Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?

[es] :: E-mail :: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NoName01

Član broj: 117833
Poruke: 30
194.106.174.*



Profil

icon imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?30.10.2006. u 23:48 - pre 212 meseci
imam domen i hosting na kome sam napravio mail adrese... kada saljemna te adrese sve je normalno a sta treba da podesim u mail klijentu da saljem mailove sa adrese [email protected] ? u upustvu pise da treba da podesim smtp server od provajdera a kako koristim wireless provajder uopste nema smtp server.
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.vdial.verat.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?31.10.2006. u 00:35 - pre 212 meseci
Pa dobro su ti rekli - treba samo jos da podesis u svom email klijentu SMTP server provajdera, ali verovatno ne wireless provajdera kog mozda koristis za surfanje, vec provajdera koji ti pruza uslugu hostinga ili da budem precizniji, onog servera koji je zaduzen za razmenu mejlova za tvoj domen.

Stvar je vrlo prosta. Ako znas ime svog domena, sto je cinjenica :-) , prosto upitom DNS servera za MX rekord za taj domen, dobices adresu svog SMTP servera. Ako ne znas to da uradis, reci o kom domenu se radi, nacicemo SMTP za sekund.

Pozdrav
Zoran
 
Odgovor na temu

NoName01

Član broj: 117833
Poruke: 30
194.106.174.*



Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?31.10.2006. u 13:35 - pre 212 meseci
u podesavanjima za pop3 server kucao sam samo imedomena.info, i normalno primam postu preo mail klijenta

nslookup mi daje sledece za dns mx

Code:

imedomena.info    MX preference = 10, mail exchanger = mail.imedomena.info


kada stavim mail.imedomena.info kao smtp server nece da radi
 
Odgovor na temu

NoName01

Član broj: 117833
Poruke: 30
194.106.174.*



Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?02.11.2006. u 16:30 - pre 212 meseci
ipak je problem u hosting provajderu... ne dozvoljavaju pristup njihovom smtp serveru preko mail klijenta, samo preko webmaila moze da se salju poruke sa [email protected]
A kako ni internet provajder nema smtp server mogu da se "slikam" ..stvarno bezveze, nigde u uslovima koriscenje hostinga nije pisalo da nema smtp pristup,sada zbog te "sitnice" treba da menjam hosting
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.78.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?02.11.2006. u 22:19 - pre 212 meseci
Postoji opcija da koristis gmail na svom domenu... https://www.google.com/a/
I time dobijas adrese tipa [email protected] a klasicne gmail naloge od 2.5GB pop3 pristup smtp ...


 
Odgovor na temu

NoName01

Član broj: 117833
Poruke: 30
194.106.174.*



Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?03.11.2006. u 18:20 - pre 212 meseci
pa vec sam probao da koristim gmail smtp server ali poruke onda stizu sa [email protected]
a sto se tice https://www.google.com/a/ tu sam nesto gledao i nista ne razumem na kom principu radi i nikako ne uspevam da se registrujem, a iz firefox ne mogu ni da se logujem na toj stranici
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.78.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?03.11.2006. u 21:24 - pre 212 meseci
Sve sto je potrebno da bi koristio gmail kao mail na svom domenu je da ispratis uputsva kako da podesis
MX record-e vezane za tvoj domen, inace kada se registrujes ( postoji i opera recimo...) imas dosta dobro i postupno objasnjenje
na koji nacin se podesavaju MX record-i. Ukoliko kontaktiras svog hosting providera verovatno ce znati-hteti da ti pomognu( 2min podesavanja je u pitanju).
A ako ne ... pa menjaj provajdera.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: imam domen i hosting. kako da podesim da saljem mail sa [email protected]?

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.