Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mora sa kljestima?

[es] :: SOHO Networking :: Da li mora sa kljestima?

[ Pregleda: 7939 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilaj

Član broj: 68556
Poruke: 140
*.beobug.com.



Profil

icon Da li mora sa kljestima?02.08.2006. u 08:28 - pre 215 meseci
Da li mora UTP kabl da se krimpuje sa tim kljestima ili moze i sa necim drugim "home" pristupacnijim alatom ili nekim specijalno napravljenim(sklepanim/nabudzenim za tu svrhu) da ne kupujem kljesta za par RJ45 konektora a posto treba da kabl provucem kroz zid kroz knap rupu za kabl bez mogucnosti prosirivanja (rupe, beton od 0.5 m je u pitanju ) moram prvo da provucem kabl pa tek onda da krimpujem?
2x fujitsu(general) 07LEC + Fujitsu 12LUC
80mkv. spoljni zidovi 25 cm puna cigla 10 cm stiropor, plafon 20 cm mineralna vuna
stolarija PVC , osim dva jako losa drvena prozora koje mislim da promenim u nekim buducim
projektima/dogradnjama oko kuce.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?02.08.2006. u 09:04 - pre 215 meseci
Moze i bez kljesta, samo treba malo da se pomucis. Mozes npr. da upotrebis srafciger da gurnes pinove u parice.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?02.08.2006. u 11:14 - pre 215 meseci
Ako bi postovali neke standarde u umrezavanju, terminiranje wall kablova se izvodi uticnicama - inace uticnice su uglavnom tool-less mogu super se lako namestaju kao sto kazu bez alata a cak nisu ni skupe, samo sto ti treba jos jedan patch kabl kojim ces povezati uredjaj-komp sa uticnicom.

Ajd bar da pokusamo da budemo kao sav normalan svet a ne sve uz pomoc stapa, kanapa i mnooogo izolirke.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?02.08.2006. u 12:25 - pre 215 meseci
Citat:
ilaj: Da li mora UTP kabl

Ne poznajem detaljno ovo sto kaze Ivand pa ne smem ni da potvrdim, ni da negiram, ali je moj iskreni savet da to obavezno razmotris! Krimpovanje bez kljesta je vrlo delikatan posao, pre ce ti poci nesto po zlu, nego sto nece, nerviraces se sigurno, mozda nesto i ostetis, cak - ne daj boze - se ogrebes. Gledao sam animaciju na sajtu "jedne firme", ove uticnice "bez alata" izgledaju OK.

Zanimljiva informacija, ja sam je nekako prevideo, video jednom ranije i - zaboravio, a moze da bude jako korisno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?02.08.2006. u 13:28 - pre 215 meseci
Naravno da je poželjno poštovati standarde, ali dečko hoće da namesti par RJ45 konektora i jasno da neće da kupuje klješta samo zbog toga. Da je u pitanju rad za neku firmu, i svakodnevno krimpovanje 10ak ili više kablova, pa da kažemo da je ovo nerazumno razmišljanje, ali ovako je sasvim ok...

I ovim krimpovanjem bez klješta ne može ništa spektakularno da uradi pogrešno - krimpovanje i funkcija klješta nisu nikakva nauka - samo treba pritisnuti pinove tako da dodju u kontakt sa kablom. Klješta to rade brzo i istovremeno za sve pinove, šrafciger to radi sporo i pojedinačno. To je to.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 04:45 - pre 215 meseci
uf, iz mog iskustva nikako bez kljesta! Prvo se iscimas da potrefis raspored zica, pa dog ih ubodes u zabicu, i jos da se cimas da sa necim stiskas da to "sedne" umesto krimp kljestima! Neka hvala! Ili ja nisam za takve stvari... (pre nedelju dana sam hteo da razbijem jedan patch kablic od samo 30cm jer nisam uspevao da uguram proklete zicice u zabicu grrrrrrrrrrrrrrr treba imati zivaca i strpljenja i preciznosti za to, ja izgleda nemam.... grrrrrrrrr kako sam se bio iznervirao samo...).

P.S. Najbolje pozajmi od nekoga kljesta, tako ja radim jer mi bas retko treba da krimpujem neke kablove (od sada necu ni to, platim 120 din uslugu gde kupujem kablove i cao, zivci nemaju cenu....)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 07:24 - pre 215 meseci
Citat:
Mister Big Time: (od sada necu ni to, platim 120 din uslugu gde kupujem kablove i cao, zivci nemaju cenu....)

Ama, to je u redu, ali covek ima situaciju da provlaci kabl kroz beton:

Citat:
posto treba da kabl provucem kroz zid kroz knap rupu za kabl bez mogucnosti prosirivanja (rupe, beton od 0.5 m je u pitanju ) moram prvo da provucem kabl pa tek onda da krimpujem


, pa je prinudjen da prikljucak montira "na licima mesta" . Konkretno nemam iskustva sa ovim mini-uticnicama za montazu bez alata, pa ne mogu nista da kazem, ali cu to morati uskoro da probam i imam osecaj da su ljudi to dobro napravili. Vec sama ideja je vrlo OK.

Inace, Mister, pa valjda i u kljestima za krimpovanje treba pogoditi raspored zica? U pljosnatim kablovima za telefon, pojedine zice stoje stabilno, pa mogu lako da se okrenu i uloze u prikljucak, bilo da ih ima 2, 4 (ili 6?), ali ovi UTP su vise kao snopic, ako se ne varam, i onda tu moras - izvin'te na izrazu - da uvlacis jednu po jednu, prema onome sta zelis da taj kabl postane - "kroz" ili "prevrnuti raspored" i mozda ima jos.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 12:44 - pre 215 meseci
Preko Prece Naokoli Blize.... cuvaj se samo da ti na kraju poslije svega ne ispadne jeftinije da kupis klijesta od 10E.... i budes miran za vjek vjekova
Bojan
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 16:45 - pre 215 meseci
aman zaman, ljudi, nije krimpovanje utp kabla nikakva nauka. naravno, jeste lakse, brze i sigurnije da se to odradi kljestima, ali kljesta su samo parce metala zgodnog oblika! ako i pogresi, odseci ce, pa ce uspeti iz drugog-treceg puta. ako mu je to ipak previse zezanja, ili smatra da je njegovo vreme skuplje od toga, ispruzi se 10e i to je to.

uopste ne razumem zasto ova tema ima ovoliko odgovora :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 19:46 - pre 215 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: uopste ne razumem zasto ova tema ima ovoliko odgovora

Kako ne razumes? Covek je pitao ima li neko alternativno resenje kljestima.

Onda si mu ti dao prvo resenje - da uradi isto kao kljestima, ali bez kljesta.

To se nije svidelo Ivand-u pa je dao drugo alternativno resenje - uticnica koja se montira bez alata. Ja sam izrazio svoje slaganje sa njegovim predlogom.

Opet si se ti javio i nisi podrzao predlog Ivand-a vec si dao jos par argumenata u prilog "fizickog" rada.

Sada se javio i Mister Big Time, koji opet tvrdi da je sve tesko, da je najbolje da ti to urade negde, za malu nadoknadu. Opet se ja javljam i potsecam ga da je malo tesko nositi ceo betonski zid u servis, da ti tamo krimpuju konektor.

Kolega someone_bl je izracunao da bi uticnica_koja_se_montira_bez_alata + komad kabla sa 2 konektora bio skuplji od kljesta za krimpovanje i taj svoj stav objavio u postu.

Meni licno se cini da se tema sasvim pristojno razvijala i da smo se upoznali sa raznim pogledima na konkretni problem

Dobro, ovo je bilo 50% saljivo, ali meni je bas korisna informacija o onim uticnicam koje se montiraju bez alata. To moze u nekim situacijama da vredi zlata.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?13.08.2006. u 20:36 - pre 215 meseci
ilaj je pitao da li utp kabl moze da se nakrimpuje bez kljesta, i receno je da moze. To je manje vise to :) Naravno, salio sam se i ja malo, nemam nista protiv razvijanja teme... samo mislim da ce se neki citalac teme nepotrebno uplasiti ovog poduhvata.

A sto se tice tih uticnica... za sve postoji alat, samo sto je nesto lakse odraditi bez istog, a nesto teze. Npr. krimpovanje standardnih RJ45 konektora bez kljesta je malo teze :) Ali za jedan kabl je sve to toliko nebitno...
ex.mangel
 
Odgovor na temu

ilaj

Član broj: 68556
Poruke: 140
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?14.08.2006. u 09:17 - pre 215 meseci
Aman zaman sta uradiste od teme, ja sam samo pitao da li je moguce i kada sam cuo da jeste uradio sam posao za 10 minuta i sve radi perfektno (samo sa srafcigerom i makazama) .Prvenstveno sam postavio pitanje jer nikad nisam video ta kljesta tj. da li je to neki extra specijalni alat ili obicno prilagodjeno parce gvozdja, naime poduhvat nije bio nimalo tezak samo treba malo paziti .
Pozz.
2x fujitsu(general) 07LEC + Fujitsu 12LUC
80mkv. spoljni zidovi 25 cm puna cigla 10 cm stiropor, plafon 20 cm mineralna vuna
stolarija PVC , osim dva jako losa drvena prozora koje mislim da promenim u nekim buducim
projektima/dogradnjama oko kuce.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?14.08.2006. u 12:08 - pre 215 meseci
Citat:
ilaj: Aman zaman sta uradiste od teme...

Ma, ne sekiraj se kolega, nisi ti kriv . Ali ja ostajem pri tvrdnji da je predlog Ivand-a vrlo koristan. Na kraju krajeva, mnoge postojece instalacije, starije od racunara, se cesto zavrsavaju uticnicom (struja) ili fiksnim prikljuckom (starije telefonske instalacije) sto je sasvim prakticno: ne moras da razmisljas 'koliko viska kabla da ti ostavimo?' i slicno. Idealno je, ako se uticnica fiksira na podlogu i onda imas sasvim profesionalnu stvar.

Cekaj malo, zar se ne prave UTP kablovi takodje u 2 verzije (kao stara struja) - jednostruka zica, za montazu na zid, u kanalice i slicne fiksne stvari i licnasta, za ono po podu i kojekuda? Onda je koriscenje uticnice na kraju jos opravdanije - do nje vuces tvrdu zicu, a od nje do nekog aparata licnastu i milina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?14.08.2006. u 18:29 - pre 215 meseci
Tako je, i utp se pravi u te dve opisane varijante.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.16.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?14.08.2006. u 23:56 - pre 215 meseci
Heh :) nisam mogao da odolim ....

Rekao bih da je Mister ipak u pravu i to sa šrafcigerom je ok , ali ako je toliko smotan da ne uspe...e pa jbg... Ja bih kupio 3 utičnice po 10 din i valjda bih uspeo iz trećeg :) , treba stisnuti i onu plastiku što pritiska kabel da se ne klima u utičnici (nalazi se sa suprotne strane one žabice) i zašto bi čovek kupovao krimp klješta !


Druga varijanta je nazidna kutija (ženski konektor) kabel se montira bez alata u kutijicu dimenzije oko 5x4cm i košta oko 50din. E sad ima problem: dva ženska priključka :) , to će rešiti tako što kupi mali produžetak koji košta oko 50din isto i spoji te dve tačke spajanja :) i završen posao....uglavnom mnogo jeftinije nego krimp klješta od 10€ , a i šta će ti posle ?
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Galle PIM
Dragisa Savic
Nis, Srbija

Član broj: 28686
Poruke: 149
*.medianis.net.

Jabber: gallepim@elitesecurity.org
ICQ: 130341636


Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?15.08.2006. u 00:18 - pre 215 meseci
Zar nije stvarno NAJ jednostavnije, brze, jeftinije i bolje da se covek malo raspita ko ima i pozajmi kljesta od nekog ko ima na 2 sata kao sto mu je Mister Big Time predlozio.

Citat:
tdjokic:
Inace, Mister, pa valjda i u kljestima za krimpovanje treba pogoditi raspored zica? U pljosnatim kablovima za telefon, pojedine zice stoje stabilno, pa mogu lako da se okrenu i uloze u prikljucak, bilo da ih ima 2, 4 (ili 6?), ali ovi UTP su vise kao snopic, ako se ne varam, i onda tu moras - izvin'te na izrazu - da uvlacis jednu po jednu, prema onome sta zelis da taj kabl postane - "kroz" ili "prevrnuti raspored" i mozda ima jos.


Jesu ko snopic od 4 para, ali moras sve zajedno da ih gurnes inace nikad nece da udju, ovako jedna drugoj drze mesto, a uticnica i ima male kanalice za zice pri kraju. Namestis ih u ruci kako treba da stoje istegnes to malo i pazljivo gurnes sve zajedno. :)

Pozz
Ne pada sneg da pokrije breg,
-vec da zveri ostave svoj trag..
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.78.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Da li mora sa kljestima?15.08.2006. u 00:22 - pre 215 meseci
Moram samo da primetim da jedna kljesta za krimpovanje kostaju cela 4.5e odprilike koliko i jedan srafciger.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Da li mora sa kljestima?

[ Pregleda: 7939 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.