Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?

[ Pregleda: 2961 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Duh sa Sekirom
Zagor Tenay
Zemun

Član broj: 44923
Poruke: 50
*.telekom.yu.



Profil

icon [Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?27.09.2006. u 14:36 - pre 212 meseci
Pozdrav svima, moj problem je taj sto ne mogu nikako da "nateram" excell da mi npr. na nekom sheet-u izlista podatke koje ce da pokupi sa prethodnih sheetova koje ce da izabere po odredjenom kriterijumu. Evo stavio sam i excell fajl u poruku pa ako vas ne mrzi pogledajte. Konkretno potrebno mi je da se na poslednjem sheet-u "Zlatko" izlistaju svi ugovori koje on skenirao, a podaci da se traze sa svih prethodnih sheetova na kojima su unoseni podaci o skeniranim ugovorima (od sheet-a "25-29.09.2006" do sheet-a "26-30.02.2007" kolone B i C).

Nadam se da se razume šta sam hteo da pitam...

Hvala unpred,

Pozdrav.
AAHHYAAKK!
MY NAME IS ZAGOR

Za-gor-te-nay, the Spirit with the Hatchet, the invincible avenger of Darkwood.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2266
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?28.09.2006. u 08:15 - pre 212 meseci
Problem je u načinu na koji si rasporedio podatke - sada nevidim neko drugo rešenje nego da se napravi makro koji bi išao po listovima na koji si unosio i prepisivao podatke u izveštaj- rezultat VLOOKUP funkcije je jedno polje, a tebi treba lista podataka.

Ukoliko bi ulazne podatke rasporedio drugačije - tako da ti se svi nalaze u vidu jedne liste (na jednom listu, bez praznih redova, međurezltata) - onda ti Excel omogućava da lako manipulišeš njima. Npr. u tvom slučaju unosiš kolone Datum skeniranja, Skenirao i Ugovor, a Nedelja i Dan u nedelji ti se računaju na osnovu datuma skeniranja. Na osnovu takve liste korišćenjem filtera (Auto ili Advance) dobiješ izveštaj po radniku, Pivot tabela (za kalkulaciju Broja skeniranja po nedeljama) ili pogodnim grupisanjem/subtotalima u listi možeš da dobiješ (uglavnom) sve što ti treba - Vidi primer u prilogu.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Duh sa Sekirom
Zagor Tenay
Zemun

Član broj: 44923
Poruke: 50
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: [Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?28.09.2006. u 13:01 - pre 212 meseci
Meni treba bas u ovakvom obliku. Hvala u svakom slucaju.

Mislim da funkcija mora da se odradjuje u ARRAY obliku. Dao si mi ideju kad si rekao da je rezultat VLOOKUP funkcije jedno polje. Mislim da bi mozda moglo da se odradi kao Array i onda samo da se prevuce to polje na ona polja koja su ispod njega.
Sada pokusavam da odradim nesto pomocu INDEX, VLOOKUP, IF unkcija.
AAHHYAAKK!
MY NAME IS ZAGOR

Za-gor-te-nay, the Spirit with the Hatchet, the invincible avenger of Darkwood.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] - Problem sa vlookup funkcijom ili nešto drugo?

[ Pregleda: 2961 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.