Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Piaggio Free 50 i Liberty 125?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Piaggio Free 50 i Liberty 125?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 597505 | Odgovora: 1099 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.152.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?17.03.2007. u 22:33 - pre 208 meseci
Citat:
Daca 937: ticma, zar prajmer nije isto sto i spric git?


prajmer sluzi da poveze plastiku i farbu, spric git ide preko prajmera i slizi da popuni sitne neravnine.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

Nemus_NS

Član broj: 117140
Poruke: 45
82.117.201.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?17.03.2007. u 23:59 - pre 208 meseci
Citat:
PECONIJE: Imam 2 problema sa free-om!
1.U toku voznje dok npr vozim 60 ili 70 i pustim gas kad padne brzina negde oko 40-50 prednji kraj motora se zatrese na kratko i posle prestane na manjoj brzini,na 60-70 ne trese!
2.Kad je hladna pali normalno bez gasa a kad je vruc moram da dam gotovo pun gas da bi upalio!
Da li je neko imao slicnih problema?


Kod mene ne trese vec se samo na kratko oseti kao neka vibracija.Kad je vruc ako hocu da upali iz prve malo dodam gas (ili do pola), a ako ne dodam onda upali iz druge.
 
0

Nemus_NS

Član broj: 117140
Poruke: 45
82.117.201.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?18.03.2007. u 00:00 - pre 208 meseci
Jel neko probao da stavi neki bolji filter za vazduh umesto ovog standardnig tipa onih pecurkastog oblika ili tako nesto?
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.49.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?18.03.2007. u 18:46 - pre 208 meseci
Video sam par motora sa tim filterima, i naravno morao da provozam.
To je sportski KN filter koji ima mnogo manji otpor usisavanja pa samim tim povecava snagu motora.
Mnogo veci efekat ima kod cetvorotaktnog i veceg motora ali ne smeta ni na malim!
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

coja021
Petrovic Jovica

Član broj: 138900
Poruke: 3
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?18.03.2007. u 21:15 - pre 208 meseci
ja sam pazljivo pratio sta pisete o rasklapanju motora,ali sam ipak zapeo,imam 2 problema. nikako nemogu da skinem korman,sve sam probao i neide. i bravica mi je upala i nikako nemo gu da otvorim vratanca za akumulator. mozeli mi neko pomoci
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.69.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?18.03.2007. u 23:02 - pre 208 meseci
Evo jos jednom o volanu, ovako, sraf kad odvrces on se malo odize od volana, znaci da izlazi iz oraha, ne treba ga skroz izvrnuti nego malo pa se onda kuca cekicem dok ne upadne dole. Ako je orah upao onda je volan oslobodjen i trebalo bi da se moze lakse ili teze cimati levo desno. Ako je zardjao onda je i lula verovatno zardjala pa moras da ga dobro natopis nekim odvijacem, WD ili slicno, pa probaj kad se malo natopi.
Vratanca se otvaraju tako sto deo oko kljuca gurnes i on potisne polugu koja otkaci vratanca.
Probaj necim da gurnes tu polugu sa necim tanjim pored onog prstena oko kljuca ili probaj da
povuces vratanca a celu crnu plastiku malo odigni mozda su se samo zaglavila.


www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

taurunum63
nesa nesic
beoigrad

taurunum63
Član broj: 138932
Poruke: 2
212.124.181.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 08:16 - pre 208 meseci
Da li neko zna dimenzije ili oznaku lagera prednjeg tocka za Piaggio FREE?
Pozdrav.
 
0

LALANS
Novi Sad

Član broj: 120829
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 18:26 - pre 208 meseci
Koji je broj kljucha ide za maticu zadnjeg tochka? Kad se skida prednji tochak, jel treba popustiti pakne?? Kako? Jel se guma tesko montira ili je bolje nositi tocak kod vulkanizera?? Kakva su vasa iskustva?
 
0

LALANS
Novi Sad

Član broj: 120829
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 18:34 - pre 208 meseci
Mislim da je neko spominjao da se retrovizor moze skratiti? Savet??
 
0

free50
Pancevo

Član broj: 118329
Poruke: 15
195.252.64.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 18:52 - pre 208 meseci
Mozes da ih skratis jednostavno,odseces parce sipke koliko ti treba i posle zavaris dva kraja ponovo.Pazis da ti var bude ispod one gume do ogledala da se nebi video.Medjutim ako mnogo skratis,izgledace lepse ali u njima ces u najboljem slucaju videti samo svoje laktove dok vozis.Znaci nikakve koristi od njih.Ja sam svoje jednostavno zamenio malo lepsim pravougaonim,otprilike sa Piaggio NRG-a,ne znam tacno,izgleda bolje a i funkcionalni su.
 
0

LALANS
Novi Sad

Član broj: 120829
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 19:38 - pre 208 meseci
Pa, i to sto kazesh...nisu ih oni u Piaggio fabrici bez razloga napravili bas takve. Odustajem, a i gnjavaza mi je to oko varenja.
 
0

Daca 937

Član broj: 124906
Poruke: 18
212.189.1.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?19.03.2007. u 20:55 - pre 208 meseci
iskoristio sam jucerasnji lep dan i krenuo sa remontom svoje makine.

skidanje svih plastika je trajalo efektivno 2,5 sata ukljucujuci i slikanje. korman sam skinuo bez problema doduse uz pomoc tasta koji ima iskustva sa bicikala, pa je sve trajalo par minuta. mnogo vremena mi je trebalo za plastike upravljaca, jer je jako tesko bilo skinuti konektore sa brzinomera, plasio sam se da ne pocupam semu i prskao wd40 i polako cimao. najvise me je zezao sam korman - upravljac kada sam ga skinuo nisam znao kako da izvucem donju plastiku. jasno mi je bilo da sajle kocnica i gasa moraju da se skinu ali nisam znao kako sajle kocnice da skinem- sve sam odsrafio ali dzabe - na kraju je dosao tast i samo izvukao kraj sajle iz rucice.

sve plastike su neverovatno prasnjave i masne, tako da ih najverovatnije perem u masini za sudove (one koje stanu), ako me zena ne ubije. sledeci vikend je planiran nastavak radova koji podrazumeva lepljenje plastika i pripremu za farbanje, farbanje crnih plastika HB body bumper spray-om i pranje karscherom. pitanja za ticma su sledeca:

1. da li karscherom smem da perem ceo skuter (ogoljen) ili ima delova koje apsolutno moram da izbegnem ili zastitim - jednostavno ga moram dobro oprati jer cu uprljati sveze ofarbane plastike i to nece ni na sta izaci?
2. na plastikama postoje alu navoji za srafove sa unutrasnje strane - da li to i kako da skidam zbog farbanja ili ne smeta?
3. da li si farbao i plastike sa unutrasnje strane?
4. opet za retrovizore - ja definitivno nisam od carusa dobio nikakav navoj za retrovizore koji se usrafi u korman i u telo samog retrovizora - ajde molim te slikaj taj deo da znam sta da trazim ili da ga zovem da mi da
5. da li se pukotine plastike na kraju predju poliester gitom pa brusnim gitom da se sama pukotina ne bi videla?
6. da li se uopste radi brusnim gitom ili je on previse krut za plastiku pa moze da pukne ili postoji i neki specijalni brusni za plastike?
7. za pukotine koje je potrebno pojacati mrezicom gde da nadjem tu mrezicu - jel se ona kroji ili sta vec, daj neki savet
8. kako se skida sediste. to nisam skinuo jer na dnu osnove sedista su pricvrsceni neki delovi sa zicama. sta sa time da radim i posuda za ulje je takodje deo osnove - da li i to da rastavljam i kako?

najvise se plasim sastavljanja jer iako imam sve slike se plasim da ce biti vracanja unazad, mada do toga ima jos sigurno 2-3 nedelje. skuter mi je u selu i mogu da radim samo 1 dan nedeljno sto znatno usporava proces.

ovo ce biti test za liberty jer ipak hocu nesto jace, ali i liberty bih sam sredjivao pa ako ne uspem free onda liberty nema smisla ni pokusavati. sad bar znam sta sve treba da gledam prilikom kupovine i steta je da ne naplatim na neki nacin iskustvo sa free-ja.

na kraju ako stignem uradicu u pdf-u neko kao uputstvo za rasklapanje sa slikama (kombinovano sa onim od vanste-a ali dodata razjasnjenja tamo gde sam ja zastajao) pa cu poslati ticma da on postavi.


[Ovu poruku je menjao Daca 937 dana 19.03.2007. u 22:15 GMT+1]
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
91.150.98.*

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 09:53 - pre 208 meseci
Citat:
LALANS: Koji je broj kljucha ide za maticu zadnjeg tochka? Kad se skida prednji tochak, jel treba popustiti pakne?? Kako? Jel se guma tesko montira ili je bolje nositi tocak kod vulkanizera?? Kakva su vasa iskustva?

Treba ti kljuc 24, okasti ili od gedore, pre toga skini plasticnu kapu, izvuci osigurac i skini limeni stitnik i tek onda mozes odvrnuti sraf koji je normalni desni navoj!
Kad skidas prednji tocak (kljuc 17) ne treba popustati pakne samo izvuci komplet osovinu na jednu stranu i polako izvuci tocak dole, pazi samo deo od brzinomera.
Guma se dosta lako skida i stavlja, jedino nova malo teze, ali nista strasno, ako imas plasticne montirace da ne ostetis farbu na tocku ili radi sa obicnim vecim srafcigerima, da ne kazem odvijacima.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
91.150.98.*

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 10:28 - pre 208 meseci
pitanja za ticma su sledeca:
//pa da krenem redom

1. da li karscherom smem da perem ceo skuter (ogoljen) ili ima delova koje apsolutno moram da izbegnem ili zastitim - jednostavno ga moram dobro oprati jer cu uprljati sveze ofarbane plastike i to nece ni na sta izaci?
//Mozes kompletan da operes bez problema, pre toga zamascene delove premazi nekim sredstvom za skidanje masnoce pa malo sacekaj i onda sloobodno sve prespricaj.

2. na plastikama postoje alu navoji za srafove sa unutrasnje strane - da li to i kako da skidam zbog farbanja ili ne smeta?
// ne smeta, ostavi, samo pazi da li su dobro stegnuti ako se klimaju bolje skini da ih ne pogubis, lako se montiraju. Skidaju se tako sto ih malo rasiris i samo svuces sa plastike.

3. da li si farbao i plastike sa unutrasnje strane?
// Ne

4. opet za retrovizore - ja definitivno nisam od carusa dobio nikakav navoj za retrovizore koji se usrafi u korman i u telo samog retrovizora - ajde molim te slikaj taj deo da znam sta da trazim ili da ga zovem da mi da
// ok, sada sam na poslu, pa kad stignem dobijas sliku.

5. da li se pukotine plastike na kraju predju poliester gitom pa brusnim gitom da se sama pukotina ne bi videla?
//Prvo plastiku zavaris lemilicom, znaci polako topis pukotinu i zamazujes tako da se zalepi sama plastika, onda se predje gitom i presmirgla tako da se ne vidi spoj

6. da li se uopste radi brusnim gitom ili je on previse krut za plastiku pa moze da pukne ili postoji i neki specijalni brusni za plastike?
//?
7. za pukotine koje je potrebno pojacati mrezicom gde da nadjem tu mrezicu - jel se ona kroji ili sta vec, daj neki savet
// ja sam nasao u nekom starom vazdusnom filteru od kamiona, to je aluminijumska mrezica i jednostavno se kroji makazama za lim. Mozez i obican lim, to sluzi samo da malo ojaca plastiku posto je tu oslabljena pa da ne pukne ponovo

8. kako se skida sediste. to nisam skinuo jer na dnu osnove sedista su pricvrsceni neki delovi sa zicama. sta sa time da radim i posuda za ulje je takodje deo osnove - da li i to da rastavljam i kako?
//sediste skidas jednostavno, kada ga otvoris ima jedana matica, desetka, na vrhu nju skines i tako se odvoji sundjerasti deo, donji plasticni deo skidas, kad odvrnes dva srafa iznutra, skines struju, isto dva srafa iznutra, a posudu za ulje, sa strane ima dva srafa, skinuti nosac kofera a moras i repis odvrnuti i malo povuci unazad da oslobodis plastiku

Sto se tice libertija vrlo je slican friju tako da neces imati problema kad savladas manjeg brata
Podrav, upravo sastavljam jedan zuti i pravim malu foto reportazu koja ce biti prezentovana na sajtu, nadam se da ce pomoci.

www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

LALANS
Novi Sad

Član broj: 120829
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 11:19 - pre 208 meseci
Citat:
ticma: Treba ti kljuc 24, okasti ili od gedore, pre toga skini plasticnu kapu, izvuci osigurac i skini limeni stitnik i tek onda mozes odvrnuti sraf koji je normalni desni navoj!
Kad skidas prednji tocak (kljuc 17) ne treba popustati pakne samo izvuci komplet osovinu na jednu stranu i polako izvuci tocak dole, pazi samo deo od brzinomera.
Guma se dosta lako skida i stavlja, jedino nova malo teze, ali nista strasno, ako imas plasticne montirace da ne ostetis farbu na tocku ili radi sa obicnim vecim srafcigerima, da ne kazem odvijacima.


Hvala Ticma.
 
0

ampir
novi sad

Član broj: 38290
Poruke: 27
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 12:07 - pre 208 meseci
upozorenje za sve koji hoce da skinu ili odseku metalne nastavke na kraju kormana da to NE RADE jer su ti nastavci ustvari tegovi koji sluze da ne dodje do vibraciija kormana u toku voznje.
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
91.150.98.*

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 14:15 - pre 208 meseci
Ja to odsekao i nema nikakvih vibracija!
Al zato ladno prolazim izmedju dve kolone vozila na semaforu!

Citat:
taurunum63: Da li neko zna dimenzije ili oznaku lagera prednjeg tocka za Piaggio FREE?
Pozdrav.


oznaka 62,01 (sta god znacila ta oznaka), kaze majstor samo trazi po tome i cena je oko 100 dinara.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

ampir
novi sad

Član broj: 38290
Poruke: 27
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 16:00 - pre 208 meseci
Citat:
ticma: Ja to odsekao i nema nikakvih vibracija!
Al zato ladno prolazim izmedju dve kolone vozila na semaforu!
 
0

ampir
novi sad

Član broj: 38290
Poruke: 27
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?20.03.2007. u 16:01 - pre 208 meseci
ako je tako ondak oma i ja secem pa da se provlacimo!
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.145.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?22.03.2007. u 11:04 - pre 207 meseci
Ovako izgleda skraceni retrovizor i odseceni tegovi na volanu.

www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Piaggio Free 50 i Liberty 125?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 597505 | Odgovora: 1099 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.