Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
89.216.233.*



Profil

icon da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???12.11.2006. u 21:39 - pre 212 meseci
da malo razjasnim pitanje,

da li je moguce i kako da se u exe fajlu programa nalazi sifra za pristup programu,tj. ako je program pokrenut prvi put pojavi se upit za upis sifre koja ce se koristiti u programu i naravno da se sifra moze menjati i to sve da se nalazi u exe fajlu programa.Tako kada se kopira exe fajl-(program) i postoji vec sifra za njegovo koriscenje ona vazi i na bilo kom drugom racunaru ??

Do sada sam pravio poseban fajl u kojem je bila sifra i program proveravao taj fajl ali se on moze izbrisati greskom,namerno ...
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???12.11.2006. u 23:25 - pre 212 meseci
Mislim da ExeMod to može da odradi, mada meni nikad nije uspelo da upišem u exe koji je pokrenut
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???13.11.2006. u 09:36 - pre 212 meseci

> da li je moguce i kako da se u exe fajlu programa nalazi sifra za pristup programu,tj.
> ako je program pokrenut prvi put pojavi se upit za upis sifre koja ce se koristiti
> u programu i naravno da se sifra moze menjati i to sve da se nalazi u exe fajlu
> programa.

Može, možeš to recimo uraditi kao resurs ili još jednostavnije samo dodati na kraj exea podatke koje ti trebaju.
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
89.216.233.*



Profil

icon Re: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???13.11.2006. u 13:41 - pre 212 meseci
Jel moze neki primer kako to da napravim ???
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???14.11.2006. u 08:41 - pre 212 meseci
> Jel moze neki primer kako to da napravim ???

Osnovni problem je zaobići zabranu izmene programa dok je startovan, ima više načina. Napravi se običan .bat fajl koji pomoću copy /b doda nešto na kraj exea a sam exe se ugasi.
Napravi se kopija exea, urade se željene izmene i pomoću MoveFileEx i DELAY_UNTIL_REBOOT zakaže zamena exea posle restarta (moglo bi i sa .bat fajlom).
Iskoristi se neki kod koji to radi, recimo exemod.

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: da li je moguce ubaciti sifru programa u exe fajl ???

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.