Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

elitemadzone.org :: MadZone :: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 69201 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.beobug.com.



+15 Profil

icon ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 13:09 - pre 214 meseci




da li ovo treba potpisati?

i da li nam mozda dolazi novi operater električne energije?


[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 21.08.2006. u 14:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 13:39 - pre 214 meseci
Ne znam , ali moji potpisali .
Treba valjda, mislim da nemas izbora.
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 14:08 - pre 214 meseci
Da,treba potpisati. Moj drugar radi za "Elektrodistribuciju" i kaze da je najbolje da se potpise. Menjaju se apsolutno svi brojaci elektricne energije. A zasto trenutne satove menjaju za nove pojma nemam. Uglavnom neka svi potpisu :) Mozda jer se previse krade struja, ili se varam?
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 14:35 - pre 214 meseci
Citat:
KnightOfDoom:
Treba valjda, mislim da nemas izbora.


Naravno da ne mora da se potpiše, uostalom to i piše na obaveštenju. Kako tamo piše, ukoliko ne potpišeš, onda sam moraš da održavaš svoj strujomer.
Ono što se meni čini da je ovde u pitanju, jeste priprema terena za dolazak konkurencije. Trenutno je brojilo vlasništvo korisnika (što je i logično s obzirom da ga je on i kupio) i to po meni olakšava promenu dobavljača (jednog dana kada bude bilo konkurencije). Ako brojilo ustupiš EPS-u, a što činiš potpisom dostavljenog ugovora, promena dobavljača će biti daleko teža jer onda moraš imati novo brojilo, s obzirom da će postojeće brojilo biti vlasništvo EPS-a.

Meni lično tu mnogo štošta smrdi i ne verujem da ću im pokloniti svoj strujomer.

Citat:
Danilo Cvjeticanin: A zasto trenutne satove menjaju za nove pojma nemam.


Možda i zato što su tako velike nabavke (verovatno preko milion strujomera) u javnim preduzećima idealne za muvanje ispod žita..
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 14:40 - pre 214 meseci
Citat:
dejankr: Možda i zato što su tako velike nabavke (verovatno preko milion strujomera) u javnim preduzećima idealne za muvanje ispod žita..



Mozda ali bice da je nesto drugo. Uvode se brojila za daljinsko ocitavanje. Ocitavace se centralizovano sa jednog mesta.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 14:43 - pre 214 meseci
Citat:
dejankr: Naravno da ne mora da se potpiše, uostalom to i piše na obaveštenju. Kako tamo piše, ukoliko ne potpišeš, onda sam moraš da održavaš svoj strujomer.

Stvarno mi nije jasno o kakvom je odrzavanju rec. "Strujomer" ne treba da se odrzava, verovatnoca da se pokvari se meri u promilima. Moj deda je kupio jedan pre 40 godina kad je sagradio kucu i nikad ga nije popravljao.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 14:45 - pre 214 meseci
E bas zbog toga. Sad iznad tog sata stavi magnet iz zvucnika ili televizora i hackno si ga ;)
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 15:10 - pre 214 meseci
Citat:
pctel: Stvarno mi nije jasno o kakvom je odrzavanju rec. "Strujomer" ne treba da se odrzava, verovatnoca da se pokvari se meri u promilima. Moj deda je kupio jedan pre 40 godina kad je sagradio kucu i nikad ga nije popravljao.


Baš zato mi sve to i smrdi... Živim u novoj zgradi i strujomer mi je star godinu dana. Ako sam baš toliki baksuz da mi se strujomer pokvari, onda ...

Citat:
mexico: Mozda ali bice da je nesto drugo. Uvode se brojila za daljinsko ocitavanje. Ocitavace se centralizovano sa jednog mesta.


Tačno, mada ni to ne isključuje radnje ispod žita! Javne nabavke su čudo!

Ono što mene brine je da li će EPS krenuti da maltretira korisnike koji im nisu ustupili svoj strujomer? Na primer da svakih par godina zahtevaju promenu strujomera i sl...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 16:11 - pre 214 meseci
Tu je sve sumnjivo, kakvo bre odrzavanje strujomera, ja se samo bojim da ce ti sto potpisu morati i da plate to "odrzavanje", sta vi mislite da ce vam dati nesto dzabe!
Ja ne potpisujem ni pod razno, strujomeri se (za neupucene) ne odrzavaju a nov kosta oko 4500din.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 16:46 - pre 214 meseci
U nekoj normalnoj situaciji odrzavanje strujomera znaci ispitivanje da li je sve OK na neki odredjeni vremenski period, i zamena nekih delova ako postoje delovi koji moraju da se menjaju posle nekog vremena.

Naravno, EPS nece nista extra odrzavati strujomer od onog sto radi danas - ali se rukovode cinjenicom da je cena strujomera bar nekoliko mesecnih prosecnih racuna za struju, i to ce biti jak otezavajuci faktor novom konkurentu - jer ce morati da nateraju korisnike da iskesiraju novih N mesecnih racuna za strujomer, i time eliminisu mogucnost nadmetanja u ceni.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 17:34 - pre 214 meseci
Strujomer se bazdari posle odredjenog vremena upotrebe ( nisam siguran posle koliko godina ).Moze se vrsiti i bazdarenje po zahtevu potrosaca ili distribucije u slucaju sumnje da je merenje netacno.

Provericu da li su doneli odluku da svi strujomeri moraju biti digitalni,a takodje sam nacuo da moraju biti domace proizvodnje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 17:52 - pre 214 meseci
Ajde vise da ne nagadjamo, nema tu delova koji se odrzavaju ili menjaju, menja se komplet brojilo. Kada kupujete brojilo mozete ugraditi samo domace vec bazdareno brojilo, naknadno bazdarenje je moguce, ali ce te u praxi to tesko postici od distribucije, a to su bili u obavezi i do sad.

odakle info o nekom novom na trzistu el. energije?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nikstup

Član broj: 17768
Poruke: 80
87.250.101.*



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 18:04 - pre 214 meseci
Strujomeri se moraju bazdariti posle izvesnog vremena. Ako se ne bazdare pocinju da "lazu", nekad na stetu korisnika, a mnogo cesce na stetu distribucije. Inace u prosjeku brojila stara 20 i vise godina po pravilu ostecuju distribuciju 2-5 % (cini mi se da sam tu cifru procitao u kWh - biltenu elektroprivrede Srbije i to je osnovni razlog zamjene brojila. Ostali razlozi su daljinsko ocitanje, mogucnost programiranja razlicitih dodatnih funkcija, mnogo manje mogucnosti raznih manipulacija itd.
Inace, mislim da treba potpisati ovo jer nemas sta izgubiti, u suprotnom ces sam snositi troskove odrzavanja sto i pise u prilozenom. U RS je distribucija vec odavno krenula sa zamjenom brojila na svoj racun i nisam odusevljen sa tim novim brojilima (mene je pokralo prvi mjesec pa sam trazio zamjenu i jedva su mi otpisali dio duga, navodno sam potrosio preko 2000 kW/h ili tako nesto. Ovdje su brojila Sitel mikroelektronika, a EP Srbije objavila je spisak proizvođača koji dolaze u obzir i to se moze vjerovatno naci negdje na net-u.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 18:45 - pre 214 meseci
Strujomeri bi se mozda i trebali bazdariti ali kao sto rekoh u praxi se to ne radi, tj bazdare samo nova.
I zaboga o kakvom odrzavanju govorite, toga nije bilo ni na starim a posebno na novim digitalnim brojilima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.08.2006. u 21:03 - pre 214 meseci
Moraćemo svi da potpišemo. Nema tu rasprave. Imaćemo i dovoljan rok da se odlučimo.

Nije problem samo u sarosti brojila (moje je staro 5 godina i radi lepo), nego u tom daljinskom očitavanju, koje će uvesti. Ko je meni kriv što sam platio brojilo nekada xxx maraka, kad pređe njima u staranje? Ali, otada me bole za njega, oni ga paze (skoro kao i dosada).

E sad, ima ljudi koji poseduju brojila od pre 30 godina u DRVENIM ormarićima za struju, što je odavno prevaziđeno i OPASNO (požar!). Oni će od ovih promena najviše profitirati, jer će za ništa dobiti nešto (nova brojila, atestirane metalne ormare za njih).

Baš me briga za drugog "provajdera" struje u Srbiji ... ne vidim ga ni u najavi. Neka država pravi i prodaje struju, to meni ne smeta. Zato i valjda plaćam porez. Neću "strance" i nakupce-prekupce struje da finansiram bez ikakve potrebe!

Ne želim da se kao u Makedoniji pojavi neko ko će da samo ZAMENI državni monopol svojim, te da zauzme resurse za sitnu-krupnu kintu a onda krene da se sjajno zeza sa državom i narodom! Pogledajte samo kako tamo struju seku pekarama, Vladi, policiji... vojsci... ako preteraju... odoše i bolnice!

Naravno, ko ne plaća, treba da se seče, ali ko sprečava tog novog "provajdera" da recimo, svim ljudima kojima prezime počinje sa "S" obezbedi free struju, a ostalima seče za 10 dindži minusa? Ovo navodim samo zato što može da se lako desi da celi narodi-oblasti ostanu BEZ struje, a da imaju koliko-toliko uredno plaćanje, a da neki imaju struju i za DŽ, jer je tako odredila dnevna politika!

Mislite na Kosovo i Metohiju? Hahaha... poređenje je "srećno" i SLUČAJNO!

Mene više brine lagano potkradanje EPS-a na konto kasnijeg-ranijeg menjanja tarife. Sedite malo predveče i u zoru i gledajte kako oni uredno KRADU minutažu jeftine-skuplje tarife! TO mene brine.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::22.08.2006. u 00:52 - pre 214 meseci
Kako se meni cini, radi se o novom-starom projektu daljinskog ocitavanja koji se vuce gooooodinama.

E sad kad im preti privatizacija i ulazak konkurencije, zbrzali su zamenu i traze da bude njihovo brojilo. I sta ce da radi covek koji hoce da predje kod konkurentskog distrubutera, da kupuje jos jedno, trece brojilo.

NE POTPIS - dosta je tog monopola bilo
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::22.08.2006. u 01:09 - pre 214 meseci
cekaj, ne razumem- oni ce da uzmu brojilo koje sam ja platio, a iznajmice mi novo koje ce biti njihovo vlasnistvo? a ne, ne.
aj da ja dodjem kod vas kuci i uzmem vasa kola, a iznajmim vam svoja?!
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.versatel.net.



+101 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E � T E N J E :::22.08.2006. u 01:18 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: Moraćemo svi da potpišemo. Nema tu rasprave. Imaćemo i dovoljan rok da se odlučimo.


O kakvoj se odluci onda tacno radi? :)



[Ovu poruku je menjao optix dana 22.08.2006. u 02:28 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::22.08.2006. u 01:44 - pre 214 meseci
Mislim da je realna opasnost da te za koji mesec obavezu da promenis brojilo sa ovog na digitalno. O svom trosku, ako ostane u tvom vlasnistvu. Ne verujem da ce biti samo 50E + Strucno lice da zameni. A pre toga mogu da te posalju na vanredni tehnicki pregled par puta. Cak i da ugradis novo, mora neko strucan da ti zameni, plus njihov izlazak na teren da udare plombu.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::22.08.2006. u 07:47 - pre 214 meseci
sta znaci reci bazdari u ovom slucaju? znam da je to nesto strava arhaicna rec, zvuci turski, al ja nemam pojma sta tu oni hoce da rade sa strujomerom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 69201 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.