Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316821 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 16:57 - pre 84 meseci
Poe!ta je da ne mozes da pustis dansku dogu u dvoriste,ili neko tome slicno tele :-D pa da ti se struja ocitava kako ti kazes,vec imaju mogucnost da nesmetano ocitaju,iskljuce ili sta vec urade.
Radjeno i kao kontrolno brojilo u rednoj vezi sa originalnim ako se sumnja na?kradju ili neispravno ocitavanje. Zamenska nova su ubacivana u stare ormane na kucama u slucaju zamene ili zalbe,bez izbacivanja na ulicu ili banderu.
Obaska sto su se nadali da ce spreciti i umanjiti mogucnost kradje struje...smanjuje se mogucnost manipulacije dovodnim kablom pre sata.
Nacelno im je cilj da se daljinski moze ocitavati i upravljati brojilom. Ako je verovati onom monteru sto je meni 2011e pustao brojilo u rad..,daljinski mogu da ogranice opterecenje po fazi/fazama na recimo 5a,pri cemu se brojilo gasi na odredjeni vremenski period pri vecem opterecenju. Koliko ja shvatam,da ni u kom slucaju ne bi smeli nikada da skroz prekinu isporuku,bez obzira na neke druge okolnosti.....postovanje nekih minimalnih zivotnih potreba,ili kako se to vec zove.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 18:48 - pre 84 meseci
Citat:
anon3017188:
Drvac...........ovo je bas velika klima -- kako to izgleda kada hladi tako mali prostor ?


Da klima je predimenzionisa za tako mali prostor. Pa kad upali kompresor, za 3 min dostize temperaturu u prosotriji pa se gasi. Vuce od 3.2kw do 3.6kw u tim trenucima. Dosta je bucna spoljasnja jedinica a i matora je 15 i jace godina.
Juce smo merili na spoljasnjih 8c potrosila je 1kw struje za sat vremena. Sto je mnogo za tako mali prostor koji je izolovan fasadom od 5cm stiropora i pvc stolarijom.
Kupljena je odavno kao bi se grejali na nju ali dosta im je trosila pogotovo sto u to vreme nisu imali izlovan prostor. Pa su odustali od grejanja. A i sada kad pogledam stvarno mnogo torsi sobzirom da napolju nije mnogo hladno.
Mora tu neki manji inverter i moze to lepo da se greje klimom pogotvoo sto je to jedna velika prostorija idelna za grejanje, nema prepreka.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 19:13 - pre 84 meseci
Citat:
anon3017188:
Ja sam struju prikljucio 2010 god. i tada je postojala samo mogucnost van objekta.
Sustina nema nikakve veze sa kradjom struje --- Tvoj plac i tvoj objekat je PRIVATNO vlasnistvo !!! Zasto tebi neko da ulazi u dvoriste svakog meseca , KAKO BI OCITAO STANJE STRUJOMERA ?
Mesto strujomera je van privatnog poseda -- moze biti bandera,ograda.....i sl.........ALI mi smo jos uvek daleko od postovanja privatne svojine .Kod nas jos uvek vazi pravilo da se urbanisticki planovi menjaju svake godine.Tako da ti i sadasnji plac i vlasnistvo nista ne vredi u ovoj drzavi.




Možda u tvom slučaju nema veze sa krađom,ali je upravo to razlog.
Kod mene u komšiluku su samo nekoliko takvih ormana stavili na banderu,i to samo onima koji su "malo" pozajmljivali struju.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
107.167.104.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 19:54 - pre 84 meseci
@Drvac: Do sada smo apsolvirali da izolovanih 30kvm može da greje i 9-ka. Šta tim ljudima bi da uzmu 24-ku? Mogu samo da mislim koliko je to čudo plaćeno.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 20:28 - pre 84 meseci
Citat:
kibo68:
Možda u tvom slučaju nema veze sa krađom,ali je upravo to razlog.
Kod mene u komšiluku su samo nekoliko takvih ormana stavili na banderu,i to samo onima koji su "malo" pozajmljivali struju.

Ja sam taj plac s' nekom staro kucom kupio 2006 god. a objekat je napravljen tek 2010 god. i tada sam uplati prikljucak -- generalno meni je struja bila potrebna samo za betoniranje stubova i zidanje , ostalo su bili gotovi betoni.Taj prikljucak koji je bio na placu Distribucija je iskljucila sa mreze.
Ja mislim da sada svaki novi prikljucak mora da ide van objekta-placa.

[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 17.04.2017. u 21:39 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 20:28 - pre 84 meseci
Citat:
mr Jozza:
@Drvac: Do sada smo apsolvirali da izolovanih 30kvm može da greje i 9-ka. Šta tim ljudima bi da uzmu 24-ku? Mogu samo da mislim koliko je to čudo plaćeno.


To je sigurno bila dobraaaaaaa cifraaaaaaa......................
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 20:56 - pre 84 meseci
Citat:
kibo68:Možda u tvom slučaju nema veze sa krađom,ali je upravo to razlog.
Kod mene u komšiluku su samo nekoliko takvih ormana stavili na banderu,i to samo onima koji su "malo" pozajmljivali struju.
Ta brojila omogućavaju daljinsko isključivanje i trenutno merenje potrošnje. Pošto brojila imaju svoj broj u ulici se može grupisati potrošnja kako se želi i u roku od 5 minuta se tačno zna koja kuća krade struju i po kojoj fazi. A onda dođe ciljano ekipa i potraži.
Dve-tri ulice od mene su tako pronašli krađu, kabel ispred brojila. I to u 4 kuće u ulici od 19 brojeva.
Znam i dva slučaja gde pipalicama kradu jednu fazu u ormanu. To ne može da se uhvati jer pre nego što otvori vrata i pusti ekipu u dvorište gazda skine pipalice. Ali oni znaju za krađu pa postavljaju kontrolno brojilo na banderu. Tu pipalica više ne pomaže jer meri ono brojilo na ulici.
Jedino je što traženje krađe nije nićiji prioritet, pa ni EPSov. Reaguje se samo na velika neslaganja potrošnje u ulici i u trafo stanici.
A kako to da vijaju kad po računu Vojvodina plaća 92%, BG plati 80% a ostala Srbija 65%. Većini koji ne plate nema od čega da se uzme.


Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.04.2017. u 21:24 - pre 84 meseci
Citat:
tihi2: Ta brojila omogućavaju daljinsko isključivanje i trenutno merenje potrošnje. Pošto brojila imaju svoj broj u ulici se može grupisati potrošnja kako se želi i u roku od 5 minuta se tačno zna koja kuća krade struju i po kojoj fazi. A onda dođe ciljano ekipa i potraži.
Dve-tri ulice od mene su tako pronašli krađu, kabel ispred brojila. I to u 4 kuće u ulici od 19 brojeva.
Znam i dva slučaja gde pipalicama kradu jednu fazu u ormanu. To ne može da se uhvati jer pre nego što otvori vrata i pusti ekipu u dvorište gazda skine pipalice. Ali oni znaju za krađu pa postavljaju kontrolno brojilo na banderu. Tu pipalica više ne pomaže jer meri ono brojilo na ulici.
Jedino je što traženje krađe nije nićiji prioritet, pa ni EPSov. Reaguje se samo na velika neslaganja potrošnje u ulici i u trafo stanici.
A kako to da vijaju kad po računu Vojvodina plaća 92%, BG plati 80% a ostala Srbija 65%. Većini koji ne plate nema od čega da se uzme.


Ajde " bre " @tihi2 , nemoj da siris dezinformacije i sejes strah medju ljude !!!

-- Kakav kabal ispred strujomera, kada ti kabal silazi s' bandere pravo u strujomer, koji je na istoj toj banderi ?
-- Kakve crne " pipilice " u krovu ako ti je strujomer na banderi ?
-- .....itd..........

Otisla " bre " tehnika daleko -- imas u stampi cesto naslove o kradji struje.Prednjace Vojvodjani u kradji struje a posebno gasa.Kazu " NOVINARI " ima nekakav uredjaj u obliku daljinskog za TV , koji ima mogucnost da komunicira sa strujomerom na maloj udaljenosti i samo vratis brojeve unazad.
Digitalna tehnika ...........
Ti kao da si zaposlen u El.Distribuciji , pa branis te razmazene monopoliste...............kazu " NOVINARI " , u nasem susedstvu....
http://www.frontal.rs/index.ph...tnovosti=16&idnovost=48788

Jedino sto nasa brojila jos uvek nemaju Wi-Fi ali ako oderu narod za par miliona mozda i to ugrade............... Digitalizacija na Balkanu !
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 09:08 - pre 84 meseci
Citat:
mr Jozza:
@Drvac: Do sada smo apsolvirali da izolovanih 30kvm može da greje i 9-ka. Šta tim ljudima bi da uzmu 24-ku? Mogu samo da mislim koliko je to čudo plaćeno.


To je bili pre vise od 15 godina mozda cak i 20. Ne znam ali predpostalvjma da su culi od nekog za mogucnot grejanja na klime. Bili su u razmiljanju ispred svog vremena.
Kao sto su mi rekli trazili su da bude sigurno da klima moze da greje na velikim minusima. Prodavci su im rekli da je to invertet i da to greje na -15. Verovatno i sami prodavci i montazeri nisu imali iskustva u grejanju na klime pa se u to vreme sve predimenizonisalo. Ipak bolje da ti bude toplo zimi nego da kukas kako se nisi ogrejao. Placeno je kao sada npr. 1500e tako nesto. Ne mogu da se sete tacno cene.

To sto mi sada znamo da 30m2 izolovanog prostora moze da se greje 9kom verovatno u njihvo vreme bila naucna fantastika. I sada u ovo vreme pa ljudi predimenzionisu jednostavno to je strah da ne ostanes bez grejanja na velikim minusima.

Kada pogledam da su ljudi i pre 20 godina razmisljali o novim vidovima grejanja a ne samo o drvima i uglju je prosto fantasticno.
Mnogi i danas posle 20 godina nikada nisu culi za toplotne pumpe. A poneko cak ni za izolaciju prostora.

 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 10:48 - pre 84 meseci
@anone
nemaš ti pojma koliko su ljudi inventivni... taj kabel sa bandere se račva na nemerenu i merenu struju... i to posle tehničkog prijema kuće. Raskopa se, na živo preseče kabel i ugradi baj-pas. Zato su i doneli zakon da EPS mora da kopa do kuće pa to lepo naplate.

Tehnika je otišla puno. Kako ti misliš da se pronađe gde je miš pregrizo UTP kabel ili optiku? Zakači se sprava i dobije na kom metru je prekid. Ištemuje se to mesto i sve ok. EPS ima daleko bolje sprave.

Po Zakonu tuže sve koji su koristili magnete na brojilu (neodijumski magneti zaustavljaju ili usporavaju brojila) iako ne nađu magnet. Namagnetisano brojilo je dokaz.

One sprave vraćaju brojilo ali sa novim brojilima to nema smisla jer je čitanje daljinsko svaki dan u 7 ujutru pa ako se vrati odma postoji dokaz. Za sumnjive može i svaki sat.

Pipalice nisu na krovu već se kače na glavne osigurače i neki osigurač iza brojila.

Svakako, ideje su fenomenalne a kazna je maksimalna potrošnja x godine. Obično oko 10000evra.

Dobar drugar je u toj ekipi i svaki dan ima 4-5 intervencija. Najčešće komšijske dojave i tu moraju da izađu jer postoji prijava. Video sam i metode pronalaženja krađa (oni to zovu tehnički gubici) baš sa grupisanjem uličnih brojila gde se u 4-5 izmena grupa pronalazi tačno objekat koji ima razliku potrošene i izmerene struje.

A to za monopolistu... u Srbiji imaš 22 distibutera struje. Obrati se nekom od njih pa pređi kod njih. Ništa lakše. Daće ti ugovor, novo njihovo brojilo i plaćaš njima.
Samo pre potpisivanja pogledaj pošto je kod njih 1KWH struje.

Šta će im WI-FI? To je za amatere. Pa oni već imaju kabel gde ide struja. Tuda idu i svi drugi podaci. To imaš i za kuću http://www.masterbc.co.rs/mrezna-oprema/mreza-preko-struje

I nemoj biti naivan da u ovo vreme tehnologije možeš biti anoniman ili nekažnjen za prekršaj. Sve zavisi od prekršaja i onog kome si zanimljiv.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 11:08 - pre 84 meseci
Nova brojila imaju zapise na po sat vremena,daljinski sr mogu ocitati jer imaju integrisane modeme.
Ljudi rade svasta,i stvarno su kreativni....ali i kontrolori nisu od juce,znaju i oni svasta,obaska sto mnogima i sami montiraju kojekakve sprave.
Kod mene u firmi je u trafo stanici montirana antenica na maksigraf i vec sesedam godina ocitava daljinski,bez da je iko dosao da popise ista....sve zarad toga sto su mislili da se firma direktno u trafo stanici nakacila na divljaka!?!
Ko nesto petlja,ili pak ne petlja a dodje mu kontrola,nek bude siguran da ga je garant komsija prijavio.


Evo kako to izgleda na starijem modelu brojila.
Prikačeni fajlovi
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 14:16 - pre 84 meseci
Lepo ste vi sve to objasnili, ali bi bilo lepo kada bi postojao neki standard, da se zna sta se ugradjuje i gde i tako svima isto. A ne svaka kuca drugaciji strujomer, onom ormar, onom bandera, ne zna se tu ko pije a ko placa da vam ja kazem. Ovde kod mene se nesto radi ispred, Telekom neki kabl nesto namestali, oni bre 2 nedelje drze rupu otvorenu do puta na dva mesta, samo se ceka da neko uleti unutra. A vreme super zadnjih 15 dana, nesto malo kise palo, nigde nikog ni pre ni posle praznika.
I da, posto su skoro postavili nove betonske bandere, jedna se nakrivila cim je bio zakacen jedan kabl jer je tu neka kanalizacija radjena pa je kopano. Ceo dan se okrecu i gledaju njih 15, tu im je bager, gusenicar, lopate, alat, a oni gledaju ceo dan. Gledam samo kako ce da padne na neki auto pa sou da bude. Dosli u pola 7 uvece samo sto se nije smrklo, otkacili taj jedan kabl, dosao bager i malo je gurnu kasikom na mesto i to je to. Oni su to ceo dan razmisljali sta ce i kako ce, kao da bombu treba iz zemlje da vade. Sou.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 15:41 - pre 84 meseci
Citat:
djalf: Lepo ste vi sve to objasnili, ali bi bilo lepo kada bi postojao neki standard, da se zna sta se ugradjuje i gde i tako svima isto. A ne svaka kuca drugaciji strujomer, onom ormar, onom bandera, ne zna se tu ko pije a ko placa da vam ja kazem. Ovde kod mene se nesto radi ispred,


Za par godina stizu nova brojila koja su unificirana i potuno ista, iz kredita koji placamo mi................xexexee -- znaju oni biti jako mastoviti, kad' drugi placa.Zato je sada i napravljena opsta zbrka i raznolikost brojila -- gledaju ljudi i u buducnost ,treba i tada nesto da se radi ali i zaradi...........sutra se pojavljuje jedan mnogo pametan i kaze ," to nista nije dobro mi moramo da bla,bla,bla.....itd "
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 16:00 - pre 84 meseci
To bese neki kosarkas napravio fabriku koja ce da pravi strujomere?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 17:10 - pre 84 meseci
Niko nema količinu i ne može da garantuje rok isporuke sem ovih stranskih a ideja je "kupuj domaće" (proširenog tumačenja jer je i "Sitel" domaći a u stvari je iz Banja luke).

Zapušten sistem kome su zadnjih 10 godina popadali svi tenderi za nabavku brojila. Dobar deo nije baždaren duže od 10 godina što je po zakonu.

Kod mene u ulici kad crkne ovo "novo" brojilo vrate ono staro pre 10 godina koje mora sa uklopnim satom da radi, a sata naravno nema (treba da ga kupi potrošač) i nateraju komšiluk da im je bolje jednotarifni obračun. Od 21 kuće u ulici, do sada je crklo 4. Katastrofa.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

goran pekar
goran djukic
Cerevic
Novi Sad Srbija

Član broj: 336198
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 18:42 - pre 84 meseci
imam jedan epsov spomenik za 4 brojila. ispred kuce su stavljena 3 nova brojia.sve normalno radi.jedino pogledam kada se pali niza tarifa.
kuca 50m2,stiropor 5cm zidovi podovi i tavanica.pvc stolarija.
klime 3x fujitsu 07 leca
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.04.2017. u 21:32 - pre 84 meseci
Dejan Bodiroga u Boru ima fabriku koja proizvodi strujomere, bila je vest jos 2013-te, ne znam sta je sa tim bilo na kraju?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.04.2017. u 20:53 - pre 84 meseci
da li je i za leca 07 preporucljivo min. 3 metara instalacije
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.04.2017. u 21:46 - pre 84 meseci
Mislim da je za svaku Inverter iz Fujitsu-a 3m minimalno preporuceno.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
195.222.57.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.04.2017. u 06:15 - pre 84 meseci
Opet se vratila prava zima. Kod mene sve klime griju punom parom. Stavio sam sve llca na medium da nisu na auto da vidim hoce li se pojavljivat onaj bug.

Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316821 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.