2007. u 00:16 - pre 207 meseci
Ma lopuze bre. Strasno. Nasao sam kod koga su mi registrovali domen Cronon AG (R199-LRMS) http://www.cronon.org/index_js.html pa sam ih kontaktirao da vidim ako mogu da prebacim domen i host kod godaddy-ja ill dreamhost. ma necu da se odreknem domena. mnogo je dobar. inace moj sajt je jos uvek vidljiv na netu. Juce nisam mogao da ga upload niti da otvorim c panel. Sad je sve ok...Ali necu da strepim. Odma ima da ga prebacim samo da mi ovi iz Cronona odgovore.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net25.03.2007. u 10:53 - pre 207 meseci
Ajde javi ovde sta su ti odgovorili i koje su ti resenje ponudili.

Pozz
 
Odgovor na temu

sinisa.medic
Sinisa Medic
Srbija

Član broj: 102254
Poruke: 81
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.SinetPro.rs


Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net25.03.2007. u 22:35 - pre 207 meseci
Ja sam u sustini imao ok iskustva sa njima, ali kako im taj drugi server vec danima nije radio, moj klijent (http://www.kvizomanija.net) je insistirao da ga prebacim kod drugog hosting providera. Isto sam nasao da je zakupljen kod Cronon i pisao im, objasnio situaciju, i ljudi su mi prebacili nameservere na drugog hosting providera. Na zalost, domen je jako novi (manje od 60 dana) pa ne mogu da uradim transfer domena, ali po isteku 60 rekli su da ce da mi posalju autorizacioni kod...
Siniša
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net25.03.2007. u 23:03 - pre 207 meseci
Hvala na inforacijama pretpostavljam da si slao zahtev na ovaj mail [email protected]?

Pozz
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net26.03.2007. u 16:30 - pre 207 meseci
I na [email protected] i na [email protected] .Poslao sam isti mail ali nema odgovora jos uvek. Jbg kad ne znam ni sta na nemackom. Poslao sam im mail ne engleskom . Evo sta sam poslao

I am experiencing a problem regarding a domain purchased with you. Recently,
I have set up a yearly hosting account with www.powecthost.net through which
I purchased the following domain http://www.football-wallpapers.info . A
few weeks ago, the web site of the aforementined hosting firm became
unavailable. Everything smelt of con. Now, their website is permanently
unavailable and I cannot login to my hosting account in order to make any
modifications whatsoever. If I could only login and change nameservers so
that I could host my website somewhere else. Now, you are probably asking
what all this has to do with you. Well, I did a whois on powecthost and
everything is pointing to you.

Is there any way you can help me change the nameservers of my domain so that
I can host my website somewhere else without losing the domain name.

Thank you very much.

Best Regards
 
Odgovor na temu

Vitafon
Vitafon Ltd
GB

Član broj: 135211
Poruke: 19
77.239.72.*

Sajt: www.vitafon.biz


Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net26.03.2007. u 17:25 - pre 207 meseci
Sie haben eine Frage bzw. möchten gezielte Informationen oder Tipps erhalten?
Unsere Kundenbetreuung ist täglich für unsere direkten Kunden im Einsatz.

Unter folgenden beiden Rufnummern
Tel: +49 / 941 / 5 99 95 60
Tel: +49 / 941 / 5 04 77 20
Fax: +49 / 941 / 5 99 89 78
eMail: [email protected]


ovo je mail
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net26.03.2007. u 17:40 - pre 207 meseci
Hvala. Sad sam poslao jos jedan mail na engleskom.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net26.03.2007. u 18:17 - pre 207 meseci
Drustvo evo link http://www.google.com/translate_t za prevod sa nemackog na engleki.

Pozz
 
Odgovor na temu

dragan031965
Becej

Član broj: 140084
Poruke: 17
217.26.69.*

Sajt: www.top-promote.com


+3 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 09:34 - pre 207 meseci
Postovano drustvo,

vec duze pratim teme oko powercthost. Posto dovoljno dobro znam nemacki (slabije srpski, ja se izvinjavam) sam se ja raspitao u svajcarskoj zbog adrese:

Procon Networks LTD
Jovanovic Toni
Monbijoustrasse 80
CH-3007 Bern

Ta adresa pripada jednoj bolnici za bolesnika alkohol, droge i rehabilitacija "bolesnih" kriminalaca.
Ja sam pisao jedan mail njima i pitao sam dali se Toni Jovanovic tamo nalazi kao "bolesnik" ili dali tamo radi. Odgovor je bio da oni nemogu dati informacije od njihoi pacijenta. Sta znaci da je jasno da je on tamo na terapiji ili slicno. Webadresa je
http://www.wohnheim-monbijou.ch/

Oni koji su imali telefonski kontakt krajem prosle godine sa njim, znaju sigurno da se nalazio u jednoj bolnici.
Sumnjiv mi je on vec bio, kad je poco da nagradjuje nove klijente za "ROLEX" satovima, koji kostaju izmedju 12.000 i 20.000 evra.
Znam i da su njegovi serveri u nemackoj kod kompanije "Hetzner" i kako sam saznao, da su serveri samo jos do 15. Aprila 2007 placeni.

Oni koju kod njega hostuju, preporucujem da se sto pre sele. Oni koji su i domen kod njega narucili, morace da registruju sasvim nov domen, jer se toni jovanovic nejavlja.
Uglavnom necu nikoga da nagovorim na nista, svako moze da odluci kako misli.

Ovde se neradi o opljuvanju nekoga, nego jednostavno jedno obavestenje o cinjecima.
Nazalost, se toni nejavlja i ako znam da je online (icq i skype).

AKTUALNO: Jedan Server ja danas stao i zvao sam hetzner, ali bez tonija nemogu da ga restartuju. Na tom serveru se nalaze preko 400 domena.
Koju stetu je taj covek napravio, nije mu ni jasno.

sretno i pozdrav





Agencija za marketing i PR - Top-Promote
 
Odgovor na temu

NS85m

Član broj: 109146
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 10:25 - pre 207 meseci
Danas su pukle MySQL baze i FTP server :( Nadam se na zauvek.
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 11:27 - pre 207 meseci
Za pp korisnok mora da ima 10 postova. Ja jos uvek nemam...Moze preko maila.
Ovi iz Cronona jos uvek ne odgovaraju...
 
Odgovor na temu

dulem
Dusan Martic
Beograd

Član broj: 5562
Poruke: 68
*.finsoft.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 11:50 - pre 207 meseci
Ljudi,

Ovo se od foruma pretvorilo u lešinarenje. Ajmo da ljudima pomognemo kako da što pre povrate svoje domene i presele ih kod drugih hostera (mogu da zamislim kakva je muka) a ne da gledamo da im uzmemo pare na brzaka.

Ja ću probati da ukratko objasnim ljudima šta im je potrebno za prebacivanje.
Kao prvo nadam se da imate validan backup vaših sajtova negde kod sebe - ukoliko nemate uradite to što pre.
Dalje proverite za int domene da li je validan admin i owner e-mail i da slučajno taj mail nije na istom serveru gde je i hosting (upadate u rizik da registrar ne može da vas kontaktira). Nadam se da ste tamo imali neki pristum svom domenu da možete da menjate whois i dns informacije. Za co.yu morate da kontaktirate NIC a to vam je opet bar 2 -3 nedelje dok oni ne promene DNS-ove.

I ubuduće pamet u glavu - ne radite ništa sa firmama koje od podataka imaju mobilni telefon i e-mail i neki privatni račun negde u banci. To vam je garancija kao "babin zub"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DJ_IGGY

Član broj: 74850
Poruke: 121
80.93.242.*

Sajt: www.hitzona.com


Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 12:08 - pre 207 meseci
Citat:
dragan031965: Postovano drustvo,

vec duze pratim teme oko powercthost. Posto dovoljno dobro znam nemacki (slabije srpski, ja se izvinjavam) sam se ja raspitao u svajcarskoj zbog adrese:

Procon Networks LTD
Jovanovic Toni
Monbijoustrasse 80
CH-3007 Bern

Ta adresa pripada jednoj bolnici za bolesnika alkohol, droge i rehabilitacija "bolesnih" kriminalaca.
Ja sam pisao jedan mail njima i pitao sam dali se Toni Jovanovic tamo nalazi kao "bolesnik" ili dali tamo radi. Odgovor je bio da oni nemogu dati informacije od njihoi pacijenta. Sta znaci da je jasno da je on tamo na terapiji ili slicno. Webadresa je
http://www.wohnheim-monbijou.ch/

Oni koji su imali telefonski kontakt krajem prosle godine sa njim, znaju sigurno da se nalazio u jednoj bolnici.
Sumnjiv mi je on vec bio, kad je poco da nagradjuje nove klijente za "ROLEX" satovima, koji kostaju izmedju 12.000 i 20.000 evra.
Znam i da su njegovi serveri u nemackoj kod kompanije "Hetzner" i kako sam saznao, da su serveri samo jos do 15. Aprila 2007 placeni.

Oni koju kod njega hostuju, preporucujem da se sto pre sele. Oni koji su i domen kod njega narucili, morace da registruju sasvim nov domen, jer se toni jovanovic nejavlja.
Uglavnom necu nikoga da nagovorim na nista, svako moze da odluci kako misli.

Ovde se neradi o opljuvanju nekoga, nego jednostavno jedno obavestenje o cinjecima.
Nazalost, se toni nejavlja i ako znam da je online (icq i skype).

AKTUALNO: Jedan Server ja danas stao i zvao sam hetzner, ali bez tonija nemogu da ga restartuju. Na tom serveru se nalaze preko 400 domena.
Koju stetu je taj covek napravio, nije mu ni jasno.

sretno i pozdrav


Potvrdjujem ovu poruku! Tacno je da se Toni nalazi tu, od mog druga burazer radi u BIA i odmah ga je nasao u toj bolnici, kada su zvli tu bolnicu, rekli su da je tu, ali da ostale informacije ne mogu da daju! Ja sam radio 2 nedelje za njih kao admin i kad sam video o cemu se radi, batalio sam! Nazalost, u pocetku nisam znao o cemu se radi, pa sam dosta svojih drugova nakacio kod njega!
Sto se tice klijenata, ima oko 400 ukupno, nije tacno da ima 1200 i da postoje 3 servera, nego samo 2!
Preporucujem da pravite backup i da se polako selimo na drugi hosting! Sto se tice domena, da pokusamo da trazimo od ovih kod kojih je registrovano da podese bar nove DNS-ove, jer od Tonija nema nista!
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 12:14 - pre 207 meseci
Imam i backup i hosting sa uzeo . Sve zivo sam odradio. Samo treba da prebacim domen.
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 12:35 - pre 207 meseci
http://www.cronon.org

Samo se javite http://www.cronon.org da vam prebaci nameserver, kako sam razumeo iz postova iznad oni su to vec nekom uradili. Takoce ovde imate i pastovano sta treba da posaljete.
Kao sto kaze @dulem stvarno je glupo lesinariti ljude. "Ajmo da ljudima pomognemo kako da što pre povrate svoje domene i presele ih kod drugih hostera" po svojoj zelji, prebacili nameserver-e.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 12:57 - pre 207 meseci
Isti problem sam i ja imao, ali sam nekako uspeo da izvucem svih svojih 5 domena pisao sam mailove na sve strane, ko god da je imao veze sa powercthostom, pingovo sam njihove IP adrese, na sajtu http://www.dnsstuff.com sam proverio sve o njima i svima slao mailove, i naravno da treba pomoci ljudima a to je i ucinio jedan od clanova ko je ostavio ovde post ali nezelim da navodim nick da nebi bilo reklama. I zasto odma lesinarenje, pa ljudi ako je neko izasao u susret i oce da pomogne to nije lesinarenje, i serveri kostaju nisu oni dzaba, mogu ja biti dobar covek i svima dati besplatno ali zamislite 400 naloga, pa ko ce da plati onda server, to znaci kao bicu posten svima dati besplatno ko je prevaren, i ja propasti i ugasiti server za dva meseca pa ajmo jovo nanovo traziti novi hosting. Ovako lepo covek svima dao i vise neko povoljnu ponudu i to treba iskoristiti.
 
Odgovor na temu

CrazyCyber

Član broj: 133329
Poruke: 16
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 13:00 - pre 207 meseci
Jos uvek nema odgovora od Cronona ...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 13:08 - pre 207 meseci
I jos da napomenem da ce im se serveri verovatno ugasiti za mesec dana. A nesto sam nacuo, i nebi da imenujem od koga, ali da powercthost vise u Srbiji nece raditi. Zato grabite sto vam je pod ruku, ako je nekome hitno i hoce da resi svoj hosting neka mi se javi na pp. I verovatno ce baze proraditi u toku 24h.
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net27.03.2007. u 17:02 - pre 207 meseci
Ljudima treba objasniti kako da docu do svojih domena bez toga da ih treba ucenjivati da moraju da docu na neciji server i da to plate, vec da imaju svoj izbor.

[Ovu poruku je menjao connectingn dana 27.03.2007. u 18:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Prevara sa registracijom domena www.powercthost.net

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44002 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.