Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Problem sa Header & Footer

[es] :: Office :: Word :: [Word] Problem sa Header & Footer

[ Pregleda: 21341 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

melez
mrazdeda
Beograd

Član broj: 49761
Poruke: 81
80.93.231.*



Profil

icon [Word] Problem sa Header & Footer28.09.2006. u 10:02 - pre 213 meseci
Ne bih ovo definisao bas kao problem ali cesto mi se desava sledece: Imam postavljen header ili footer na xyz strana u word-u i recimo zelim da promenim nesto i kada promenim u prvom header-u automatski bi to trebalo da se reflektuje na svim ostalim. E to se kod mene ne desava, promeni se ali ne na svim stranama i onda moram ponovo da promenim u nekom od tih ne promenjenih da bi se promenilo u ostalima. Mislim nije neka fizikalija ali me zanima zasto se to desava i kako se resava ovaj problem.

Hvala na bilo kakvom odgovoru
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word] Problem sa Header & Footer29.09.2006. u 09:51 - pre 213 meseci
Word razlikju za svaku sekciju (poglavlje) u dokumentu do tri para header -footer:
a/ Header/Footer za prvu stranu sekcije - često je potrebno da na prvoj strani poglavlja nema headera ili da je on drugačiji
b/ Heeder/Footer za parne strane u sekciji
c/ Heeder/Footer za neparne strane u sekciji - mogućnost poravnanja uz spoljnu ivicu

Svaka sekcija ima svoju kolekciju headera-footera.

Podešavanja se obavljaju na kartici Layout dijaloga Page Setup

1/ Ukoliko je uključeno Different odd and even page Word će kreirati poseban par Header/Footer za parne i neparne stranice. Ukoliko je ova opcija isključena isti par Header/Footer biće primenjen i na parne i na neparne stranice.
2/ Ukoliko je uključeno Different first page Word će kreirati dodatni par Header/Footer za prvu stranicu sekcije. Ukoliko je isključena ova opcija Header/Footer za prvu stranicu će biti isti kao i za ostale stranice

Dakle pretpostavljam da je kod tebe uključena opcija Different first page pa moraš posebno da definišeš header za prvu stranicu, pa zatim header za ostale stranice dokumenta. Obrati pažnju kad edituješ Header da li piše First Page Header ili samo Header.

Druga mogućnost je da imaš dokument koji se sastoji iz dve sekcije pa moraš da edituješ posebno Header za svaku sekciju (opet obrati pažnju na natpis kod editovanja headera) . U tom slučaju možeš da u drugoj sekciji sa palete alata Header/Footer da aktiviraš Same as previous, nakon čega će svaka izmena u prvoj sekciji da se odrazi i u sledećoj.

U svakom slučaju nadam se da ćeš na osnovu prethodnog pronaći u čemu je problem.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Word] Problem sa Header & Footer29.09.2006. u 18:50 - pre 213 meseci
mali doprinos temi tj. pitanju iako je @Jpeca to fantastično objasnio.

Kreiranje zaglavlja i podnožja u Wordu 2003 ( header and footer )
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Problem sa Header & Footer

[ Pregleda: 21341 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.