Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX
(Zaključana tema (lock), by twiddle)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1434678 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 17:56 - pre 214 meseci
Guernsey i Jersey ostrva (kanalska ostrva, deo UK) imaju sopstvene TLD.

http://www.channelisles.net/

To su .GG i .JE domeni, respektivno.
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 18:22 - pre 214 meseci

http://www.beta.co.yu/default....p;h=Home,sr&prikaz=1478012

p.s.

http://www.iso.org/iso/en/prod...iso_3166-1_decoding_table.html
Prikačeni fajlovi
 
0

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.91.eunet.yu.

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 20:43 - pre 214 meseci
Citat:
Pera60: Zaboravite na "otkup domena". To jednostavno nije moguce! Cudi me otkuda ljudima ideja za tako nesto. Kako mislite da tek tako moze da se otkupi nesto sto nije vlasnistvo neke drzave vec samo oznaka koju im je dodelila jedna medjunarodna organizacija?

Kako nije moguće?
Pre par godina mala karipska državica Tuvala je prodala svoj .tv domen.
Isto je i Surinam prodao svoj .sr
.sr je sada Senior domen. www.register.sr
Citat:
.SR is the first Internet domain name for "Seniors” in the English speaking communities, as well as "Señores” (Spanish), "Signori” (Italian), and "Senhores” (Portuguese).


A što se tiče .sp... Postoji li mogućnost da se žalimo na ovu dodelu?
10 SIN
20 GOTO HELL
 
0

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.adsl.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 21:15 - pre 214 meseci
Ja ne znam da li postoji mogucnost zalbe na dodelu domena ".sp", ali licno mi se cini da bi logicnije bilo da nam se dodeli domen .ss (na engleskom to bi bilo - state of Serbia, odnosno drzava Srbija)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 21:37 - pre 214 meseci
.SP ne dolazi u obzir. Ako ne može .RS, onda neka ostane .YU ili neka bude .SS!
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 22:01 - pre 214 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...lazete-za-buducu-oznaku-Srbije
 
0

Pera60

Član broj: 90181
Poruke: 35
*.beobug.com.



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 23:07 - pre 214 meseci
Te drzave nisu prodale svoje dvoslovne oznake, niti su prodale svoje domene. Prodale su samo pravo na registrovanje tih domena, dakle oni i dalje ostaju u njihovom vlasnistvu! Takodje, to je uradjeno iz KOMERCIJALNIH razloga i prodato je PRIVATNIM kompanijama ali do sada nije zabelezena prodaja nekog domena nekoj nezavisnoj i medjunarodno drzavi kako bi taj domen zvanicno predstavljao tu drzavu, niti je to pravno uopste moguce!! Oznaka TV u svetu i dalje predstavljaju Tuvalu, SR i dalje predstavlja Surinam...

Postoji mogucnost jedino da sugerisemo koji domen zelimo, kao i da zatrazimo eventualno menjanje ukoliko odluka bude donesena. Ali sve te nase zalbe i predlozi uopste ne obavezuju ISO (niti IANA-u) da ucini bilo sta - sve to je samo obicna neobavezna konsultacija!
 
0

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.62.58.*



+3 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 23:25 - pre 214 meseci
Ne mogu da verujem da smo dobili .sp. Ne razumem sta je te "kretene" navelo da nam daju taj domen.Razumem "s" ali gde izvuce to "p".Prosto neverovatna odluka.Bolje da ostane .yu nego ovako.I zar taj domen ne treba da da neku vrstu asocijacije odakle je sajt (npr .it, .fr, .de .... itd).
Nadam se da ce uloziti zalbu na tu odluku ukoliko je to moguce i mislim da Vlada Srbije ne treba da prihvati taj predlog.

.rs ( Republika Srbija)
.sp (???????????????)

@Pera60

Pa mozda mi ne mozemo da se zalimo na tu odluku,ali da li moze drzava da se zali ili da jednostavno ne prihvati taj domen???


[Ovu poruku je menjao zeca015 dana 02.09.2006. u 00:38 GMT+1]
 
0

De La Noche
Beograd

Član broj: 45379
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.09.2006. u 23:46 - pre 214 meseci
Ne bih da licitiram,
ali ipak mi mozda, kazem samo mozda, ovo malo smrdi da posto nisu prihvatili RS, onda
su kao razmisljali, i rekli, pa cekaj, oni su i sami se lomili izmedju SP/SPA i RS/SRB,
znaci i SP/SPA je prihvatljivo za njih cim su predlagali. OK, eto im to onda.

Znaci uremile nas neke cave koje su pre par meseci pametno predlozili SP i SPA

DLN
 
0

Pera60

Član broj: 90181
Poruke: 35
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 00:21 - pre 214 meseci
Kada sam rekao "mi" mislio sam na drzavu! :) Dakle - drzava moze samo da da svoj predlog i moze da trazi da joj se neka oznaka promeni, ako joj se ne svidja - ali to UOPSTE NIJE OBAVEZUJUCE ZA ISO! Kazem, jedino sto bi moglo da se uradi, ako nam se ne dopadne to sto nam ISO da, je da trazimo od IANA da zadrzimo do daljeg .yu ili da nam se, kao izuzetku, dodeli neki drugi domen, nezavisno od ISO oznake.

Jedino sto meni pada na pamet odakle su izvukli to SP je pridev "srpski". Drugo mi nista ne pada na pamet.
 
0

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.62.58.*



+3 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 01:57 - pre 214 meseci
Sve mi se nesto cini da znaju nasu gramatiku haha...

@De La Noche

Sto se tice toga ko je predlagao domen .sp,moguce je da si ti u pravu.Samo bih voleo da znam ko je "pametan" napravio taj
"pametan" predlog.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 06:57 - pre 214 meseci
Mislim da je ovo skandal. Drzava predlozi oznake koje joj odgovaraju, i te oznake su slobodne, a onda "organizacija" drzavi dodeli sasvim drugacije oznake, koje joj ne odgovaraju.

Najbolje bi bilo zadrzati i .yu i koristiti njega (kao sto ima primera da su radile druge drzave), a ovu oznaku ignorisati kao neprihvatljivu. Nazalost, to nije moguce, jer ovi kod nas koji se pitaju za oznake, garant dobiju proliv cim neko pomene .yu. Prihvatili bi i da nam oznaka bude .g**** samo ne .yu.

 
0

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 09:37 - pre 214 meseci
ZADOVOLJSTVO MINISTARSTVA SPOLJNIH POSLOVA

POLITIKA - SVET I MI - Petak, Septembar 01, 2006 18:06 RTS

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije izrazilo je zadovoljstvo zbog toga što je Međunarodna organizacija za standardizaciju prihvatila troslovnu oznaku SRB kao javnu i prepoznatljivu oznaku države Srbije.

'Ne žalimo naročito zbog toga što RS nije prihvaćena za dvoslovnu internet oznaku naše države.

Slažemo se da oblik državnog uređenja, republika ili kraljevina, ne može biti u oznaci države', navedeno je u saopštenju Ministarstva.

'Preporučeno nam je da izaberemo dvoslovni znak između oznaka: SP, SLj, Š, SW i SX. Kao prepoznatljivu dvoslovnu oznaku, koja je u direktnoj vezi sa troslovnom oznakom SRB, ministar spoljnih poslova preporučio je oznaku Š, u jednostavnom i razumljivom značenju - 'Srbi, Srbija', kaže se u saopštenju.

---

Š je ako se ne varam SS, SLj - SQ?

Možda sam paranoičan, ali kao da su neke institucije ovde priželjkivale ili čak lobirale da nam se ne dodeli RS? Setite se samo šta je Zavod za standardizaciju prvobitno predložio (SP i SPA).
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.237.166.*



+7176 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 09:41 - pre 214 meseci
Citat:
Broker
Mislim da je ovo skandal. Drzava predlozi oznake koje joj odgovaraju, i te oznake su slobodne, a onda "organizacija" drzavi dodeli sasvim drugacije oznake, koje joj ne odgovaraju.


"Organizacija" je sasvim slucajno UN - i pravilnik kaze da u ISO 3166 odluke donosi nekoliko zemalja glasanjem, a medju tim zemljama nije Srbija - tako da...

Citat:

Najbolje bi bilo zadrzati i .yu i koristiti njega (kao sto ima primera da su radile druge drzave), a ovu oznaku ignorisati kao neprihvatljivu. Nazalost, to nije moguce, jer ovi kod nas koji se pitaju za oznake, garant dobiju proliv cim neko pomene .yu. Prihvatili bi i da nam oznaka bude .g**** samo ne .yu.


A kako ces to da izvedes? ISO 3166 MA donese novu 3166 tabelu, a onda ICANN prihvati tabelu i dodeli Srbiji novi TLD.

Kako si zamislio da "zadrzis .yu" kako tehnicki tako i operativno ?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 11:08 - pre 214 meseci
Daklem, SRANJE. Tačka.

Nadao sam se .RS kad već nema bolje na raspolaganju, ali eto... ipak da nam ga "malko" zavuku!

Ma, opušteno. Podelili su svima ono što su tražili, pa i više od toga. Teorija zavere? Hahaha! Šteta što se ne zovemo drugačije, mnogo država je na slovo, na slovo S! Odluka više država? Naravno, ne i mi. Koje su te države?

Kapiram da ovo nije konačno, mora i Vlada, tj. neko izvršan da se složi sa ovim! Onda ipak predlažem .SS. Da se zna da smo svetske parije.

Možda će Crkva da se raduje... kao i neke partije. Faliće im samo C ili O. Užas.

Ovako, jedino mi pada na pamet... www.wa.sp.

Pozdrav!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.237.166.*



+7176 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 11:34 - pre 214 meseci
Citat:

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije izrazilo je zadovoljstvo zbog toga što je Međunarodna organizacija za standardizaciju prihvatila troslovnu oznaku SRB kao javnu i prepoznatljivu oznaku države Srbije.

'Ne žalimo naročito zbog toga što RS nije prihvaćena za dvoslovnu internet oznaku naše države.


Jebote patak - ovoj zemlji treba unajmiti press agenciju da se bavi komunikacijama sa javnoscu, i da niko ne sme da daje izjave van te agencije.

Kad neko gleda drzavu gde se jedno ministarstvo javno izjasnjava protiv predloga drugog organa vlade, i posle to komentarise kako "ne zalimo narocito" je samo signal ljudima sa strane koji indikuje koliko je haoticno stanje u zemlji :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 11:47 - pre 214 meseci
To je ustvari i najgore u celoj priči! Taj neimenovani "smrad" koji to kaže, i ostane ŽIV je odraz našeg stanja! Što blago reče Ivan, haosa.

Citat:
'Ne žalimo naročito zbog toga što RS nije prihvaćena za dvoslovnu internet oznaku naše države.


Toliko dupeuvlakačka (izvinite na izrazu) izjava, potpuno lišena ikakvog ponosa, realnosti, stručnosti, ne zaslužuje da se uopšte komentariše! Osim što smo svi mi ovde njom gurnuti u latrinu, Kenjaru (Nestle), senkrup ili septičku jamu IT-a!

Koga briga za ime domena, ajde da se zovemo kako nam kažu? SP ne znači NIŠTA, niti asocira na SRBIJA! Crnogorci barem dobiše odsjaj od "Montenegro", kako su ih nazvali Latini pre mnogo godina.

Ma, dosta. Ima li konstruktivnih reakcija, ili da se pomirimo sa ovim?

Pozdrav!
 
0

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 12:17 - pre 214 meseci
Od preostalih mogućnosti, jasno je da je najprihvatljivija oznaka SS ( State of Serbia), sve ostalo predstavlja nepotrebnu komplikaciju.
 
0

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
*.26.eunet.yu.



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 12:30 - pre 214 meseci
Valjda moze i Serbian State.( SS)
 
0

bencuns
Republika Srpska, BN

Član broj: 9966
Poruke: 29
212.200.139.*



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX02.09.2006. u 13:03 - pre 214 meseci
Jedini spas je da se od IANA traži registracija domena .rs mimo ISO dvoslovne oznake, pošto očigledno da država neće učiniti ništa po pitanju žalbe na ISO oznaku. Trebalo bi im uputiti mail da malo pogledaju i komentare javnosti na ovom forumu, pošto zapad dosta uvažava mišljenje građana o nečemu ako već sprska Vlada ne uvažava. A to da se u skraćenici ne može naći oblik uređenja zemlje je netačno, evo primer FM (MICRONESIA, FEDERATED STATES OF), RH (HAITI) itd.
Da li neko uopšte zna obrazloženje zašto RS nije prihvaćeno, to nigde nisam uspio da pročitam?
 
0

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX
(Zaključana tema (lock), by twiddle)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1434678 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.