Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatizacija Hemofarma

[es] :: E-Poslovanje :: Privatizacija Hemofarma

[ Pregleda: 3778 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Član broj: 57952
Poruke: 298
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Privatizacija Hemofarma25.07.2006. u 22:23 - pre 216 meseci
Kao sto vecina verovatno zna nemacka firma "Stada" ponudila je preko svog brokera otkup 100% akcija vrsackog Hemofarma.. Ponudjena cena po akciji je 12 345 din po vazecem kursu eura.. Moji matori imaju nesto malo akcija cini mi se oko 40 pa me zanima sta je sad pametno uraditi, da li prodati akcije sto je negde oko 500 000 din (nije bas malo za nase uslove) ili sacekati.. Plasim se samo da posle kad se zavrsi otkup Hemofarm ne ode u zaborav tj. vise niko nece biti zainteresovan za kupovinu akcija kada je neko vec vecinski vlasnik.. Voleo bi da cujem predlog nekog iskusnijeg u ovoj sferi ekonomije.. Hvala i pozzz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Privatizacija Hemofarma25.07.2006. u 23:09 - pre 216 meseci
Posto za sada nema nagovestaja da ce jos neka firma ponuditi otkup akcija a imajuci u vidu cinjenicu da je "Stada" ponudila otkup svih 100% akcija po ceni koja je relativno dobra mislim da bi tvoji matori trebalo da prodaju akcije tim pre sto je broj akcija koje poseduju veoma mali tako da bilo koja promena cena nece bitnije uticati na kolicinu novca koju bi trebalo da dobiju. Posto je malo verovatno da ce "Stada" uspeti da otkupi svih 100% akcija u prvom krugu svaka sledeca ponuda bice ispod cene koja je sada tim pre sto se ocekuje da se proda vise od 50% akcija koje po sadasnjem nacinu funkcionisanja Hemofarma omogucava kontrolu nad fabrikom.

Jos jedna stvar, neki ljudi zadrzavaju akcije u nadi da ce dividenda donositi redovnu i sigurnu zaradu svake godine sto je pogresno jer o raspodeli dividende odlucuje skupstina akcionara svake godine i to na osnovu bilansa stanja na kraju racunovodstvenog perioda pozitivan bilans nikako ne znaci da ce pare biti raspodeljene akcionarima. Posto u slucaju Hemofarma dolazi do preuzimanja treba imati u vidu cinjenicu da ce u narednom periodu ako do preuzimanja dodje vecina dobiti odlaziti povecanje kapaciteta i modernizaciju proizvodnje sto se finansira uglavnom iz dobiti tako da od dividende u narednih 4-5 godina ne treba ocekivati dobit u novcu. Jedina stvar koja moze da donese dobit u ovom periodu razvoja jeste skok cene akcija na berzi sto je direktno povezano sa trzisnim kretanjima i povecanjem proizvodnje. Ovo igra znacajnu ulogu samo kod ljudi koji poseduju veci broj akcija.

Eto toliko.
 
Odgovor na temu

Kachy
Beograd

Član broj: 19755
Poruke: 49
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Privatizacija Hemofarma26.07.2006. u 12:15 - pre 216 meseci
Da li neko zna nešto o štednim zapisima i načinima na koji to sve
funkcioniše
Ono što me pre svega zanima je: da li, pri kupovini štednih zapisa, mora da
postoji brokerska kuća kao posrednik ili fizičko lice može samo da kupi ili
proda te zapise; i na kraju, naravno, da li ti zapisi vreden nešto
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Privatizacija Hemofarma26.07.2006. u 12:25 - pre 216 meseci
http://www.nbs.yu/serbian/zapi..._pitanja_odgovori_11052006.pdf
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Privatizacija Hemofarma

[ Pregleda: 3778 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.