Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25138 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 13:46 - pre 215 meseci

Zna li neko gde se mogu kupiti oni cepici od one sundjeraste materije koji sluze da se koriste umesto (ili u kombinaciji) sa anti-fon slusalicama, a protiv buke?

moze i na private poruku, da ne bude reklama.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10254 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 14:07 - pre 215 meseci
Imaš to u svakoj apoteci - antifon čepići, i / ili antifon vata. Ali, ne očekuj previše.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 14:09 - pre 215 meseci
Nije reklama, izađeš iz zgrade, razmisliš gde se nalazi najbliža apoteka, i uputiš se tamo. :)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 14:13 - pre 215 meseci
U prodavnicama lovacke opreme i oružja, a i u prodavnicama HTZ opreme.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Dark_Runger
GunRunner

Član broj: 22461
Poruke: 178
80.93.231.*

Sajt: thepiratebay.org


+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 14:31 - pre 215 meseci
Ima na svakoj trci formule jedan,kosta 5 e.
Barrier Break a lost soul a loaded weapon
These empty shells they rain hell the dark beckons
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 15:58 - pre 215 meseci
Ako zelis cepice za usi protiv buke, pogledaj silikonske, koje mozes da oblikujes prstima, tako da pokriju maksimalnu povrsinu, a ujedno mozes da ih operes i ponovo koristis kasnije.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 20:00 - pre 215 meseci
A mozes ih kupiti u svakoj dobro opremljenoj prodavnici sportske opreme gde se prodaju naocare za plivanje. Dobijes 4 komada u pakovanju. Mislim da su oko 10€. Dobro se oblikuju i mogu se koristiti dosta puta. Kad ih stavis u uvo, ne cujes skoro nista
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?18.08.2006. u 21:05 - pre 215 meseci

Hvala svima na savetima. Dakle, treba traziti silikonske. Nadam se da se mogu oblikovati tako da mogu da stanu i u usnu skoljku malog deteta (jer mi za dete uglavnom i trebaju :)

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?19.08.2006. u 01:52 - pre 215 meseci
Gledaj da kupis neke u DRECAVOJ boji, jer mala djeca ce cackati i gledati da vide sta je to u uvu, pa ako su prozirne, lako se izgube, i mogu da ih progutaju. Ovako dok su drecave, mozes da ih lakse vidis pa da reagujes na vrijeme.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?19.08.2006. u 07:43 - pre 215 meseci
to samo ako ima decu debile, sto ne verujem da je slucaj :-)
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?19.08.2006. u 09:17 - pre 215 meseci
Citat:
vindic8or: to samo ako ima decu debile, sto ne verujem da je slucaj :-)


Dijete je dijete, a ne znam otkud ideja da djeca mogu biti debili. Izgleda da nemas djecu (jos uvijek). Mala djeca postepeno sticu osjecaj za stvari oko sebe, pa je normalno obratiti paznju i otvoriti cetvore oci.

Prije nekoliko godina desilo se da je djetetu od dvije godine dat ljesnik, otislo mu u dusnik, nisu stigli do bolnice na vrijeme, i to je bilo to. Drugi slucaj je bio sa djetetom od cetiri godine, koji je 'pojeo' kliker. On takodje nije vise ovdje. Mislim da nema potrebe navoditi ostale, ali cinjenica je da su djecaci skloniji ispitivanju/isprobavanju stvari oko sebe, pa to divno radoznalo dijete jednostavno zeli da nauci nesto novo, a nije svjesno svih posljedica i sta je jestivo a sta nije. Sve ovo zavisi od uzrasta.

Sto se tice odraslih, ljudi znaju da uzmu tabletu koja sadrzi anestetik (grlo ih boli, ne mogu da gutaju ni spavaju), pa onda kada nemaju pravog osjecaja - hajde onda jedan vreo caj, pa opekotine do te mjere da ne mogu jesti normalno dvije sedmice. Moras ljude upozoriti svaki put, jer nece se sjetiti upozorenja od prosle godine, to je sigurno.



 
Odgovor na temu

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?19.08.2006. u 23:58 - pre 215 meseci
joj sto me nerviraju "ispravljaci" krivih drina i tetka savete
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 04:44 - pre 215 meseci
Citat:
shumar: joj sto me nerviraju "ispravljaci" krivih drina i tetka savete


Pa koja je svrha citanja teme gdje neko trazi ideju kako da rijesi problem, ako ces se nervirati dok je citas? A ti zaobidji apoteke, doktore, pravnike, i sve ostale profesije i mjesta gdje je moguce dobiti savjet, i neces se nervirati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 09:46 - pre 215 meseci
Slazem se sa _djevojkom_ glede male dece i nesmotrenosti ali:

Citat:

Sto se tice odraslih, ljudi znaju da uzmu tabletu koja sadrzi anestetik (grlo ih boli, ne mogu da gutaju ni spavaju), pa onda kada nemaju pravog osjecaja - hajde onda jedan vreo caj, pa opekotine do te mjere da ne mogu jesti normalno dvije sedmice. Moras ljude upozoriti svaki put, jer nece se sjetiti upozorenja od prosle godine, to je sigurno.


Ovo - zaista, jeste debil, i to odrasli debil. I tu je cika Darvin i potvrda njegove teorije u praksi - da priroda eliminise ovakve retarde iz genetskog poola ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 12:47 - pre 215 meseci
Citat:
Ovo - zaista, jeste debil, i to odrasli debil. I tu je cika Darvin i potvrda njegove teorije u praksi - da priroda eliminise ovakve retarde iz genetskog poola ;-)


Ne bih se slozila da je ta osoba debil, ali dvaput me je zaustavio dok sam pokusavala da ga u jednoj recenici upozorim o ovoj mogucnosti. Rekao je da nema vremena za pricu, ali izgleda da nije nasao vremena da procita sta pise na ambalazi, takodje.

Renomirani pravnik, osoba nn, troje djece (ima li sanse za ponavljanje ovakvih stvari u njihovoj buducnosti?), sekretarica iz firme mu predlozila sta da trazi, otisao poslije apoteke do svoje mame. Ona mu napravila caj, jer 'zna sta je za njega najbolje' (njegove rijeci) [ovdje je o-chaj-avanje prirodna pojava, bas kao i u UK], i sat poslije toga bio je u hitnoj. Nasao je vremena da ostane dva dana u bolnici, a dvije sedmice kasnije kad se oporavio stize buket cvijeca i pismeno izvinjenje sto se ponasao kako se ponasao. Dan kasnije, dolazi po neku drugu stvar, i prica sta se desilo.

Stvarno tuzno sto je do toga doslo, ali ne mozes odraslim ljudima biti dadilja. Ako nemaju vremena da se bave sobom, izvol'te supermarket; a ako si nasao vrijeme da dodjes u apoteku i odlucio se da uzmes neki lijek - sa namjerom da rijesis problem, onda nadji i vrijeme da saslusas kako se pravilno koristi. Na kraju dana, sam odluci sta ces da uradis.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 12:53 - pre 215 meseci
Citat:

Ne bih se slozila da je ta osoba debil, ali dvaput me je zaustavio dok sam pokusavala da ga u jednoj recenici upozorim o ovoj mogucnosti. Rekao je da nema vremena za pricu, ali izgleda da nije nasao vremena da procita sta pise na ambalazi, takodje.


Slabo funkcionisanje integrativnog korteksa - elem... osetis da ti je grlo utrnuto zbog delovanja lokalnog anestetika, kod osoba sa prosecnim IQ-om bi trebalo doci do zakljucivanja da je potrebno uvesti dodatnu paznju radi zastite sluzokoze prilikom kontakta sa hranom - ako je to izostalo, kao kod tog coveka, u pitanju je kreten :-) Sorry ali tako je.

Mislim imas i u stomatologiji slucajeve da deca izgrizu usnu prilikom aplikacije lokalne anestezije - ali deci se kaze da to ne rade - ako odrasla osoba to isto uradi, u pitanju je debil ;-))))


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 13:15 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Slabo funkcionisanje integrativnog korteksa...ako je to izostalo, kao kod tog coveka, u pitanju je kreten :-) Sorry ali tako je.


Kako onda objasnjavas da je izuzetno uspjesan u svom poslu?

Citat:
...kod osoba sa prosecnim IQ-om bi trebalo doci do zakljucivanja...


Kod ovog slucaja - natprosjecnim koeficijentom hm...inteligencije?

Citat:
...ali deci se kaze da to ne rade - ako odrasla osoba to isto uradi, u pitanju je debil ;-))))


Ova osoba nije nasla vrijeme da saslusa tu jednu recenicu. Jednostavno, danas ljudi ne nalaze vremena za osnovne stvari - ni da razmisle o problemu, a kamoli da saslusaju sta neko drugi ima da kaze. Vade se na tempo zivota, iako se radi o sopstvenim problemima - a ne o necijim drugim.

 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?20.08.2006. u 21:05 - pre 215 meseci
OnTopic:

Ja sam u apoteci za 75 dinara kupio neke domace proizvodnje, lako se oblikuju i ne smetaju kad se stave.
Dovoljno su dobri da ne cujes golubove, komsije, lift i ostalo sto moze da te probudi neplanirano, a nisu dovoljni da ne bi cuo alarm na telefonu koji treba da te probudi. Preporuka.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?21.08.2006. u 11:57 - pre 215 meseci
narode uzeo sam ovo u apoteci i stvarno pomaze ali imam par pitanja posto apotekarka nije znala da mi objasni:

uzeo sam silikonske ima u kutijici 4 komada oni su u pamuk zavijejni zanima me da li se ovaj pamuk skine pa koristi ja ga za sada nisam skinuo i meni frka da se ne zajebem pa nisam mnogo duboko nabio ali koliko duboko stavljaju oni koji koriste?
hvala
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?21.08.2006. u 13:00 - pre 215 meseci
Citat:
Valerij Zajcev: narode uzeo sam ovo u apoteci i stvarno pomaze ali imam par pitanja posto apotekarka nije znala da mi objasni:
uzeo sam silikonske ima u kutijici 4 komada oni su u pamuk zavijejni zanima me da li se ovaj pamuk skine pa koristi ja ga za sada nisam skinuo i meni frka da se ne zajebem pa nisam mnogo duboko nabio ali koliko duboko stavljaju oni koji koriste?
hvala


Ne kontam sto ti je prodala nesto sto ni sama ne zna za sta sluzi. Jel' imas da okacis neku sliku toga sto si kupio, jer kod nas silikonske dolaze iskljucivo same u plastici, cisto da vidim da nije neka varijacija sa pamukom (!?). Jedini drugi razlog koji mogu da zamislim zasto bi ti doslo umotano u pamuk jeste da ne budu gnjecavi i slijepljeni, pogotovo kada ih kupis u sred ljeta. :)

Fino operes ruke, uzmes komadic, i pritiskas ga kao plastelin dok ne omeksa (tri/cetiri minuta), da mozes lakse da ga oblikujes. Nije toliko bitna dubina, koliko je bitna povrsina. Maks. centimentar dubine, ali bitno da je dovoljno kompaktno i da pokrije sam 'ulaz' u uvo; znaci da ne ostavis supljinu (inace nema svrhe). Ne znam koje su te velicine, ali silikonske mozes da oblikujes i makazama, ako su previse velike. (Naravno, nemoj kasnije da se predomislis i da stavljas oba komada, a ni da ih lijepis ljepilom.) Predlazem da operes usi prije koriscenja, cisto da ne bi gurao vosak nazad u uvo.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cepici za usi - a protiv buke - gde kupiti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25138 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.