Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja

[es] :: Windows mreže :: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja

[ Pregleda: 7509 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja06.11.2006. u 15:23 - pre 212 meseci
Kako modgu da se se ulogujem na naciji account-racunar (recimo da sam Admin), npr. na racunar Pere Perica koji je u mom domenu. Znam da mogu da promenim sifru u Active directory, ali sta onda. Kako da znam koja mu je sifra?

Hvala svima.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja06.11.2006. u 18:44 - pre 212 meseci
Morao bi koristiti neki program za "razbijanje" šifre, mada ne znam zašto ti je to bitno. Ako ti treba neki fajl koji je na njegovom računaru, uvek možeš da se uloguješ kao admin i preuzmeš vlasništvo.

http://www.elitesecurity.org/t...ovanje-admin-pass-na-Win-XP-NT
 
Odgovor na temu

suljko
Systems Engineer

Član broj: 99061
Poruke: 58
212.200.121.*



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 07:29 - pre 212 meseci
Pa nije lepo gledati tudje šifre....)
Ali ako neko zaboravi admin password i to je jedini user sa admin privilegijama onda tu ide winternals i šifra se menja.
A ako neko od korisnika zaboravi šifru i bas ali bas hoće da zna koja mu je bila ranije onda može da se dobije sa lc4.
I molim bez zloupotrebe...

...a u pitanju je bila samo jedna mala opcija..
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 11:27 - pre 212 meseci
Citat:
Bryan Fury - Morao bi koristiti neki program za "razbijanje" šifre, mada ne znam zašto ti je to bitno. Ako ti treba neki fajl koji je na njegovom računaru, uvek možeš da se uloguješ kao admin i preuzmeš vlasništvo.


- Neznam da li bas mozes da kada se ulogujese na neciji racunar kao Admin, da vidis sve podatke. Koliko znam to ne moze. Probacu sa ovim sto mi je suljko rekao, pa cu videti.
Inace ovo mi treba da kada neko od zaposlenih nije dostipan za javnost, a treba nesto hitno da se sa njegovog kompa uzme, sto nije serovano (da svaki put ne bi menjao sifru), mogu da pristupim i uzeme sta i treba.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

suljko
Systems Engineer

Član broj: 99061
Poruke: 58
212.200.121.*



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 11:56 - pre 212 meseci
Ako si admin domena ti možeš da pristupiš svim računarima i to ne da se loguješ od kompa do kompa (iako i to funkcioniše) nego sa svog računara sve radiš.
Jedini problem je ako je user izvršio enkripciju nad odredjenim fajlom e tada nastaju manji problemi.
...a u pitanju je bila samo jedna mala opcija..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 12:05 - pre 212 meseci
Kao sto rece suljko, mozes se logovati na bilo koji racunar u domenu kao administrator, nemoj biti toliko siguran u svoje znanje. ;-)
 
Odgovor na temu

KaruManta

Član broj: 88178
Poruke: 69
*.zepteros.co.yu.



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Admin
C$,D$,E$ itd.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja07.11.2006. u 14:00 - pre 212 meseci
U pravu ste, osim za slucaj kada Domain Adinistrator nije dodat u lokalnu grupu Administrators, a ne mora biti (iako obicno, a i logicno, jeste).
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
212.62.59.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja08.11.2006. u 14:18 - pre 212 meseci
Jedini nacin za saznanje Win pass-a je krakovanje SAM-a i syskey-a što je od Microsoft-a okarakterisano kao nelegalno i nepotrebno al ako si bas zapeo tu je SAMInside. Inace sigurno mozes da pristupas fajlovima kroz mrezu ovako

Address [ime racunara]\C$ ili neki drajv
username [ime racunara]\administrator
pass ********

I tako tvoji razlozi padaju u vodu, bolje bi bilo da si naveo da je user primenio startup skripte npr

strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" & strComputer & "\root\cimv2")

Set colShares = objWMIService.ExecQuery _
("Select * from Win32_Share Where Name = 'C$'")

For Each objShare in colShares
objShare.Delete
Next

pa nema share na compu

Ili je kao admin sa izmenjenom sifrom kreirao (za ovo znam) MSAccessDB i određenim postupkom je stitio+kriptovao pa ti
sad imas problema.

Sve u svemu knjigu u sake i ne misli preterano o tim shadow radnjama samo ce ti se kasti kad sta i kako;))))

POZ!!
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

suljko
Systems Engineer

Član broj: 99061
Poruke: 58
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja10.11.2006. u 16:09 - pre 212 meseci
Citat:
ganjaman: Jedini nacin za saznanje Win pass-a je krakovanje SAM-a i syskey-a što je od Microsoft-a okarakterisano kao nelegalno i nepotrebno al ako si bas zapeo tu je SAMInside.


Jesi li probao LC4?
Prostu šifru razbija za par sekundi, dok kompleksne šifre (mala i velika slova, brojevi, znakovi) normalno dosta duži period. Taj period zavisi dosta od brzine procesora jer on mora da izvrti milione kombinacija. Ali na kraju svaka šifra pada.

...a u pitanju je bila samo jedna mala opcija..
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
212.62.59.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja22.11.2006. u 06:36 - pre 212 meseci
Citat:
suljko: Jesi li probao LC4?
Prostu šifru razbija za par sekundi, dok kompleksne šifre (mala i velika slova, brojevi, znakovi) normalno dosta duži period. Taj period zavisi dosta od brzine procesora jer on mora da izvrti milione kombinacija. Ali na kraju svaka šifra pada.



Verzija koju sam koristio nije bila OK a i SAMInside mi se cinio vise userfriendli al ako kazes da radi, moze.
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

mmeda
IT Admin
Beograd

Član broj: 48225
Poruke: 51
*.imovina.net.



Profil

icon Re: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja27.11.2006. u 08:50 - pre 211 meseci
Ako znas lokalni admin pasword (ako je unet pri instalaciji XP) , onda ti nista od ovoga ne treba.
Ulogij se lokalno i radi sa fajlovima sta god hoces i koliko hoces.

Naravno da nisu kriptovani.

Poz
Aut viam inveniam aut faciam - I'll either find a way or make one
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Prijava na user account sa admin pravima, a da se sifra ne menja

[ Pregleda: 7509 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.