Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316619 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 19:57 - pre 113 meseci
Citat:
typeonegative:
Pored toga klima radi u rezimu on/off, znaci pali se i gasi potpuno, bar to tako deluje, i kako mogu da provalim da li radi kao fix klima ili inverter.


Verovatno da zagreje prostoriju pa iskljuci -- a to znaci da je dobro , jer su ti toplotni gubici mali ili je klima bas dobra.
Pogledaj nalepnicu na spoljnoj jedinici ..............
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 20:03 - pre 113 meseci
Citat:
typeonegative: @ Rovacc - sne znam zasto, ali ja sam bio ubedjen da inverter klime rade non-stop, i da je jedina caka u tome sto varira rad kompresora a samim tim i direktna potrosnja struje. Nisam imao pojma da se i inverteri gase potpuno nakon nekog vremena. Meni je klima podesena na HEAT rezim, a zadata temperatura je na 24 stepeni.



Kapacitet grejanja 0.9 - 4.6 kw
Minimalna kolicina grejanja iznosi 0.9 kw toplote .
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 20:11 - pre 113 meseci
Citat:
baggio:
Kada sam video da ovako montira ACS servis (smatram jedni od vodecih/najpoznatijih u Srbiji u ovom polju), bio sam zabezeknut!!

http://goo.gl/8ExWNl

http://goo.gl/0e35lE

http://goo.gl/rrd9E0

Spoljna direktno postvljena da duva u ovu ogradu, prosto neverovatno kakva bahtost da ti neko ovako postavi klimu koji su platio jedno 2000eura (Mitsubishi Inverter Multi split sistem )!


Arhitekte. Prvo izgled pa sve ostalo. Nema veze i ako ne radi. Rusice se. (standardna pojava)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 20:12 - pre 113 meseci
Znaci da je i minimum toplote iz te klime malo previse za tvoj prostor u trenutnim uslovima rada.

Sve je ok ako ti je svuda toplo.

Jedino bi bio problem da ti nije toplo a ona staje sa radom,to bi znacilo da ono mjesto gdje postavljena unutrasnja nije ok,malo je zavuceno tamo i termostat u njoj vec ranije moze registrovat da je pretoplo.

 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 20:28 - pre 113 meseci
EDIT: i jos jedna stvar. Kada klima nakon pauze ponovo krene da duva, jedno vreme izbacuje hladan vazduh koji tek nakon nekog vremena postaje topao iako je klima podesena da radi u rezimu grejanja. Je li to normalno?

@ Rovac - klima je kao sto rekoh podesena na 24 stepena. U hodniku je trenutno temperatura 20.5 C, a u sobi 19.5 C. S tim sto su i vrata od kuhinje i kupatila otvorena tako da klima greje citav stan od nekih 40m2.
 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 21:07 - pre 113 meseci
Zadnjih pola sata su bila zatvorena vrata od kupatila i sobe i temperatura je u medjuvremenu skocila i u hodniku i u sobi ( u sobi je sada 20 stepeni C, a u hodniku je 21 stepen C ), pri istim parametrima. Inace klima duva jako retko i vremenski kratko, sto je verujem dobro. Samo me buni to hladno duvanje u prvih 10ak minuta pre nego sto krene da izbacuje topao vazduh. Jel ima neko ideju sta bi to moglo da bude?
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 21:26 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
baggio:
Kada sam video da ovako montira ACS servis (smatram jedni od vodecih/najpoznatijih u Srbiji u ovom polju), bio sam zabezeknut!!

http://goo.gl/8ExWNl

http://goo.gl/0e35lE

http://goo.gl/rrd9E0

Spoljna direktno postvljena da duva u ovu ogradu, prosto neverovatno kakva bahtost da ti neko ovako postavi klimu koji su platio jedno 2000eura (Mitsubishi Inverter Multi split sistem )!



Nisu uvek krivi monteri-majstori , sta da radis -- kaze covek ja hocu tu da se postavi klima i caooooooo........
Razni kupci postoje al i sa razlicitim zeljama.Pretpostavljm da tako bilo ovde ali i na mnogim drugim mestima..Ocu tu i tacka !!!


Anone, oni su ovo postavili na svoju zvanicnu Google+ stranicu. Cak i da je tako kao sto kazes, ovo je sramota i ni u kom slucaju se ne bi trebalo "hvaliti" s ovim "umetnickim delom". Ali oni to predstavljaju kao svoj "uspesan" projekat, sto sa polja klimatizacije gledano sigurno nije.. Bolje da brisu te slike..
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 21:26 - pre 113 meseci
To je nedovoljno toplo ako si zadao na 24.

Probaj zadat 27 na klimi,pa vidi hoce li brzo podic temp i na koliko.Staje li i dalje.

Kakva vam je temp vani ima li magle, jel moguce da odmrzava vanjska vec.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 21:27 - pre 113 meseci
Na ovoj slici se vidi razlika u spoljnim jedinicama LU i Hansola .. doduse ovde je Vivax ali to je to .. boga mi Fujitsu izgleda kao igracka naspram Hansola :D

http://lampopumput.info/foorum...pic=20808.0;attach=40449;image
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 21:55 - pre 113 meseci
Citat:
rovaccccc:
To je nedovoljno toplo ako si zadao na 24.

Probaj zadat 27 na klimi,pa vidi hoce li brzo podic temp i na koliko.Staje li i dalje.

Kakva vam je temp vani ima li magle, jel moguce da odmrzava vanjska vec.



Ovaj sto je montirao klimu je rekao da je ta razlika izmedju zadate i ostvarene temperature normalna, narocito kad se klima, kao moja nalazi maltene tik ispod plafona.

Sada je u Bogradu 5 stepeni i vedro je. Vlaznost vazduha je 87%, sve su to zvanicni trenutni podaci Hidrometeorolskog zavoda. Ja ne zivim u stanu tako da ne mogu sada da povisim zadatu temperaturu jer je osoba koja zivi unjemu legla da spava. Uzgred jedna mala ispravka, ne izbacuje klima hladan vec mlak vazduh. Taj navodni hladan vazduh je bio vise subjektivan osecaj ( ne moj, vec doticne osobe koja boravi u stanu ) pa sam zamolio ortaka da svrati i "oseti" klimu, da tako kazem.

I jos jedna stvar; duzina instalacije je 2.75 m, ako to nesto znaci!?

 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:01 - pre 113 meseci
A evo na ovoj slici se vidi i kako i gde je montirana.
Prikačeni fajlovi
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:02 - pre 113 meseci
Citat:
nexteen:
Na ovoj slici se vidi razlika u spoljnim jedinicama LU i Hansola .. doduse ovde je Vivax ali to je to .. boga mi Fujitsu izgleda kao igracka naspram Hansola :D

http://lampopumput.info/foorum...pic=20808.0;attach=40449;image



Definitivno je masivniji Hansol, i u specifikacijama se vidi da sa masom spoljasnje vise odgovara Fujitsu LT nego LU modelu.

Ono sto se meni svidja na ovim slikama je sto obe klime stoje na gumenim odbojnicima, unapred lepo pripremljeno da se stavi na nosac... Znas kad ces kod nas to da vidis...nikad.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:05 - pre 113 meseci
Citat:
typeonegative:
Citat:
rovaccccc:
To je nedovoljno toplo ako si zadao na 24.

Probaj zadat 27 na klimi,pa vidi hoce li brzo podic temp i na koliko.Staje li i dalje.

Kakva vam je temp vani ima li magle, jel moguce da odmrzava vanjska vec.



Ovaj sto je montirao klimu je rekao da je ta razlika izmedju zadate i ostvarene temperature normalna, narocito kad se klima, kao moja nalazi maltene tik ispod plafona.

Sada je u Bogradu 5 stepeni i vedro je. Vlaznost vazduha je 87%, sve su to zvanicni trenutni podaci Hidrometeorolskog zavoda. Ja ne zivim u stanu tako da ne mogu sada da povisim zadatu temperaturu jer je osoba koja zivi unjemu legla da spava. Uzgred jedna mala ispravka, ne izbacuje klima hladan vec mlak vazduh. Taj navodni hladan vazduh je bio vise subjektivan osecaj ( ne moj, vec doticne osobe koja boravi u stanu ) pa sam zamolio ortaka da svrati i "oseti" klimu, da tako kazem.

I jos jedna stvar; duzina instalacije je 2.75 m, ako to nesto znaci!?




Ja bih na prvu loptu rekao da tu nesto ne radi kako treba...

Uzmi termometar pa ga stavi IZNAD unutrasnje jedinice i izmeri kolika je tu temperatura kad zadas 24C.
Brzinu postavi na auto (nikako na quiet)

btw. kakva ti je to folija/mrezica ispred klime? To je dok nije pustena u funkciju (nadam se)?

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:11 - pre 113 meseci
Citat:
baggio:
Citat:
anon3017188:
Citat:
baggio:
Kada sam video da ovako montira ACS servis (smatram jedni od vodecih/najpoznatijih u Srbiji u ovom polju), bio sam zabezeknut!!

http://goo.gl/8ExWNl

http://goo.gl/0e35lE

http://goo.gl/rrd9E0

Spoljna direktno postvljena da duva u ovu ogradu, prosto neverovatno kakva bahtost da ti neko ovako postavi klimu koji su platio jedno 2000eura (Mitsubishi Inverter Multi split sistem )!



Nisu uvek krivi monteri-majstori , sta da radis -- kaze covek ja hocu tu da se postavi klima i caooooooo........
Razni kupci postoje al i sa razlicitim zeljama.Pretpostavljm da tako bilo ovde ali i na mnogim drugim mestima..Ocu tu i tacka !!!


Anone, oni su ovo postavili na svoju zvanicnu Google+ stranicu. Cak i da je tako kao sto kazes, ovo je sramota i ni u kom slucaju se ne bi trebalo "hvaliti" s ovim "umetnickim delom". Ali oni to predstavljaju kao svoj "uspesan" projekat, sto sa polja klimatizacije gledano sigurno nije.. Bolje da brisu te slike..


Ugradnja splitica i nije neka nauka i pretpostavljam da je malo teze napraviti referens listu sa istima, ali sam siguran da je na slikama standardno izivljavanje arhitekata na ustrb funkcionalnosti tu monteri nemaju nikakve vezesa tim. (vezi konja gde ti gazda kaze makar.....)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:20 - pre 113 meseci
@ baggio - Da, to je fabricka folija koja je bila na klimi pre pustanja klime u rad.

Zar AUTO nije rezim rada, ono kad radi i toplo i hladno? Ako je recimo T podesena na 24, klima na 26 hladi, a na 24 greje!? Mozda gresim, ali sam tako procitao negde. Ja od opcija na daljinskom imam sa leve strane daljinskog AUTO, COOL, DRY, FAN i HEAT, a sa desne AUTO, HIGH, MED, LOW i QUIET. Klima je sada podesena na HEAT sa leve, i MED sa desne strane, dok na displeju stoji zadata T od 24 stepeni C. Da li mislite da bih mogao bolje da odradim podesavanja?

Apropo postavljanja termometra iznad UJ - pa zar nije logicno da bi tu ocitana temperatura bila znatno visa? Oba moja termometra se nalaze dosta blize podu nego plafonu pa je nekako i logicnije da pokazuju nizu temperaturu jer topao vazduh ide na gore, zar ne? Tako da ako bih termometar postavio iznad UJ dobio bih znatno visu temperaturu na termometru. Bez obzira mogao bih i to da odradim, ali tek sutra. Samo me zivo zanima zasto si to predlozio?
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:28 - pre 113 meseci
Mislio sam na AUTO brzinu ventilatora, ali i sa MEDIUM ce biti ok. Samo da nije QUIET. Rezim rada na HEAT, naravno.

Predlozio sam bas da bi videli jel iznad UJ 24C pa zato gasi klimu. U tom slucaju je ok, ali svakako i tada ta razlika od 4 stepena je po meni prevelika (pa onda opet pretposatavim da je mozda ventilator na quiet/low pa ne izbaci dovoljno daleko vruc vazduh)..

Takodje, krilce obavezno okreni prema dole (ne moras max, ali da vise duva prema dole nego ispred sebe).
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:30 - pre 113 meseci
@ typeonegative - sve je ok sa klimom. I ja sam imao problem sa matorcima kada smo kupili fujitsu inverter umesto klasicne klime. Njima je isto duvala hladno iako je samo vrtela vazduh ili duvala mlako. Navikli na klasicnu koja duva vruce pa se gasi . Sasvim je normalno da se I inverter ugasi kada sa minimlano snage dostigne zadatu temperatru.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:30 - pre 113 meseci
Ja ekolandijom grejem 25m2(jedna soba),posto ti grejes vise sporije ce dostici zadatu temp a i cini mi se da je lose postavljena unutrasnja tj previsoko pa onda moras na daljinskom visu temp da zadas da bi u sobama imao zeljenu.I probaj ventilator da ti bude mahom na midle tako je bar kod mene najoptimalnije,pa ce klima sama da smanji brzinu kad dostigne zadatu temp.Meni treba otp sat vreme da postigne zadatu temp, npr zadata 24*C midle brzina, ali to mi je komforno,ona cak za 20ak min u powerful modu u sobi od 10*C digne na 20*C.U sustini moras malo da testiras i zavisno od spoljne temp naucices da je koristis ispravno
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:31 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor: Ugradnja splitica i nije neka nauka i pretpostavljam da je malo teze napraviti referens listu sa istima, ali sam siguran da je na slikama standardno izivljavanje arhitekata na ustrb funkcionalnosti tu monteri nemaju nikakve vezesa tim. (vezi konja gde ti gazda kaze makar.....)


@baggio............svaka ti je na mestu..........ali.........oni reklamiraju uredjaje i na taj nacin pokazuju da imaju iskustva i sa kvalitetnim-skupim uredjajima i tako sebi podizu cenu.Podizu kredibilitet svoje firme - pa kazu , ugradili smo Mitsu ,Fujitsu,Toshiba,Daikin....Vazduh-voda,Multi-sistem.............i ljudi kada to cuju a jos i vide to kupcima uliva poverenje a povecava rejting firme.Mi ipak zivimo u zemlji Srbiji -- potrebno je jos mnogo vremena da protekne............video si onu sliku sa terase - metalna ograda sa sitnim rupicama i naravno " sigurnosna kamera " a ograda na terasi mu dodje kao " pancir "..................pogled na okolinu " suma ".......................
U svemu ovome jedina stvarna prednost je sto iza ovih proizvoda stoje Japanci -- pa u samom radu nema problema ,kvarova , komplikacija...........................
Ali je i dobro da se vidi da su ljudi u Srbiji poceli da koriste TOPLOTNE PUMPE.........i to pravih proizvodjaca ------ Japan----
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2014. u 22:35 - pre 113 meseci
Da bi neko na daljinu mogao i pretpostavit o cemu se radi u tvom slucaju,trebalo bi znati koja je temp na ulazu u unutrasnju jedinisu (iznad) i koja je temp na izlazu iz unutrasnje jedinice (ispred).

Subjektivan osjecaj moze biti varljiv.

Moj fujitsu je trenutno podesen na 22 heat,temp u prostoru je 24 *C.Nalazi se ispod samog plafona,ali nije uvucen,pa bi trebalo vidjet dali slucajno radi toga sto je uvucena registruje visu temp.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316619 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.