Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

php webmail

[es] :: PHP :: php webmail

[ Pregleda: 5397 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon php webmail20.08.2001. u 17:29 - pre 276 meseci
Koja je po vasem misljenju najbolja php skripta za web mail? sa i bez koriscenja baze, ali me zanima iskljucivo za pop3 server, znaci da nije obavezno da je php kompajliran sa IMAP opcijom (kao gomila koji postoje), kao i da ne zavisi od OS-a (znaci da radi i na win i *nix platformi). Znaci da ima sto vise opcija/mogucnosti za citanje/slanje poruka. Probao sam nekoliko, ali nijednim nisam zadovoljan koliko treba.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: php webmail21.08.2001. u 02:29 - pre 276 meseci
Probaj onaj sto ga koriste na veratu mada nisam siguran da li je samo POP3, ali sta te kosta: www.squirrelmail.org


P.S. Kako to mislis, kad je kompajliran sa IMAP opcijom da nije kompatibilan sa nekim OS-om... Objasni.

[Ovu poruku je menjao mika dana 08-21-2001 u 02:30 AM GMT]
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: php webmail21.08.2001. u 16:35 - pre 276 meseci
Citat:
mika je napisao:
Probaj onaj sto ga koriste na veratu mada nisam siguran da li je samo POP3, ali sta te kosta: www.squirrelmail.org
P.S. Kako to mislis, kad je kompajliran sa IMAP opcijom da nije kompatibilan sa nekim OS-om... Objasni.


Hm, nisam sad siguran da li sam rekao da nije kompatibilan sa OS-om zbog IMAP-a, vec sam mislio da smeta to sto php distribucija koja dolazi za win32 nije kompajlirana sa IMAP-om cini mi se, dakle, problem je do php-a a ne do OS-a. E sad da vidimo ono o cemu pricamo.
Evo ti primer. Skripta se zove NOCC. Kad se pokrene http://imehosta/nocc/ dobije se nesto ovako:
Warning: Session object destruction failed in e:wwwnoccindex.php on line 15 ( ovaj deo je nebitan)
The IMAP module does not seem to be installed on this PHP setup, please see NOCC's documentation.
A u readme fajlovima NOCC-a pise:
Nocc is a Web-based e-mail reader. It uses PHP and a Web server to access a mail server (POP3, IMAP) and send e-mail (SMTP or plain sendmail).
Dakle, i za pop3 ali ima ogranicenje:
PHP needs to be compiled with IMAP support. (--with-imap at the configure stage). Dakle, ja trazim da ne mora da se kompajlira sa podrskom za IMAP.

To je jedan od primera, sad me mrzi da trazim koji jos zahtevaju IMAP podrsku. Jedan od primera koji rade kako treba samo nemaju mnoge mogucnosti su recimo feriepost, phpost, rymo, itd. skripte.

Sto se tice squirellmail-a.. evo sa njihove stranice:
Can I use POP3 and SquirrelMail?
No. We only support IMAP. In the future, we do plan to allow POP3 mailboxes, but that will not happen for quite some time. POP3 doesn't lend itself very well to webmail, just by the nature of the protocol.

Inace, ne trazim ovo radi sebe, ja vec imam jednu skripticu za to, (mada mi i ne treba jer retko koristim webmail-ove), nego me zanima koji je po misljenju ljudi najbolji zasad.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
*.dialup-maxtnt.on.net.mk

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: php webmail06.09.2001. u 03:09 - pre 275 meseci
A nije lakse da compile PHP module sa IMAP podrskom ?

People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: php webmail06.09.2001. u 14:10 - pre 275 meseci
Nije iz prostog razloga sto nemam kompajler pod windozama.... on dodje kao binarni fajl koji je kompajliran BEZ podrske za IMAP. Zbog toga pominjem kompatibilnost sa razlicitim OS-ovima...

Ali koliko vidim nikoga ni ne zanima ova tema bas previse.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: php webmail25.11.2001. u 00:52 - pre 272 meseci
Citat:
Jbyn4e je napisao:
Nije iz prostog razloga sto nemam kompajler pod windozama.... on dodje kao binarni fajl koji je kompajliran BEZ podrske za IMAP. Zbog toga pominjem kompatibilnost sa razlicitim OS-ovima...

Ali koliko vidim nikoga ni ne zanima ova tema bas previse.


php4win.de ako vec neces da kompajliras, IMP kao web mail (rabimo ga na box-u i po mojem misljenju je funkcionalniji od squirell-a koji se uglavnom stavlja zato sto je lak za instalaciju, ne toliko zato sto je narocito dobar)

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.140.EUnet.yu



+257 Profil

icon Re: php webmail25.11.2001. u 10:59 - pre 272 meseci
Citat:
caboom je napisao:
php4win.de ako vec neces da kompajliras, IMP kao web mail (rabimo ga na

Ma ne volim te packages koji ti samoi sve instaliraju. Vise volim sve da odradim "rucno". Ali nema veze, ima lepa skripta, zove se popper, lici na OE (uzas jedan), ali radi prilicno lepo a ne zahteva imap suppport.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: php webmail25.11.2001. u 11:42 - pre 272 meseci
Citat:

Ma ne volim te packages koji ti samoi sve instaliraju. Vise volim sve da odradim "rucno". Ali nema veze, ima lepa skripta, zove se popper, lici na OE (uzas jedan), ali radi prilicno lepo a ne zahteva imap suppport.

znam, posto sam ga preradjivao... radi ok... valjda :)

 
Odgovor na temu

stinger
Luka Gerzic
DELTA M, IT Department
DELTA M HQ

Član broj: 126
Poruke: 1099
*.drenik.net

ICQ: 57419599
Sajt: www.gerzic.net


Profil

icon Re: php webmail26.11.2001. u 13:44 - pre 272 meseci
koja platforma je u pitanju? moraces malo vise informacija da das da bi mogli da ti pomognemo.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: php webmail26.11.2001. u 14:14 - pre 272 meseci
Citat:
stinger je napisao:
koja platforma je u pitanju? moraces malo vise informacija da das da bi mogli da ti pomognemo.

Ma pitao sam uopsteno.... , inace ja radim pod win platformi uglavnom (NT4 sp6, apache, mysql, php, perl i sl...), jerbo mi je server na tome...

Mislim, hteo sam da ljudi prodiskutuju koju oni webmail skrpitu koriste i zasto... da steknemo uvid ako nekom zatreba sta je najbolje po opstem misljenju.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

stinger
Luka Gerzic
DELTA M, IT Department
DELTA M HQ

Član broj: 126
Poruke: 1099
*.drenik.net

ICQ: 57419599
Sajt: www.gerzic.net


Profil

icon Re: php webmail26.11.2001. u 19:08 - pre 272 meseci
tesko da mogu da ti pomognem u tom slucaju, ako si na linux box-u mozemo da pricamo.. sto se tice NT-a tesko... :)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: php webmail26.11.2001. u 23:00 - pre 272 meseci
Citat:
stinger je napisao:
tesko da mogu da ti pomognem u tom slucaju, ako si na linux box-u mozemo da pricamo.. sto se tice NT-a tesko... :)


hmmm... pa zapravo je sto se tice razvojnog okruzenja potpuno sve jedno... mozes da npr dignes mercury kao SMTP server, postoji IMAP PHP modul za win itd. samo treba lepo pribeci starom dobrom RTFM-u koji i dalje najbolje radi. Zapravo, vremenom mi je postalo apsolutno nebitno na cemu radim, osim ako to nije jednoplatformski orjentisano, a php to svakako nije...

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: php webmail

[ Pregleda: 5397 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.