Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otpis duga i kamate

[es] :: Vodič za posao :: Otpis duga i kamate

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16400 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deewljee

Član broj: 195264
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Otpis duga i kamate26.09.2008. u 14:33 - pre 189 meseci
Kasnio sam sa otplatom kredita 284 dana (posao za koji sam uzeo kredit je krenuo naopako i ...), sto znaci platio sam prvih 5 rata, zatim 7 nisam i kredit je istekao pre 2 meseca. Posto se situacija kod mene sredila dobio sam poziv od banke da napravimo dogovor oko otplate i na 1.461.00 duga dobio sam jos 1.640.00 kamate. Obrazlozenje zakonska zatezna kamata. Kao dokaz dobio sam parce papira na kom pise ime banke (necu je za sad spominjti) ime moje firme i:

account unpaid
---------------------------------------------
penalty 1.461.29
interest 94.33
principle due 1.640.51
---------------------------------------------
3.196.13

napomenuo bih da je kompletan dokumenat na engleskom jeziku, bez pecata i potpisa?! Kada sam trazio dokaz, misli kako su dosli do tih brojeva, dobio sam odgovor kako to radi sistem i da oni to ne mogu da mi daju, da to moze da se izvadi samo u slucaju sudskog postupka i pomocu vestacenja, kao to je 25.000.00 din to ja moram da platim, pa troskovi sudjenja i sl. Na svaki nacin zele da izbegnu sud, ali se drze toga da je dug 3.196.13 eura. Kredit sam podigao kao pravno lice, meniucu sam potpisao kao fizicko lice. Nude vansudski dogovor na ovu cifru, meni lici na prevaru, kao oni to zbog mene, nepotrebno je, moguc krivicni postupak i sl. nemam pojma pa ako neko ima neki savet ili slicno iskustvo neka odgovori, unapred hvala.
deewljee
 
Odgovor na temu

bozahd
penzioner

Član broj: 300378
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Otpis duga i kamate07.03.2012. u 21:52 - pre 147 meseci
Dobar dan. Bio sam osnivac radnje iz radnog odnosa. Pre 5 godina penzionisam sam u firmi u kojoj sam radio , a STR sam nastavio da vodim kao penzioner. Po resenju poreske uprave i dalje sam bio obveznik placanja doprinosa za PIO. U poslednje dve godine poslovanja (2009 - 2010) nisam bio u mogucnosti , zbog losijeg poslovanja da placam redovno akontacije doprinosa , pa se dug nakupio a sa njim i kamata. STR sam odjavio 31.3.2011 godine. Pocetkom 2012e dobio sam opomenu da izmirim dug i kamatu na kojoj je osnovni dug bio 100 000 dinara veci nego po mojim knjigama. Otisao sam da proverim i ispostavilo se da su mi pogresno obracunali dug za citavih 100 000 dinara i to su ispravili. Poslali su mi novu opomenu sa ispravljenim dugom , ali je kamata ostala ista. Na moju intervenciju dobio sam odgovor od poreskog inspektora da se kamata obracunava na odredjene , a neplacene akontacije , a ne na konacno zaduzenje po konacnom resenju za tekuci period. Interesuje me da li je to tacno , odnosno , da li se kamata na dospele , a neplacene obaveze na doprinose za PIO obracunava i placa na akontaciono zaduzenje ili ostvarene rezultate , tj. po konacnom resenju za tekuci period. Konkretno , posto sam u 2011oj godini znacajno podbacio u ostvarenom prometu glavnica duga mi je smanjena po konacnom resenju , ali kamata je obracunata po akontacijama koje sam trebao placati , a nisam mogao. Molim vas neka mi neko odgovori da li je to po zakonu i , ako je moguce po kom clanu i kog zakona.
Takodje me interesuje da li postoji nekakva mogucnost da se kamate koje su dostigle visinu glavnog duga na neki nacin otpisu ili bar smanje.
Da li placanjem glavnice na iznos kamate i dalje ide kamata ili dug po kamati miruje?

Unapred hvala , Milan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otpis duga i kamate

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16400 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.