Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Loto-Namestaljka

elitemadzone.org :: MadZone :: Loto-Namestaljka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33523 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buntovnik

Član broj: 116726
*.zrlocal.net.



Profil

icon Loto-Namestaljka13.10.2006. u 03:29 - pre 212 meseci
Da li vam Loto nagradna igra deluje kao namestaljka? Mislim da da. Drzava puni odredjene fondove (penzionerske, prosvetne, medicinske) od uplacenog novca na konto loto igre? Bilo bi mi drago da te pare idu u "prave ruke", ali i kada "oni" objave da je neko dobio sedmicu, mozda te pare odu u pogresne ruke a da sedmicu u stvari niko i nije izvukao. Thin about this.
 
Odgovor na temu

U.L.T.R.A.
Crash Owerride
Nezavisni drzavljanin
Vršac

U.L.T.R.A.
Član broj: 51366
Poruke: 92
212.200.117.*

Sajt: www.cyber-srbija.com


Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 03:59 - pre 212 meseci
Ne igram loto, znam da je velika suma u pitanju i da bi kad bih (nedaj Boze) dobio 7-icu bio "primecen", a onda bi se stvorilo mnoooogo problema koje nebih zeleo nikome, pa ni sebi.
Mozda, neki mali dobitak do 10.000eur, to jos ok, ali sve preko toga - jok - not safe...
Dal ga namestaju - ne znam, a ne moze niko da tvrdi jer nije dokazano.
http://www.master-g.net - Besplatan hosting slika do 2125 Kb po slici
http://ctrl-enter.net - Besplatan hosting fajlova do 700MB po fajlu
http://www.tiger-w.com - Besplatan phpBB hosting
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 08:29 - pre 212 meseci
http://www.elitemadzone.org/t9...oznica-Da-li-vasem-gradu-vlada
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 11:35 - pre 212 meseci
Mislim da se u drzavi tako ne pune odredjeni fondovi, vec odredjeni dzepovi....
@ U.L.T.R.A.
Ma snasao bi se ja sa tolikim parama...ne bi mi smetalo uopste veruj...voleo bih ja da imam te probleme, kad odjednom imam tolike pare u dzepu, preznojio sam se samo jednom :)
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 11:52 - pre 212 meseci
taj loto nikad da predje 2 miliona... sve mi se cini da drzava neda da neko dobije 10mil ... jer bi tada postao politicki problem kao karic ... sa 10 mil ima da pokupujes 126 poslanika ili 1000 firmi .... da nije namesteno neko bi dobio 7 i kad je 100000E ...
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.internet.krstarica.net.



+3 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 20:54 - pre 212 meseci
Meni licno loto deluje ko fin sistem pranja para, al to je samo moje skromno misljenje.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 21:20 - pre 212 meseci
Ja mislim da nije namestaljka...a ne razumem zasto vi mislite da jeste?
U igri je dovoljno para da zaradi i organizator i dobitnici...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 21:22 - pre 212 meseci
Ah te vetrenjače...

Citat:
codeus: taj loto nikad da predje 2 miliona... sve mi se cini da drzava neda da neko dobije 10mil ... jer bi tada postao politicki problem kao karic ... sa 10 mil ima da pokupujes 126 poslanika ili 1000 firmi .... da nije namesteno neko bi dobio 7 i kad je 100000E ...


Kad je premija 100,000 evra, onda igra mnogo manje ljudi nego kad je premija 3,000,000 evra, tako da je očigledno to razlog zašto sedmica ne pada tako često na malim iznosima.

Citat:
buntovnik: Da li vam Loto nagradna igra deluje kao namestaljka? Mislim da da. Drzava puni odredjene fondove (penzionerske, prosvetne, medicinske) od uplacenog novca na konto loto igre? Bilo bi mi drago da te pare idu u "prave ruke", ali i kada "oni" objave da je neko dobio sedmicu, mozda te pare odu u pogresne ruke a da sedmicu u stvari niko i nije izvukao. Thin about this.


Pokušaj da zamisliš ovu situaciju:

U državi postoje ljudi koji bi hteli da ti daju pare, ti im daš nekakav listič, i nakon nedelju dana im vratiš pola novca koji su ti dali, a ostatak zadržiš sebi. E sad, tu se još i država umeša, pa kaže da ljudi samo tebi mogu da daju tako pare, i ti onda postaneš jedini koji može tako da prima pare, a za uzvrat se tališ sa državom. I tako ljudi dolaze tebi, trpaju ti pare u džep, a ti onda uzmeš sabereš sve, vratiš pola para i ostatak zadršis sebi, i svi srećni i zadovoljni.

Pitanje: Da si u takvoj situaciji, da li bi bio dovoljno glup pa kad ti ljudi daju pare, ti uzmeš sve i ne vratiš im ništa? Iako znaš da ako to ljudi saznaju, niko više neće hteti da ti da pare.

Zaključak: Jel vidiš sada koliko je besmisleno uopšte pomišljati da se državnoj lutriji isplati bilo kakva vrsta mahinacija.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 21:50 - pre 212 meseci
Bravo ventura, upravo tako kao sto si napisao...
Svaki dan slusam te price o loto namestanjima da nemam vise zivaca da objasnjavam tim ljudima...
Kad ne razumeju kako funkcionise loto, kako bi razumeli zasto sponzori daju pare za nesto?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 21:57 - pre 212 meseci
Citat:
Floyd: Meni licno loto deluje ko fin sistem pranja para, al to je samo moje skromno misljenje.


A pranje para putem lotoa - glupo. Pretpostavimo da neko želi da opere 1,000,000 evra putem lotoa, iz pranja bi izašao sa samo 40% uloženog novca, odnosno sa 400,000 evra... Ipak postoje mnogo efikasniji načini za pranje novca gde se ne gubi 60% vrednosti u procesu...

 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 22:21 - pre 212 meseci
ko od dobitka eventualne sedmice, iako cvrsto verujem da se namestaju ali pustite sad to, placa porez na sumu dobitnik ili lutrija, negde sam procitao da placa dobitnik pa me zanima da li je to tako?
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 22:34 - pre 212 meseci
Naravno da plaća dobitnik. Svako plaća svoj porez, dobitnik na svoj dobitak, lutrija na svoj...

 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 23:14 - pre 212 meseci
Citat:
ventura: Naravno da plaća dobitnik. Svako plaća svoj porez, dobitnik na svoj dobitak, lutrija na svoj...


ako placa dobitnik gde mu onda stize poreska prijava, ja licno mislim u njegovoj opstini pa sad zamisli da dobijes 7 pa ti u opstini stigne poreska prijava pa to vide oni sto obradjuju prijave pa mi kazi koliko treba vremena od tada da sazna cela opstina i kosi i sta si?

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.10.2006. u 23:48 - pre 212 meseci
Porez na dobit se ne plaća u opštini, već poreskoj upravi... A to da je moguće otkriti ko je dobio sedmicu... Pa to je više nego očigledno... Da pođemo samo od toga da se iz stana čuje slavlje, i da će okolne komšije sigurno znati šta je u pitanju kroz par sati/dana... Pa do toga kroz koliko službenika prođu dokumenti iz lutrije, pa do toga kroz koliko ruku prođu dokumenti u bankama, poreskoj upravi itd itd... Bar jedno 50-tak ljudi vidi ime i prezime dobitnika...
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka14.10.2006. u 15:02 - pre 212 meseci
to je i meni sve ok ali ono sto mi nije ok je sto se u stvari to uopste necuje sta ispada sve sedmice dobili neki sa marsa ili iz BGja pa niko nista nezna.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka14.10.2006. u 15:04 - pre 212 meseci
Pa ne zanima to nikoga generalno... Ko se ne otkrije javno u prvih nedelju/dve od dobitka, javnost se više i ne zanima za njega... A da se raspitaš sigurno bi saznao ko je... Ona sedmica od 3 miliona koliko već je bila je otišla u blokove... Sad, sigurno kad bi otišao tamo i raspitao se rekli bi ti tačno ime i prezime...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 13:26 - pre 201 meseci
Pošto su ove godine "sedmice" mnogo učestale, uzeo sam digitron, i posetio sajt www.lutrijasrbije.co.yu

Tokom 2005. godine (51 kolo) izvučeno je 8 sedmica. (8/51)
Tokom 2006. godine (53 kola) izvučeno je 6 sedmica. (6/53)
Tokom 2007. godine (39 kola) izvučeno je 12 sedmica do sada! (12/39).

Pri tome je nivo uplata (broj uplaćenih kombinacija) manje-više isti (oko 2 miliona) od 29.kola 2006. godine nadalje (a do tada je bio ekstremno visok, čak i do 10 miliona). Ove godine je ekstremno bilo 5. i 6. kolo sa preko 3-4 miliona uplaćenih kobinacija, a sva ostala kola se kreću uglavnom nešto preko 2 miliona uplaćenih kobinacija po kolu (od 1.8 do 2.8).

Pošto loto ima oko 15 miliona kombinacija, a u svakom kolu se otprilike prosečno uplati recimo 2.5 miliona kombinacija, matematička verovatnoća za dobijanje "sedmice" je 2.5/15, odnosno oko 17% po kolu. Ovogodišnja statistika pokazuje da je učestalost "sedmice" 12/39 odnosno oko 31% po kolu, što se ne uklapa ni u matematiku ni u prethodne godine!

Možda je slučajnost a možda i "nije".
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 14:58 - pre 201 meseci
ljudi, juce sam se sreo oci u oci sa zelenim stvorenjem visokim oko dva metra koje se pretvorilo u pticu, dobilo ogromno ubrzanje i nestalo iz vidokruga. nakor par sekundi vratilo se, obletelo jedan krug i nestalo. ubrzo se pojavio molder i rekao da mi se ucinilo ali mu nisam verovao jer je ubrzo stigla ekipa u specijalnim odelima koja je dekontaminirala teren. policija je opkolila podrucje. mislim da zataskavaju slucaj jer danas nema vesti o ovom dogadjaju. opet zavera svetskih razmera. pretostavljam da je to stvorenje otkrilo loto prevaru i zelelo da upozori stanovnistvo ionako napacene srbije. ipak zle sile su ga sprecile u tome. ucinilo mi se i da sam na licu mesta video direktora srpske lutrije koji je bio vidno uzbudjen zbog umalo otkrivene prevare. resio sam da istrazim slucaj. obavesticu vas o rezultatima. srecno i samo oprezno.


ps. cista statistika i statisticke varijacije
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 16:13 - pre 201 meseci
ma da ma ne nije namestaljka kao sto nije namestaljka ni sve ostalo od tih lutrija i nagradnih igara sve je u ovoj zemlji regularno iako mi malo nije jasno kako se sve neki veci dobici desavaju u neko odredjeno vreme kao za sladoled pred kraj sezone ili za pivo bas tu negde malo pre kraja roka a za statistiku pa svasta i matematika je glupa nauka za nas lopove ako nam to odgovara da tako bude mislim SVASTA ko sme uopste i da posumnja u regularnost igara na srecu ovde kod nas bas SVASTA.

ali i ovo je rofil
Citat:
ventura: Porez na dobit se ne plaća u opštini, već poreskoj upravi... A to da je moguće otkriti ko je dobio sedmicu... Pa to je više nego očigledno... Da pođemo samo od toga da se iz stana čuje slavlje, i da će okolne komšije sigurno znati šta je u pitanju kroz par sati


verujem da bi sew i ti tako veselio za sedmicy svaka cast na hrabrosti.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-211-120.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 17:25 - pre 201 meseci
smatram da je namesteno :),jer oni u svakom trenutku znaju uplacene kombinacije i znaju koji SIGURNO nije 7-ica i u "5 do 12" mogu da promene predstojecu dobitnu kombinaciju ;)...a izvacenje se vrsi [ako nije promenjeno,ako je promenjeno,onda "nista"] kroz onaj bubAnj,pa koja loptica "slucajno" izleti...eee ...upravo te loptice...jedna je laksa,jedna teza ,pa ce naravno laksa pre da izleti ...ukratko :)

a to da ima 12 dobitaka,koliko sam zapazio ,veci su i dobici...pa moraju da ucine da bude primamljivije...a ko su dobitnici,e to je upitno...ja jos ni od koga nisam cuo da je dobio lovu...smatram da su "neki" ljudi odabrani,da se opere ta lova ,a njima daju procenat [znaci "dobitak" je recimo 3 mill...a "dobitnik" dobije na ruke[racun,what ever] 300 000 ,recimo]

medjutim ipak postoji sansa da nekog bas i "opizdi" 7-ica,bez namestanja :)

p.s. moje licno misljenje :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Loto-Namestaljka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33523 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.