Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa

[es] :: Wireless :: Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa

[ Pregleda: 4393 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dachony

Član broj: 75168
Poruke: 45
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa08.09.2006. u 01:13 - pre 214 meseci
procitao sam dosta ovog foruma i stvarno mi je puno pomoglo,ali me zanima samo jos jedna verovatno glupa stvar,ali ajde...

imam desktop pc i laptop.na desktopu nemam wireless karticu.mislio sam da sa antene kabel prikljucim na AP koji moze da radi i kao router(MSI AP54G) i onda da svucem UTP kabel u desktop pc,a sa laptopom da se konektujem bezicno.
e sada,procitao sam na forumu negde da je nemoguce (koliko sam ja skontao)da se bezicno kacim na taj AP,pa me zanima da li sam dobro shvatio ili ne.

ako to ne moze,molim vas da mi kazete sta ide izmedju antene i racunara ako se spaja kablovima.treba mi nesto da mogu da dovucem 2 UTP kabla sa tavana do sobe.

hvala unapred
 
Odgovor na temu

SleepLess
SleepLess
Beograd

Član broj: 70723
Poruke: 70
*.gw.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa08.09.2006. u 06:46 - pre 214 meseci
evo ti jednostavnog reshenja sa jednim utp kablom do tavana:
- lepo provuchesh kabl sa tavana do sobe gde ti je komp i tu stavish neki switch ili hub (danas su dzabe)
- u switch/hub zakachish oba kompa (i lapAtopA i desktop mashinu) a AP postavish u router mode i zavrshio si pos'o.
- logujesh se na AP preko http-a (mislim da je IP od AP-a 192.168.1.254 ali opet proveri) i ukljuchish dhcp ili u routing tabelu postavish fixed ip adrese koje ce ti koristiti kompovi
- kompovima podesish te ip adrese ili "setujes obtain ip addres.." i podesis dhcp adresu servera (a to je u ovom sluchaju AP)..
- 'n' problem solved...

napomena:
kabl koji ide od switcha do AP-a mora biti ukljuchen u UPLINK port (to je obichno ili port 1 ili 8 - proveri u papiricima ako ne pishe na switchu)...


ako imas problema pishi...


SleepLess over and out
SleepLess over and out
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa08.09.2006. u 07:24 - pre 214 meseci
Odavno je na trzistu tesko naci switch koji ima poseban uplink port. Svi sada imaju sve portove koji mogu da rade i kao uplink tako da vise nije bitno koji je koji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Antena -> AP -> UTP do pc-a + wireless do laptopa

[ Pregleda: 4393 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.