Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux-Windows preko parelelnog

[es] :: Enterprise Networking :: Linux-Windows preko parelelnog

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.15.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Linux-Windows preko parelelnog14.02.2003. u 20:24 - pre 257 meseci
Hocu da probam da konektiram Linux i windows preko parelelnog kabla. Dali je neko imao iskustva?
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Linux-Windows preko parelelnog14.02.2003. u 23:08 - pre 257 meseci
Trebaće ti neki „custom-made“ program: PLIP (na Linux-u) i Direct Cable Connection (na Windows-u) nisu kompatibilni.

Pročitaj PLIP dokumentaciju, i videćeš da se pominje neki crwx... (nešto tako, ne znam tačno, znam da počinje na „c“): paket drajver za DOS koji ima mogućnost i komuniciranja preko PLIP-a (znači i sa Linux-om). Dodaj na to Sambu na Linux-u, i LAN Manager klijent na Win/DOS-u, i trebalo bi da radi.

Naravno, lako je moguće da sve ovo pada u vodu ako koristiš neki Windows sistem zasnovan na NT kernelu (i njegovim novijim derivatima), pošto ti je direktan pristup portu onemogućen, ali možda vredi probati.

Sve u svemu, paralelni port će koristiti mnogo procesorskog vremena (pa ne možeš ništa ozbiljno da radiš na oba računara, a protok ti je najviše 50k/s), i mislim da će ti biti jeftinije da nabaviš dve mrežne kartice i jedan „neukršteni“ UTP kabl, i da ih spojiš „peer-to-peer“.

Šeme za kablove imaš u dokumentaciji za PLIP, ili već potraži na gogletu podatke za LapLink kabl. I ne zaboravi da koristiš ECP/EPP postavke za paralelne portove.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Linux-Windows preko parelelnog

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.