Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta kupiti za 1000 Eura ?! [bela tehnika]

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sta kupiti za 1000 Eura ?! [bela tehnika]

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 52470 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivc@
Ivan Stojanovic
internet marketing
Negotin

ivc@
Član broj: 21313
Poruke: 70
212.200.123.*

Sajt: www.ivca.co.sr


Profil

icon Sta kupiti za 1000 Eura ?! [bela tehnika]24.06.2006. u 22:48 - pre 215 meseci
Kupio sam stan i sada mi treba sva moguca b. tehnika.
Odlucio sam da izdvojim 1000 eura za komb. frizider, ugradnu rernu, keramicku plocu i kuh. napu (kaminsku)
Nije mi jasno zasto je Gorenje toliko skuplje od recimo aeg-a ili aristona... Da li su toliko kvalitetni ili samo izvikani.
Da li bi neko mogao da mi objasni na sta da obratim paznju i da mi da smernice koju marku za sta izabrati.
Ipak se to kod nas kupuje na svakih 20 godina :-)

[Ovu poruku je menjao momsab dana 25.02.2007. u 01:20 GMT+1]
ivc@
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!24.06.2006. u 23:20 - pre 215 meseci
Pogledaj Samsung proizvode, ali mislim da ces morati da dodas par stotkica. Ili se odrekni "ploce", jeftine se ne isplate, mogu da napuknu ako nisi pazljiv, a skuplje...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!24.06.2006. u 23:35 - pre 215 meseci
Verovatno će biti onih koji se neće složiti, ali... Gorenje je danas precenjeno. Kvalitet im nije ni blizu cene, a iskreno govoreći, ranije su duže trajali (mislim na šporete, pre svega).

Zaobiđi i kupi nešto pristojno, a jeftinije. Neće Ti biti teško da nađeš jeftinije. To je sigurno.

Kod njih je očigledno na snazi onaj sindrom "ako ne znaš kako da privučeš pažnju, ti povećaj cenu".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 07:55 - pre 215 meseci
Ne znam za drugo, ali Gorenje ves masina je i dalje jedna od najboljih i to zato sto jedina (koju sam ja nasao) ima kazan od prohroma, a ne od plastike kao ostale masine. Verovatno je isti slucaj i sa drugim uredjajima. Kvalitet materijala.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 09:06 - pre 215 meseci
Uopste nije problem napraviti, na primer, bojler koji ce da traje dozivotno.
Ali sta da radi onda fabrika? Da ceka da svi umru, pa da naprave drugu seriju ? :)

NEKADA: Pocinkovani bojler - trajao 30g, Prohromski - [ne znam]
DANAS: Pocinkovani bojler - traje 2-5g, Prohromski 10-15

Danas je sve komercijala.

Kada kupis nesto od tehnike - ocekuj da je stvar MALTENE za jednokratnu
upotrebu. Sve se vise proizvodi "iz jednog komada", koga se "ne isplati"
menjati - jer je skup.

Kada govorimo o kvalitetu, obicno mislimo na ono cemu stvar sluzi. Ipak, ima
tu i drugih detalja. Na primer kupio sam nedavno Frižider Gorenje, medjutim
odmah su mi pukle usadne plastike za one drzace koji treba da ucvrste
neku flasu za stranicu frizidera. (E sad, *ebi ga, Koka-Kola od 2l jeste malo
gabaritnija, ali ipak su i to trebali da predvide...)

Imam i STARI Gorenje Frizider, koji lici na tenk u odnosu na ovaj novi - i sa
njime sam 100% zadovoljan, pogotovo sto se oseca da je JAK i uopste ga
ne mazim kad ga zatvaram, otvaram ili nesto u njega stvaljam.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 09:35 - pre 215 meseci
Imao sam slicnu dilemu pre par godina a i sad bih to resio ovako:
1. frizider lg, no frost mozes ga kupiti za 300e (best buy)
2. Ves masina lg ili samsung digitalna mozes kupiti za 250e
3. Plocu i rernu ces moci da uklopis u 400e, i tu pogledaj Beko i ariston, kada je akcija bude dobar popust...
4. Aspirator, oni obicni su oko 50e i sad smo tacno na 1000e... Taj sto ti hoces... moraces da dodas
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 09:38 - pre 215 meseci
I da marke gorenje, bosch, siemens, elektrolux preskoci, gubis vreme sa njima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 10:37 - pre 215 meseci
Tacno, evo mi u porodici vec 40 godina gubimo vreme sa Bosch friziderom koji je baba donela iz Nemacke tamo sezdesetih.
Citat:
X Files:
Uopste nije problem napraviti, na primer, bojler koji ce da traje dozivotno.
Ali sta da radi onda fabrika? Da ceka da svi umru, pa da naprave drugu seriju ? :)

To je njihov problem, mogu da snize cenu pa da prodaju u zemljama treceg sveta za kikiriki i banane, a kako je ovo Srbija, covek treba da kupi nesto sto je jako kao tenk i trajace 30 godina, a ne bofl i plastiku samo zato sto su u nju umesto analogne ugradili digitalnu džidža midžu koja kosta 100 dinara, i traje bez kvarova srazmerno ceni - 100 dana.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.06.2006. u 13:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 10:55 - pre 215 meseci
Mnoge stvari više nisu onakve, kakve su nekad bile.

Zato ne treba povlačiti paralele između Gorenja od pre 20 godina ili Boscha iz istog perioda i ovih današnjih primeraka iste robe. Prosto je neuporedivo - kakvi se banalni kvarovi javljaju kad današnjih kućnih aparata, prosto se čovek zapita da li su oni ikada videli kako radi točak, kad su uspeli da upropaste neka tako banalna rešenja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 15:29 - pre 215 meseci
Ne zanosite se. Imam i ja Bosh-a iz '53, ali je na placu... radi.. Pa zar sada kada svi prave tehniku da traje 5-10 godina, da cascavam firme zbog "starog" renomea. Da ne spominjem fudbalsku reprezentaciju :), :((
Uzeo sam Samsung kombinovani frizider, no frost, za 25000 din (koja para manje). I da za 5 ili 10 godina ponovo pazarim isti, ili slican, isplati se, makar bosh trajao i 5g vise, posle 10 god ce biti izgreban, polovan, prasnjav...
Ves masina Samsung, sada je reklamiraju kao "best buy", 1200 o centrifuga, digitalna, staklo na vratima, slicna indesit je 53000, a ova 25000. Pa sto bih ja placao skupi radni cas nemca ili slovenca, kada je moj "africki".
 
Odgovor na temu

ivc@
Ivan Stojanovic
internet marketing
Negotin

ivc@
Član broj: 21313
Poruke: 70
212.200.123.*

Sajt: www.ivca.co.sr


Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 17:01 - pre 215 meseci
Pre svega drago mi je da ima ljudi kao sto ste vi da mi pomognete. Ponekad se pitam sta bih bez ES :-)

Svestan sam ja toga da nista vise nece trajati 30 god.
Hvala za preporuku ugradne ploce, a i vec sam odsacovao onaj LG friz koji si mi preporucio.
E, sada pitanje cemu sluze ventilatori u ugradnim rernama. Jedan prodavac mi je rekao da se brze pece sa njim, a cini mi se da sam procitao da on sluzi da izbaci dim iz rerne ili tako nesto...


*Znaci mislis da se ugradna ploca Gorenje sa opravdanjem skuplja za 10000 u odnosu na Zanussi koja kosta 18ooo.
Iznenadio sam se kada sam video da Gorenje sa prekidacima odozgo kosta 27000, a AEG digitalna 29000!
Pomislio sam u sebi jeb.. te da li je ovo moguce. Sigurno je materijal bolji ili sta vec.
Mada kada pomislim da zena treba da se ubije dok ocisti oko prekidaca koji su odozgo (gorenje) cini mi se da digitalna dodje nekako bolje resenje. Plus sto na dig. moze da se podesi i povrsina koja greje.


*Rerna mi i nije nesto posebno bitna, ali kada je kupujem moram da razmisljam i o njoj. Za dig. sigurno nemam novac, ali i da imam ne bih je uzeo jer mi slabo pecemo. Ali opet neki savet bi dobro dosao.


*Frizider konbinovani LG Frost je definitivno po mojoj meri gledajuci spolja, za ono sto je unutra nisam strucan :-)
On u Negotinu kosta oko 370 eura. Mozda je veci od ovog sto si ti rekao. On je od 300 litara


*Sta to znaci da je friz samo otapajuci, a ne pravi led ni u zamrzivacu, sta onda otapa? :-)


*Ne znam, plasi me ta marka Beko, nekako nisam cuo za nju. Znas, ipak Ariston, Samsung, Gorenje bar ih ima na reklami :-) Da je jeftiniji, jeste.
Ali kada sam otvorio jedan friz Beko, posle LG nekako mi izgleda siromasno, zar ne?


*Asiprator mora da bude kaminski, tako je osmisljena kuhinja koja je vec napravljene. Gorenje ima neki model od 60 cm i kosta oko 12-13 hiljada. Osim Gorenja nisam video nista drugo u rukama, ali i ostale firme imaju u svojoj ponudi cak i mnogo lepse modele.
Da li je neko ima kuci kaminski aspirator i da li je bolji od obicnog ili samo lepsi?

Toliko od mene za sada.

PUCAJTE!

Pozdrav


ivc@
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 17:11 - pre 215 meseci
@lesli eldridz
40 god. imate isti frizider? Onda ti definitivno nisi merodavan, jer se stvari za 5god. mnogo promene a kamoli za 40god.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 17:21 - pre 215 meseci
Ventilatori u rerni tzv. Turbo rerne sluze da bi se navodno brze peklo i/ili odmrzavalo, duvaju topao vazduh...
@ivc@
obrati paznju!
Nemoj kupiti samootapajuci frizider, i nemoj to mesati sa NO frost, samootapajuci je (novi naziv za) klasican frizider, koji skuplja kondenzat na zadnjoj strani i isparava na motoru...bezveze u odnosu na nofrost.
Nofrost radi kao klima, isusuje vazduh iz frizidera.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 17:28 - pre 215 meseci
Sto se tice beka uzmi slobodno, ja vec merkam duze vreme digitalnu rernu...Best buy 100%
Ne bih da te odvracam od tog aspiratora ali ja bih uzeo obican, a za te +pare koje si spreman da das kupi zeni digitalnu sudo masinu midea, sva u inoxu za 25000, izasli su novi modeli u tehnomaniji.
Jbg opremio sam ti celu kuhinju za 1300e
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!25.06.2006. u 22:41 - pre 215 meseci
Citat:
bakara:
40 god. imate isti frizider? Onda ti definitivno nisi merodavan, jer se stvari za 5god. mnogo promene a kamoli za 40god.

Imamo i druge, ali i taj radi, i to efikasno. I kako ja to vidim, nadzivece ove druge. I jeste, tacno je. I meni se posle godinu dana pokvarili lageri na ves masini Gorenje, koju sam kupio zbog prohrom kazana, a ne zbog programatora koji moze da bude digitalni ili analogni, a pokvarili su se zbog loseg semeringa. Ali sam ja te lagere i semering promenio za 400 dinara, bas zato sto Gorenje ves masina ima prohrom kazan, a da je bila neka sa plasticnim kazanom, morao bi da menjam ceo kazan + lagere i semering, sto se ne isplati, nego je bolje da kupis novu masinu. To ti je ona prica, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!26.06.2006. u 00:09 - pre 215 meseci
Nista ja tebe ne razumem, pokvarila ti se masina posle (samo) godinu dana i ti si i dalje odusevljen njome.
Ja sam moju prethodnu candy prodao cim joj je oslabio kondenzator, tada je imala nepune 2god. A inace je imala pvc kazan. (postoji tema o ovome na jedno 6-7 strana)
Sadasnji lg ima takodje plastican kazan, i ne vidim to kao nedostatak...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!26.06.2006. u 00:17 - pre 215 meseci

A ako volis gorenje imam gorenje sporet 4god. star koji planiram da prodam i kupim BEKO (gorenje je iskljuceno iz izbora) ugradni digitalnu i rernu i plocu.
I ako bog da za 5god. da opet kupim novi.
nek crkne...
I da se razumemo nemam ja nista protiv gorenja vec protiv njihovih cena. Nije gorenje veci brand od lg, samsung, candy, ariston pa i od obicnog beka...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!26.06.2006. u 00:28 - pre 215 meseci
Ista dilema, samo pre nešto više od dve godine...

Kupio:

- LG frižider, kombinovani (gore frižider - veći deo, dole zamrzivač), no frost, najveći koji sam našao...
- Gorenje šporet, kombinovani (dve expres ringle, dve butan), turbo rerna sa ventilatorom, digitalni sat-tajmer
- Whirlpool vešmašina, 800 obrtaja

Sve radi, da kucnem u drvo, kao prvog dana. Nikakvih problema. Mislim da je koštalo više od tih 1000 evra..

ps. Ventilator u rerni je postavljen iza posebnog grejača tako da duva vreo vazduh i ravnomernije peče. Moguće razne kombinacije grejača (ukupno tri), sa i bez ventilatora...

No frost frižider radi zaista kao klima uređaj, kroz njega stalno cirkuliše hladan vazduh. Nema stvaranja leda, čak ni u zamrzivaču. Ako se i pojavi, to je zato što su vrata bila duže otvorena pa se kondenzovala voda, koja se onda kasnije zaledila (napravilo "inje"). No, to je vrlo retko... Odlično rešenje.


 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!26.06.2006. u 00:42 - pre 215 meseci
Citat:
nemam ja nista protiv gorenja vec protiv njihovih cena

Ni Slovenci ih ne kupuju. Od dva stana koje sam promenio kao podstanar
u Ljubljani ni jedan nije imao nista od njihove bele tehnike, cak nisam
spazio nista od njih po stanovima koje sam razgledao dok sam gledao de
cu da se preselim, a ni po prodavnicama se ljudi nisu kidali oko njihove robe.

Mislim da imaju vecu prodaju ovde kod nas nego kod njih. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Sta kupiti za 1000 Eura ?!26.06.2006. u 08:30 - pre 215 meseci
Pa iskreno recite gde u belom svetu mozete kupiti gorenje, osim u bivsim yu republikama, a samsung ili lg u svakoj zemlji na svetu...
Inace lg je deo najveceg proizvodjaca bele tehnike na svetu, americkog GE.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sta kupiti za 1000 Eura ?! [bela tehnika]

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 52470 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.