Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Report i kockice

[es] :: Access :: Report i kockice

[ Pregleda: 3211 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Report i kockice03.08.2006. u 12:16 - pre 215 meseci
Hitno potrebna pomoć za report i kockice na njemu.Kako razmaći brojeve; Koji font,koja komanda itd...

Molim vas skinite ovaj primjer i pogledaj te sami o čemu se radi !!!

Pozdrav i Hvala unaprijed!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Report i kockice04.08.2006. u 10:45 - pre 215 meseci


Iz mog iskustva to je uzaludan posao. Mislim na neku super preciznost kod popunjavanja gotovih formulara. Mučio sam se danima da naštelujem precizno popunjavanje u kockice, potrošio čitav blok formulara za isprobavanje, a onda shvatio da formulari nisu baš precizno isečeni u štampariji, margine +-1mm. Sve to sa štampačem koji vrlo precizno vodi papir. No, dobro ipak se treba potruditi da izveštaj izgleda lepo.

U tvom primeru broj si uneo kao tekst sa tačkama. On se tako i štampa. Ako je broj unet kao Long, zadaš mu format General Number i nema tačaka. Ako je broj Double i ima decimale koje treba da se vide, a da se ne vidi zarez, postoji mogućnost da ga podeliš na Fix(broj) i Broj-Fix(broj). U primeru koji si dao ne traže se decimale, znači samo Fix(broj).

Podudaranje sa širinom kockice ipak odradi pomoću izbora fonta i veličine fonta. (Metodom velikog broja pokušaja.)
 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Report i kockice25.08.2006. u 16:03 - pre 214 meseci
Kako da ovo uradim podjelu Fix(broj) i Broj-Fix(broj). Dali možes u kakvom primerčiću da mi uradiš pa okačiš!!!
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Report i kockice

[ Pregleda: 3211 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.