Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

php, mysql na linuxu

[es] :: Linux :: php, mysql na linuxu

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vuk Nikolić
Vuk Nikolić
Banovo Brdo, Beograd

Član broj: 4895
Poruke: 244
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 42139643
Sajt: www.letva.org


Profil

icon php, mysql na linuxu25.04.2003. u 20:19 - pre 255 meseci
zdravo svima,

kao prvo nemam pojma da li ovo treba da bude na forumu za php, baze podataka ili linux... anyway...

skoro sam stavio mandrake 9.1 i radi super.

kad ukucam localhost sve radi. php skripte su ok osim kad kada radim sa mysql bazom. ne znam kako ali phpmyadmin radi, ali zato sta god ja da napravim on mi prijavi gresku "mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource..." a sve te aplikacije su radile pod windowsom...


onda sam probao da instaliram phpBB i invision board ali nece... za ovaj drugi board mi je rekao "Please adjust the permissions to allow this script to write to the file. if in doubt, CHMOD via FTP to 0777" (sta god to znacilo) a za phpBB nista ne kaze...samo ne radi :P.

ulogovan sam kao korisnik, a kao root sam stavio sebe (korinsika,heh) u grupu apache i mysql.

ne znam sto ne radi.
inace u pitanje je apache 2 server (neki advx, ne znam sta je to)

jel moze neko da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: php, mysql na linuxu26.04.2003. u 12:56 - pre 255 meseci
moraš postaviti odgovarajuće dozvole CHMOD nad datotekama, skripta koja ti ne radi sa mysql-om nema dobar deskriptor konekcije koji dobijaš na poziv mysql_connect... Dodaj "or mysql_error()" nakon opoziva mysql konekcija, moguće da ti i query ne valja, a miriše mi da je register globals u pitanju...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: php, mysql na linuxu

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.