Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jel ima neko semu za spajanje interfona

[es] :: Elektronika :: jel ima neko semu za spajanje interfona

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 44057 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona20.02.2016. u 08:38 - pre 98 meseci
Via: [es] mailing liste

Nesto baguje kada se tako postuje i ostane samo kuka :D

Mene bas interesuje da li je resio problem...i da li mu je pomogao @Zeljkov post.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona20.02.2016. u 08:51 - pre 98 meseci
Dragance,

Tebe cu da predlozim mom generalnom Direktoru firme,

-da Te zaposlimo kao "Savetnika za IZLAZ iz nebuloznih situacija"
..salim se, naravno,

Ne, nego, malo pa malo izlaze takvi postovi na elektronici i na elektrotehnici
pa se pitam odakle to, i zasto takvi postovi treba da "truju" postojecu temu ?

Mozda je neka greska, kako kazes.

PS:
-a Ti @gilopilence, Dragane, mogao bi da ukljucis bilo koji MOB-telefon,....cisto da si "dostupan"

pOz Ekipi,




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona20.02.2016. u 15:48 - pre 98 meseci
E, Roberte moj...

Poslah ti P.P.

@ziko66 ce valjda da javi sta je uradEo, a bio bi i red, jer se Zeljko bas potrudio. Svaka cast!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zeljko07
Nikolic Zeljko Z E X O N
FULLSECURITY AUTOALARMI
Beograd- Rakovica

Član broj: 131395
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona20.02.2016. u 21:26 - pre 98 meseci
Da dodam jos koju slicicu posto sam se sa ovim interfonom u fazi trazenja kvara koji se manifestovao kao brujanje u slusalicama maksimalno upoznao i skicirao sebi semu radi daljeg servisa.
Jos jedna napomena drugaru ako bude trazio prekid da krene od centrale od kontakta sa oznakom MU, otkaci zicu, zakaci malu krokodilku, i testerom, zumerom ( sa 20-tak metara zice) krene do svakog cvorista od prizemlja pa do zadnjeg sprata, nadje doznu ili OG kutiju gde se racva interfonska instalacija i potrazi spoj svih mikrofona na spratu.Boju zice u doznama za mikrofone saznace ako otvori kuciste slusalice i vidi koja boja ide na kontakt broj 2.Kod mene je to siva boja.Tu boju proprati do dozne na spratu i vedece da se boje iz svih stanova na spratu poklapaju po boji za slusalice,mikrofone, masu i otkljucavanje brave.Zica za CALL je posebna za svaki stan i vodi se posebno od spoljnog panela.Pracenjem toka instalacije od centrale i prizemlja naleteces gde je prekid.
Kod tebe je sistem 4+n sto bi u praksi rekli od centrale do svakog stana je dovuceno paralelnom vezom 4 zice (za mikrofon,zvucnik,masu i bravu) plus jedna za call poziv sa spoljnog panela za svaki stan.

Toliko od mene za ovaj put.Ako sam nekom pomogo drago mi je, ako nisam tu sam za daljnju saradnju do resenja problema !

Zeljko

pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona21.02.2016. u 03:06 - pre 98 meseci
Citat:
Kod tebe je sistem 4+n sto bi u praksi rekli od centrale do svakog stana je dovuceno paralelnom vezom 4 zice (za mikrofon,zvucnik,masu i bravu) plus jedna za call poziv sa spoljnog panela za svaki stan.

Jos jednom, svaka cast! Ovo je kljucno....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.tel.net.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona21.02.2016. u 20:38 - pre 98 meseci
brzinski sam citao postove...nisam detaljno ulazio u aalizu. Ali koliko vidim na neki nacin ste uspijeli napraviti neku kombinaciju da radi ali "veza ostaje otvorena" na tu žicu spojite diodu da propušta samo jedan smijer.
 
Odgovor na temu

Zeljko07
Nikolic Zeljko Z E X O N
FULLSECURITY AUTOALARMI
Beograd- Rakovica

Član broj: 131395
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona21.02.2016. u 23:07 - pre 98 meseci


Cao
Sve sto je brzo to je i kuso, kazu .... procitaj od pocetka postove i videces da se radi o prekidu ozicenja prema slusalicama interfona i to trasa za mikrofon.

pozz

Zeljko
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona23.02.2016. u 19:58 - pre 98 meseci
Evo i mene sa problemom, mada sam sve pročitao od A do Š.

Naime sve je lepo radilo od sinoć kada mi se desilo da nisam mogao iz stana da aktiviram električnu bravu,

Sve i dalje radi dobro, čujem poziv, mikrofon kao i slušalica takođe rade tj. u funkciji su.

Šta dalje?

Evo slike MTK zidne jedinice.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona23.02.2016. u 20:54 - pre 98 meseci
Dobro vece "komsija" zeoN_Rider,
Evo moje prakse,

Aktiviranje elektricne brave je jedino "Jako-strujno" kolo u celoj semi interfona.

Na svim ostalim prikljuccima, konektorima (ako postoje) , na klemama, ---tece par mili-Ampera
za poziv, za komunikaciju, za audio signal,

..ali otvaranje brave je cesto reseno tako da struja brave prolazi kroz taster od pojedinacnih stanova.

Poziv, mikrofon i slusalica rade sa mnogo manjim strujama, tako da njima poneki los kontakt i ne smeta,
zbog male potrosnje i zbog male vrednosti struje kroz provodnike.


Sve ovo napisano se odnosi na " Do jucerasnji Tip Interfona",

Naravno da je danasnja SMART generacija neuporedivo naprednija
i da se DMM-om nista pametno ne moze dijagnostikovati kad je rec o kvarovima.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Za pocetak, zgodno je premeriti tastere/prekidace u stambenom delu interfonske instalacije,
cisto da se vidi "Spajaju li oni na NULA OHMA" kada se pritisnu.

Zgodno je i proveriti "mikro-kontakte" slusalice kada se podigne (ako ih ima)
-i to sve treba da radi sa Nula-Ohma spajanja.

Ne bi bilo lose znati model/tip interfonskog sistema,

...ima ovde Mahera koji su sveto+svasta nesto ugradjivali,
mozda imaju neku valjanu ideju....

pOz




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona23.02.2016. u 21:07 - pre 98 meseci
Model ne znam koji je mada na štampanoj ploči piše( gornji desni ćošak).

Proverio sam sve kontakte, mikro prekidače i to za MTK i za aktiviranje brave.

Takođe proverio sam i kod komšija i kod njih radi otključavanje.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona23.02.2016. u 21:31 - pre 98 meseci
zeoN,
drago mi je da si proverio sve kontakte u stanu (nisam ni sumnjao :-) , bahhhanditu jedan,
znao sam ja da ces da se latis DMM-a i da sve perfektno proveris , ne daje Ti Djavo mira :-)

..ali ne zaboravi da tvoj kabl iz stana ima i drugi kraj, i to dole u centralnom delu,

može i tamo da bude neku "Loš-Spoj",....... ili spoj sa prevelikim prelaznim otporom.

Pazi,
Verujem da tu Ništa nije Gorelo !

Verujem da se cela stvar dogodila od " Jedenja Vremena" ili mehanickog habanja.

Nema tu trece stavke...

Sve sto se "Cesto Stiska" ume da zvekne,

Svugde gde je potrebno pola Ampera da otvori bravu....ume da zakaze,

Eto nekih smernica,

pOz




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona23.02.2016. u 22:10 - pre 98 meseci
Sad' sam pogledao doznu u hodniku zgrade na mom spratu. Iz kabla koji dolazi iz mog stana sve žice su spojene na žice centralnog kabla osim zelene žice koja stoji u vazduhu. E sad' pojma nemam kud ta žica ide i da li je uopšte i u funkciji?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Zeljko07
Nikolic Zeljko Z E X O N
FULLSECURITY AUTOALARMI
Beograd- Rakovica

Član broj: 131395
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona24.02.2016. u 09:39 - pre 98 meseci

Cao

Oznaka na slusalici 6(zelena) i 10(plava) su masa ili minus na centralnoj jedinici interfona i one su u kratkoj vezi(spojene).Tako da je nebito sto ti visi ta zica u hodniku jer je dupla. Braon (9) ti je odlazni vod prema bravi-on ti je predmet interesovanja.Kratkim spajanjem broja 9 i 10 salje se (minus) na bravu i ona otkljucava.Za pocetak slobodno spoji 9 i 10 i ako ti otkljucava onda je problem u tasteru za otkljucavanje koji se nalazi u slusalici u gornjrm desnom uglu oznake P2.Ako posle prespajanja brava i dalje ne radi a ostalim stanarima radi proveri trasu od stana tj. slusalice do dozne na spratu.Proveri elektricno, zumerom ili unimerom da braon zica(9) nema negde prekid do dozne na spratu.Znaci ako je taster dobar problem je u kablu od slusalice do dozne gde se svi paralelno spajaju na spratu.Slusalica ti je marke Urmet model 1131 i ima je u prodaji za oko 900 din, ako se ispostavi da je do kontakta tastera i resis da zamenis.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona24.02.2016. u 09:48 - pre 98 meseci
Hvala na informaciji, proveriću provodnost braon žice samo da nađem dugačku žicu da nastavim pipalicu od zujke.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona25.02.2016. u 12:20 - pre 98 meseci
Evo da se javim šta uradih.

Proverio sam provodnost braon žice jer je jedino ona bila potrebna za aktiviranje električne brave.

Braon žica je OK. E zatim sam se popeo na merdevine, Maglajt u usta i redom.

Vođen dokumentacijom što mi/nam je komšija Željko07 postavio probao sam da braon žicu povežem sa sličnom koja je od susednog stana.

U startu mi je bilo jasno da su sve žice povezane na centralnu(svaka sa svakom) linije osim žice za poziv što je im logično.

Svaki stan ima svoju.

Spajanjem braon žice sa sličnom nije dalo rezultate i pukim slučajem sam primetio da je jedna oguljene izolacije žica u vazduhu. Ta žica je iz glavnog snopa.

Spojih braon sa tom i aktiviranje električne brave je sada u funkciji.

Rezime, izgleda da povezivanje nije urađeno po šemi nego kako je ko hteo.

Zahvaljujem se kolegama Living Lajt i komšiji Željko07!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona25.02.2016. u 18:30 - pre 98 meseci
zeoN_Rider,
Dobro je da si uspeo da rascivijas kvar.

Nismo uspeli baš preterano i konkretno da ti pomognemo (al' smo pokusali),
jer si ipak Sam uradio Glavnu stvar:
Citat:
zeoN_Rider: ...pukim slučajem sam primetio da je jedna oguljene izolacije žica u vazduhu.


Dobro je + odlicno !!!.....da nema veceg cirkusa sa provodnicima.

pOz


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona25.02.2016. u 18:38 - pre 98 meseci
Citat:
Living Light
Dobro je + odlicno !!!.....da nema veceg cirkusa sa provodnicima.


Bio je i ličio je na gomilu skuvanih špageta. Nikada mi neće biti jasno zašto monteri samo zguraju žice u doznu bez i malo stila?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

T.E.T.R.A.B.U.S.
Ljubisic Nenad
Radni sto
Bg

Član broj: 5937
Poruke: 130
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 154095862


Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona10.08.2017. u 08:48 - pre 80 meseci
Kratko pitanje,


Da li je moguce nekako prevezati unutrasnju jedinicu interfona tako da na poziv odmah otvara bravu.

4+1 zica interfoni razni



Ukoliko treba i neka dodatna komponenta nije probem.


HVala
RUSI SU PRVI OSVOJILI KOSMOS
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona10.08.2017. u 09:05 - pre 80 meseci
Moze.

Onda ti ni ne treba unutrasnja jedinica.

Prevezes dole u tastaturi, da kad stisnes taster das struju bravi i otvoris vrata.

..ali, onda KOJI JE SMISAO TOGA ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
109.121.55.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: jel ima neko semu za spajanje interfona10.08.2017. u 09:26 - pre 80 meseci
Citat:
Living Light


..ali, onda KOJI JE SMISAO TOGA ?


Vala baš.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: jel ima neko semu za spajanje interfona

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 44057 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.